Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pulci vzahradním jezírku

Dobrý den, prosím o informace k následující problematice: v loňském roce jsme do zahradního jezírka přenesli malé skokany hnědé a zelené.Vyrostli, přezimovali, na jaře nakladli vajíčka a vylíhlo e množství pulců. Na jaře jsme do jezírka umístili i koi kapříky cca 15 cm velké, kteří se vytřeli a máme navíc rybí potěr v současnosti velký od 1 do 2.5 cm. Z pulců přežilo několik, v současné době jsou velikosti fazole, někteří až kávové lžičky / nikdy jsem tak velké pulce neviděla/. Oddělili jsme mělkou část jezírka sítí, aby dopělé ryby nepožraly potěr, pulci se však pohybují v celém jezírku. Potřebuji vědět, zda tak velcí pulci nesežerou rybí potěr. Navíc jsou v jezírku larvy vážek, vodoměrky, pijavice a brouci s tmavozelenými krovkami a krémovým bříškem, zadní nohy jako vesla, velikost 1,5 cm (jméno bohužel nevím), na osluněné mělčině jsou i nitěnky.Prosím o radu jak odchovat rybí potěr i pulce, aby se to všechno navzájem nesežralo. Dekuji za případné informace a rady

1. Nepozdává se mi vaše informace,že se vám vytřeli KOI kapři o velikosti 15 cm. Tato velikost odpovídá pěkné roční rybě nebo zadržené dvouleté. Jikernačky kapra jsou schopny reprodukce v přirozených podmínkách od 4. roku (při odchovu ve velkém jezírku cca 30-40 cm) = jsou-li to opravdu KOI, nepochází plůdek od jiných ryb?
2. Reprodukce kapra probíhá při teplotách vody 18 - 20 oC (v květnu). Tzn., že koncem července při dobrých potravních podmínkách dosahuje 4 - 8 cm. Pokud má váš plůdek v této době 2,5 cm,tak je silně zadržený a strádá nabídkou vhodné potravy.
3. Skokani jsou opravdu velice agresivní vůči malým rybám a dokáží jich slovit veliké množství. Např. u závojnatek, které jsou při plavání pomalejší, je to 90 - 100% obsádky plůdku.
4. Larvy vážek jsou predátoři také - loví plůdek ryb a malé pulce, vývoj trvá podle druhu 6 týdnů - 5 let, velké množství pijavic rybám taky nepřidá na poklidném životu. Není ten brouk náhodou potápník? Koukněte a porovnejte s atlasem. Potápník (max. 32 mm) i jeho larvy (max. 50 mm)je dravý. Dospělec létá, takže se jej jentak nezbavíte. Větším rybám neuškodí.
5. Nitěnky osluněná místa nerady = nejedná se o larvy jiného hmyzu (komár, pakomár)? Nitěnky žijí v bahně organicky silně znečištěných vod a jsou rybami vyhledávány. Je mi s podivem, že by v jezírku vydržely a nebyly sežrány obsádkou ryb.
Závěrem: Snažit se úspěšně odchovat plůdek ryb ve větším množství v takové společnosti, jakou jste si v jezírku pořídila, je jako chovat např. kozy ve výběhu tygrů. Jezírko nechte větším rybám a pro plůdek si pořiďte menší nádrž jen pro něj. Nebuďte zklamaná, že se odchov nezdaří hned první rok. Chce to nějaké zkušenosti, něco si přečíst a spoustu věnovaného času - 1. 14 dní krmit 5x denně.

Dobrý den, prosím o informace k následující problematice: letos se konečne po 20 letech vylíhlo množství rosolu=pulců. Na mém rybnice 10x5m ve stínu bez pritoku vody.jen průsaky. Dno max 50cm, na něm moc mrtvé trávy.bez ryb apod. Na hladině byl silný zelený žabinec. 50% žabince jsem vyházel hráběmi.udělal jsem chybu? Mohu je krmit skořapkami vajec kopřivami apod? Dik jz jablonec n n