Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi rodu Trimeresurus (Cryptelytrops,Viridovipera,Popeia)

Dobrý den,zajimám se o chov hadů z rodu Trimeresurus.Žádám proto,chovatelé těchto hadů,podělte se o přímé zkušenosti s chovu,např potrava,chovné nádrže,teplota v nadržích,rozmnožování,přiložte prosím i nějaké to foto.Poslední a snad nejdůležitější pro dobrý prospěch zvířat napajení a pití.Já hned ze začátku přiložím pár fotek z mého chovu.[http://img509.imageshack.us/img509/6360/hadi247.jp g]

Nestačilo by u těch menších rozměrů terárií mít jen síť místo stropu? Bude záležet na velikosti těch ventilátorů a terária, ale 30min se mi zdá celkem dost. Chtěl bych sehnat nějaký co možná nejtišší asi i na ložisku. Upřímě jsem zvědavý jak se to bude chovat namontované do terária, hluk, vibrace, drnčení(skel, sítěk), aby z toho pak nebylo automatické sýto na strouhanku nebo hobliny :)) . Pitviper- Přepínač jazyka jsem taky nenašel. Přeložil jsem to přes google-jazykové nástroje. Je to hodně lámaný, ale když víš o čem to přibližně je, tak to jde. p.s. přidávám se s gratulací k mimču

Ano nároky jsou stejné.Akorát si myslím že druh Viridovipera je takový línější a proto bych si dával pozor na překrmování zvířat.Už jsem slyšel ne od jednoho chovatele že jim had umřel na obezitu ale kdo ví třeba to má opět spojitost s tím pitím zvířat které je nutné k trávení kořisti.

Zdravím,
zase pekné fotky;-).Ako už som písal v jednom príspevku momentálne plánujem namiesto boxov večšie teráriá(ešte ale nie konečnú velkost).Rozmýšlam ,že by vetranie tvoril celý strop a skoro celá jedna bočná stena.Hlavne kvoly samotným hadom,ale aj kvoly obmedzeniu tvorby pliesni na konároch,korenoch atd.
Do týchto terárií by som chcel živé rastliny.Mildo ako pozerám ty tiež používaš živé-aké máš s nimi skusenosti?Napr. u teba vidím Scindapsus ale napr. pri C.fasciatus aj nejakú Vriseu.
Moji favoriti sú zatial:Scindapsus,F.benjamina a F.binnendijkii.
Nie len kvoly rastlinám ,ale aj kvoly tomu ,že mám rád nasvetlené teráriá by som chcel zvolit nejakú trubicu typu Sylvania.Ako štrkáčovci reagujú na svetlo?-niekde som napr. čítal,že C.caninus svetlo moc nemusí a radšej si zaleze niekam do tiena.
Moc díky za odpovede:puff:

Zive rastliny rozhodne pri strkacovcoch odporucam. Scindapus je vdacny, tiez pouzivam raselinik na dno, pripadne mach skoro na celu plochu zeme a aj konare, fikus a pod. Ja mam tera s tymito hadmi nasvietene 7W trubicami ktore sa daju zapajat do radu podla vole, pouzivaju sa v kuchyniach atd. Vyhrievam vsetky tera iba malymi chladnickovymi ziarovkami o vykone 15W cez zimu a 7W v lete. Vacsina tychto hadov nema velmi rada svetlo a v podstate sa mi vobec nevyhrievaju a to ani kotne samice.

Vetranie je sice dolezite, ale zasa si myslim, ze to netreba az tak prehanat. Ja mam celosietovu vrchnu cast len na jednom tera a tazsie sa tam udrzuje vlhkost. Netreba zabudat aj na moznost uhryznutia cez mriezku vdaka ich dlhym zubom, takze cely bok z mriezky/sietky nebude vhodny aj kvoli tomuto (nevies kedy sa jej niekto z boku chyti...) Ventilátory su aj nizko otackove s velkymi lopatkami, takze nerobia hluk a ani vibracie.

V kazdom tera mam aj velku vodnu plochu v ktorej chovam male azijske krevetky, fotky dam hadam niekedy zajtra. Rosim kazde druhe rano a obcas aj vecer. Rosim aj priamo na hadov, ale nemaju problem pit z nadrzi, pripadne z listov raslin.

Dobrý den, celé toto vlákno bylo zajímavé a plné spousty parádních informací.
Rozhodl jsem se že se tady taky přidám k těm co chovají tyto úžasná zvířata.
Jen se pořád nemohu rozhodnout kterým druhem začít. Který by jste mi poradily?
Osobně se mi nejvíc zamlovají T. gumprechti a nebo albolabris.

Sám jsem začínal T. albolabris, jen bych doporučoval, to platí pro všechny druhy, začít s rozkrmenými mláďaty.
Z druhů si asi vyber něco z běžně dostupných, albíci i T.gumprechti jsou v pohodě.

Sám můžu nabídnout květnový odchov T.albolabris, někteří již sami žerou živá i mrtvá holata.

Jen pozor na podmínku splnění, dle zákona, všech náležitostí ;-)