Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sešlost Klubu Chovatelů Želv

Zdravím, vím, že je to hodně pozdě, ale přesto to sem dávám.
Zítra - v sobotu 25. dubna 2009 je od 9-00 v přednáškovém sále ZOO Praha

Program:
Nataša Velenská - Prezentace želv pro veřejnosta trénink želv a ostatních plazů i pro potřeby chovu, zkušenosti s tréninkem aldaberských želv v zoo v New Orleans v USA (s praktickými ukázkami u chameleonů obrovských, velkých želv a komodských varanů při "Povídání o želvách" v Pavilonu velkých želv od 13.30 hod.)
Petr Hainz - Chov a odchov želvy kouzelné Rhinoclemmys pulcherrima (doufám, že se tohle české jméno neujme)
Petr Velenský - Ohlédnutí za Dunajskou deltou z želví perspektivy
Zbude-li čas, dojde na další české shrnutí dalších přednášek z 1. mezinárodního pražského želvího sympozia, konaného vloni v dubnu.

Snad ještě není tak úplně pozdě: ale vzhledem k různým pracovním a rodinným zaneprázdněnostem se jaksi zcela úplně "překopal" program schůzky 20.září v přednáškovém centru v Zoo Praha od 9:00 hod.:

Nataša Velenská, Petr Velenský: Želvy bahenní Emys orbicularis v minulosti, budoucnosti a současnosti v Zoo Praha
Nataša Velenská: Stručně o CITES centru v Paira Daisa (Belgie) a literární okénko z beletrie (Roald Dahl - Esio Tort)
Libor Pokorný: Rozmnožení Geoemyda spengleri po 25 letech
Aleš Marek: Rozmnožení a odchov Ocadia sinensis
Petr Hainz: Co se děje v želvím vejci?!
Olda Mudra Želvárium Kožlany a zimování želv v lednici
Dalibor Kodym: Mořské želvy v Marsa Alam (Egypt)

pořadí přednášek nemusí souhlasit - upravují se podle potřeb a příchodu přednášejících
přestávka obědová - 13:20 - 14:15 (kvůli komentovanému krmení dvouletých komododráčat v Pavilonu veleželv)
změna programu vyhrazena

"Ochutnávka" přednášek na schůzce v sobotu 8.11. v přednáškovém sále Zoo Praha:

Tizian Kram: Jihoafrické suchozemské želvy v německém prostředí lidské péče
Norbert Halász: jak se žije želvám v Maďarsku, např. Pyxis planicauda, popřípadě Testudo kleinmanni)
Petr Velenský, Nataša Velenská: Jak jsem potkal želvy v JAR....
Nataša Velenská: Želvy v umění (hudba, balet, obrazy, literatura...)
Petr Havaš, Stano Danko: Korytnačky močiarne Emys orbicularis na ďalekom slovenskom východe
MVDr. Roman Vodička: Kesonova nemoc u mořských želv
MVDr. Roman Vodička: Veterinární problémy spojené s vodním prostředím na příkladu želv rodu Batagur

Tak aspoň malou fotoochutnávku:
Sešlost Klubu Chovatelů Želv 20. září 2014
Upoutávka u vchodu, samozřejmě s chybami:
[k4895k.jpg]
Nataša Velenská – Kniha Roalda Dahla Esio Tort (Kdo první uhodne, co má tohle společného s želvami a přitom nebyl na sešlosti?)
[1eroug.jpg]
Aleš Marek Ocadia sinensis chov a rozmnožení
[2d2gf36.jpg]
[ou6v0y.jpg]
Libor Pokorný Geoemyda spengleri
[jq0zdc.jpg]
[2w53bxc.jpg]
Olda Mudra želvarium Kožlany
[2lmm3kj.jpg]
[2hx868m.jpg]
[10z1itl.jpg]
[vhrivo.jpg]
[2gwdq2d.jpg]
[qqwkqw.jpg]
[an21cw.jpg]
[a4lmdv.jpg]
[2cx8138.jpg]
[11bktb9.jpg]
[2elro9h.jpg]
[2vmwr3q.jpg]
[nmcbgi.jpg]
[2552zh4.jpg]
Dalibor Kodym - Mořské želvy v Marsa Alaam
[2rf6gyu.jpg]
Petr Hainz – Co se děje v želvím vejci? – Bude to holka nebo kluk?
[2dsmkpx.jpg]
Nataša Velenská Želvy bahenní Emys orbicularis v ZOO Praha
[nqenb4.jpg]
[2uemjp1.jpg]
[3y5cn.jpg]

Program schůzky v sobotu 21. února 2015 - Přednáškový sál ZOO Praha

MVDr. Roman Vodička - Nové trendy v terapii želv (vakuové ošetření ran a nové způsoby korekce poraněného krunýře)

Hans-Dieter Philippen – DGHT-AG-Schildkrötten, Marginata, Německo: Hibernace/Brumace/Estivace (klidové režimy - zimní a letní spánek) - kritické etapy v želvím životě?

Norbert Halász, Maďarsko: Chov a odchov želvy pavoučí Pyxis arachnoides brygooi

Gerhard Schaffer, ISV, Rakousko: Uruguay

Václav Pillmaier - Trocha historie nikoho nezabije, zejména ta 25. letá Klubu chovatelů želv

Nataša Velenská - Pár poznámek postřehů z želvího života.... aneb i pátrání v archívech přináší plody

v sobotu 18. IV. 2015 na schůzce v přednáškovém sále pražské ZOO předběžně tam bude:

Ota Knobloch: Chov a odchov želvy tečkované Clemys guttata

Luděk Hojný: Želví Safari Zahrada Harta

Petr Velenský: Jarní aktivita želvy stepní Testudo horsfieldii v Uzbekistánu (a co na to další plazi?)

Nataša Velenská: Velká A'Tuin aneb ...a přece se čte (vzpomínka na Terryho Pratchetta)

Juro Popluhár: Tropický svet včera, dnes a zítra

Od 9-00 ráno do cca 16-00 odpoledne. Pořadí přednášek je jen orientační, změna programu je možná (pokud odpadne některý přednášející nebo naopak někdo přijde s přednáškou nutně teď hned k přednesení).
Shoda s datem Čuříkovo burzy je nepříjemná, limituje ale souhlas ředitele s využitím přednáškového sálu.

17.října od 9:00 hod. schůzka KCHŽ přednáškový sál Zoo Praha:

Minisympozium o Želvě pardálí Stigmochelys (Geochelone) pardalis pardalis a S. p. babcocki:

Petr Velenský, Nataša Velenská, ZOO Praha: Chov a odchov Želv pardálích Stigmochelys p. pardalis ve vnitřních podmínkách ZOO Praha

Petr Velenský, ZOO Praha: Metoda líhnutí želvích vajec, zejména S.p.p. za pomoci vinotéky

Pavel Kupka: Chov Želv pardálích S.p.p. ve venkovních podmínkách

Nataša Velenská, ZOO Praha: Když nejde želva k chovateli, musí chovatel za ní do JAR, aneb želví setkání tří druhů z oka do oka

Aleš Kerner: O léčbě píštělu na noze želvy medem

Co nového u želv mořských a Hanky Svobodové v Indonésii

Přednášky zatím nejsou striktně časově dané, polední pauza od 12,45 do 14,00 v sobě zahrnuje pozvání do pavilonu velkých želv na Komentované setkání s veleželvami s přídavkem ukázky mláďat Želv pardálích a Komentovaného krmení komododráčat - 7 teenegerských výrostků

Iva Tomanová: Kleopatra - nejkrásnější želva i po ovarektomii

Jan Foltýn: Chovatelem želv snadno a rychle aneb štěstí začátečníka - odchov želvy pardálí Stigmochelys pardalis babcocki

Michal Šesták: Centrochelys (Geochelone) sulcata (želva ostruhatá) - chov a odchov

MVDr. Roman Vodička: Želva v 3D aneb co se děje v želvě