Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recepty - hmyz

Zdravím, někde na tomto webu jsem se dočetl že někteří z vás ochutnávali moučné červy, cvrčky snad i šváby a já bych to také rád zkusil ale jak na to? Nějaký recept jak udělat cvrčka nebo červa? Nebo i nějaký další hmyz? Předem děkuji za odpovědi.;-):-D

nejjednodussi je jen zlehka hmyzaky osmahnout na oleji. Larvy potemniku docela pekne voni (zalezi cim si je clovek nakrmi). Docela dobre jsou nektere africke housenky (rika se jim mopanovi cervi), chutnali dobre ale jen uprazene a za tepla(uvnitr larev zajimave chutnalo listi co zerou) - studeni nic moc; co mi naopak nechutnalo vubec byli zavarovane kukly bource morusoveho...Ne ze bych hmyz jedla nejak cilene nebo pravidelne - ale kdyz je clovek na cestach, nebo kolegove privezou nejakou dobrotu ze vzdalenych koncin na ochutnani tak proc ne...:-)

Zdarvím
Nevím jak ostatní, ale já to dělám naprosto jednoduše. Cvrčky týden před jejich smrtí nechám vyhladovět, jelikož jinak jsou hořký. Takže je nechám vyhladovět potom je hodím v nějaké krabičce do mrazáku, nechám je tam cca 10 minut. Dám na rozpálenou pánvičku s trochou oleje. Na tom je dělám také cca těch 10 minut a pak máčím v čokoládě na vaření. Poté dám na talíř na těch deset minutek do lednice a může se podávat. V čokoládě mi nijak výrazně nechutnají podle mě jsou lepší naslano, jen lehce opražení s trochou koření to jsou vynikající.
Pak bych doporučil sarančata naslano dělám je úplně stejně jako cvrčky, opražím a s kořením. Někdy je lepší jim utrhat nožičky škrábou v krku :-D
Dobrou chuť ;-)
Vítek

Dobrý den, v životě jsem nejedl žádného brouka, teda jen když jsem byl malé dítě tak jsem sežral kde co, ale jde mi o to že bych to chtěl zkusit, je zajímavé to číst, ale chci se zeptat, kde nakupujete ty potvory, kupříkladu močné červy bych zkusil, vypadají přijatelně, pošlete mi prosím někdo na mail P.Kabourek@email.cz nějáký recept a podrobnosti, pač nevím kdy jsem zase zavítám. Děkuji všem za ochotu a čas strávený s mou maličkostí.

Sarančata smažená v sýrovém těstíčku

Ingredience: sarančata stěhovavá (mohou být i stepní), hladká mouka, vejce, mléko, bílé víno, parmazán (můžeme nahradit eidamem nebo čedarem), olej na smažení.

Příprava: Z mouky, vajec, mléka a vína vytvoříme hladké těstíčko, do kterého vmícháme na jemno nastrouhaný sýr. Těstíčko nesmí být ani řídké, ale ani příliš husté, aby nám na sarančatech dobře drželo. Osolíme a můžeme přidat třeba špetku sušené bazalky. Spařená sarančata nejdříve zaprášíme moukou, poté vnoříme do těstíčka a smažíme na pánvi ve větším množství oleje. Usmažíme do zlatova.

Tohle jídlo má hned několik výhod. Díky těstíčku nelze příliš poznat, že jde právě o sarančata. Navíc dlouhé zadní nohy nám dobře poslouží jako nástroj při manipulaci - jak při smažení, tak i při konzumaci. Nohy samozřejmě jíst nemusíme, stejně lezou mezi zuby a škrábou v krku... :-D

Vyzdvihnu to výše. Docela mi děláte chutě to zkusit. Nechci nic ze zverimexu, protože nevím co to žralo atd (myslím že chápete). Doma mám jenom dubie. Nemáte nějaké tipy jak s nima naložit aby byli co nejvíce chutní? A docela by mě zajímalo co se jí. Samci s křídly asi nebudou nic moc a trhat to... no nevím a dospělé samice budou asi docela dost mastné takže asi odrostlé nymfy? Děkuju za tipy, rady a postřehy :-)

Ahoj, když chci aby se mi z masných červů vylíhly masařky někdo psal, že je mám nechat v kelímku a dát do nějaké uzaviratelné nádoby a někdo zase, že to je totálně jedno, jestli je v tom nechám. Já si taky myslím, že je to jedno, ale radši se zeptám Vás zkušených. Můžu je normál vysypat do uzaviratelné nádoby ? Vím, že je to stupidní dotaz ale i tak moc díky za odpovědi

já delám červíky na pánvi, necham je vyprazdnit a poté je zasypu kari korením, aby se ho napapali, ideálně 20 hodin a osmazím na trošce oleje, cvrčky delám tak, ze je dam do mrazaku zmrazit, usmazim pár minut do krupava ve fritaku, v misce posypu červenou paprikou a solí a švábi hodím taky do fritáku a rozprsknou se jako popcorn a hezky krupou:D