Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sem bezradny..prosim poradte co nejrychleji

Prosimvas mohl by mi nekdo pomoct,mam Uzovku Cervenou a dnes kdyz sem ji chtel nakrmit tak jen lezela a mela otevrenou hubu a plnou riuznyho bordelu...skoro vubec se nehejbe az kdyz sem ji vzal do ruky tak se trosku zacala hejbat, ale porad lezi a jednou za cas otevre hubu ...nevim co s ni muze bejt...

Pořád a všude 29 st. je moc, musí mít možnost nižších teplot, roční had musí lovit dospělé myši, koik si mu těch myšat dával a proč v tak dlouhých intervalech, mám obavu,že má na kahánku. Vypláchni jí tu tlamu, a pokus se jí nakrmit. Jak vypadá, není moc vyhublá. Zkus sem dát fotku. Teď budu zlej. Podle mě než si pořídíš hada, měl by sis o jeho chovu něco zjistit. Aby nedopadl jako teď ten tvuj. Týrání zvířat, i z nevědomosti, je trestný čin. Krokodýl

To ja sem si zjistoval...jenze v tom pripade rikaj pokazdy neco jinyho....co ja vim tak ma mit od 25-32 stupnu .... problem je v tom ze ma pred svlikanim takze nak moc nechce zrat...v posledni dome mi prijde ze se mysi boji a utika pred nima tak sem mu musel dat to kureci maso.ale potravu ted nak neprijma...vycistil sem mu hubu od vseho bordelu pinzetou ale nic.

Pokud má před svlekem, tak přijímat potravu nemusí. Až se svlékne, zkus mu dát malou myšku, pokud ji nebude chtít, tak mu jí zkus nechat zabitou u úkrytu a nech ho v klidu, nejlépe na noc. Pokud přesto nebude chtít, nabídni mu holata potkanů, jsou větší. Pokud nevezme ani ty, tak bude potřeba uměle nakrmit. Maso není ideální, raději použij malou myšku (odstávče).Teplota by měla být vyšší jen lokálně pod žárovkou nebo na topném kameni (okolo těch 30 st.), ve zbytku terária stačí nižší pokojová teplota (20 - 24 st.). V noci můžeš všechno vypnout, stačí 18 - 22 st. Lokální vyšší teplotu využívá had hlavně po nakrmení nebo po ránu po chladnější noci. Případně březí samice. Jinak si had odleze a přileze podle potřeby. Krokodýl