Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svléká se nám hroznýška

Chtěla bych se zeptat, někoho, kdo má zkušenosti se svlékajícími se hady. Naše hroznýška se předevčírem začala svlékat a ještě pořád má na horní straně těla docela dost staré kůže. Je to normální a v pořádku? Díky za odpovědi

V pořádku to není. Had se normálně svléká v jednom kuse. Váš problém svědčí buď o nízké vlhkosti nebo o metabolickém problému. Rozhodně je třeba hřbet dosvléci, aby nedošlo ke zdravotním komplikacím. Dejte ho do nějaké přiměřeně velké nádoby s vlažnou vodou a nechte ho tak 15 až 20 min koupat. Pak by měla jít kůže jemným třením směrem od hlavy k ocasu sloupnout. Krokodýl