Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimování - leguáni ctenosaura

Zdravim, chci se zeptat pri jakych teploach zimujete tyto leguany? Moc informaci o nich neni. Ja mam quinquecarinaty ted ve spajzu pri 14-15 stupnich, ale az bude mrznout tak tam bude min, Tak aby to bylo v poho, minulej rok jsem je mel pri pokojovce ale je to moc teplo. Diky za vsechny prispevky

[mod]Změna kategorie na Ještěři (Opravil a natřel GG)[/mod]

Zdarec, odpovedel jsem ti uz na faune. Jeste k ty dobe zimovani, cet jsem tak 6-8 tydnu. Jenze ono o nich moc informaci bohuzel neni :-( a v cestine uz vubec, napsal o nich clanek jen pan Cerha, kterej je s prominutim uplne na ... (ten clanek myslim)

Exhumuji toto prastaré vlákno na žádost nejmenovaného uživatele, kterému po zde uvedených radách zimovat leguány rodu Ctenosaura (konkrétně C.quenqicarinata) při 15°C po dobu 1 měsíce zvířata uhynula. Celkem pochopitelně, protože to je poněkud na hranici jejich možnosti přežít. Leguáni rodu Ctenosaura nezimují! Pouze k navození rozmnožování je vhodné v zimních měsících jim mírně snížit teploty, kdy noční mohou být klidně i těch 15°C, ovšem přez den nutně musí mít možnost lokálního výhřevu na teplotu okolo 30-35°C. Jen se jim délka ohřevu může snížit třeba na 3-4h denně a zkrátit dobu osvětlení o 2-3h. To je celé. V současnosti dostupné druhy leguánů rodu Ctenosaura jsou totiž z oblastí, kde se zima projevuje hlavně změnami srážek a většími nočními poklesy. Ale přez den je normálně teplo a zvířata aktivují i žerou.