Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nachlazení?

Dobrý den v neděli se mi slíkla krajta kobercová a včera jsem si při tom když byla venku že při plazení tak trochu jakoby chrčí mám obavi aby to nebylo nachlazení výtok nemá ani z nozder ani s tlamy a tlamu má zavřenou ale při lezení občas tak jakoby funí pokud je to nachlazení tak sem zvíšil teplotu ale s podáním celaskonu mám celkem problém jelikož on skoro z misky nepije a když pije tak pouze ze stěn terária které mu musím rosit díky za radu

Dovolím se připojit. 1.0 M.S.Cheynei NZ 2013, v mé péči od září 2014, několikrát za den jakoby "odfrkne", není to zkrátka normální syčení. Jednou uchvátil kořist a "spadl" s ní do misky s vodou, když po jejím udušení hledal odkud ji pozře opět bylo slyšet frkavé-syčivé zvuky...

Teploty přes den: výhřev 26-30 °C, chladnější část boxu kolem 25 °C. V noci teplota neklesne pod 23°C. Je v 21 litr. boxu (rozměr podložné plochy 39x28 cm). Průvan podle mne není příčinou.

Rosím jen při svlecích, někdy se ale voda nestihne odpařit, a tak do druhého dne leží na mokré papírové utěrce. Samice má stejnou péči a "nechrčí".
Vlhkost se bez rosení bohužel nedaří držet nad 40%, ale spíše kolísá až k 32%. Při rosení se zvedne na 70%.

Ocením jakékoli tipy. Nerad bych o hada přišel kvůli "rýmečce".

PS: Bubliny u nozder nemá, ani jiné příznaky, jen to "chrčení" (neumím to lépe popsat).

Ahoj,
dovoluji si obnovit vlákno s konkrétním dotazem na boj s nachlazením u M.s. harissoni. Resp. spíš na co si dát pozor při podání ATB u veta, protože spilotě už jde bublina od nosu a jiné zbytí už asi nebude. Nebo? Rád bych věděl, jak je to s dávkováním. Zda se dávkuje denně či v delších časových úsecích. Dále bych rád věděl, jak je to s místem aplikace - pokud vím, aplikuje se injekce do přední třetiny těla.. Je tady šance, že je harrisonka gravidní. Můžou se potom vůbec aplikovat ATB? Pokud by měl někdo nějakou další radu, na co si dát pozor, budu za ní určitě vděčný.
Zajímalo by mne, jak se mohla nachladit. V teráriu průvan nemá, pod zdrojem 37°C v terku okolo 30°C v chladným koutě 26°C. Noční teploty neklesají pod 22°C. Harissonka se často zdržovala v chladném koutě - může to být způsobeno tím?
Za všechny případné rady předem děkuju,
H.

Kdyz mu bylo receno, ze moje gravidni squsma padne a ATB prilis nezabirali (Baytril, peroralne sedm dni v kuse) tak jsem se nasr@l a dal squame pres pul tablety klasickyho Celaskonu.(bud a nebo) Po aplikaci vypadala squama dost blbe, ale po dalsich 24h se nemoc vyparila, jako mavnutim kouzelneho proutku..Bylo to asi deset dni po aplikaci poslednich ATB a squama se stejne nafukovala jako zaba. Cecko mi pomohlo vickrat. Predtim samozrejme probehla kultivace a pod. za veta jsem hodil skorem tri litry do kanalu a pomohlo mi Cecko za ctyricet kacek.. Na ATB bacha, muze to poskodit mladata.. Dve nebo tri squamk, jsem musel hodit na mrazak.. Byli 2D a viditelne poskozena, lec ziva..

Taktiez :-)Ak som podaval C-cko vo vecsom mnozstve, primiesal som do neho trosicku B-komplexu.
Inak pri importoch sem tam (tak 1x za 1-2mesiace) rozpustim trochu celaskonu a B-komplexu aj v rositku. Bicovky atd pekne piju z kvapiek, takze u nich nieje problem ho do nich dostat. Ak potrebujem vecsie mnozstvo, tak uz to ide rucne.

Spouste ludom to pomohlo ;u me neslo primo o nachlazeni, ale Pseudomonas au.) ale musi to byt v pocatecnim stadiu i u toho nachlazeni samozrejme. Zvys teplotu a dej Cecko. Ale vyter bych na kultivaci klidne poslal. ;-) Abys byl pripraven na vhodny ATB v pripade zhorseni..

U cenchriáků jsem si všiml, že řeší hlavně kam se nacpat nebo zahrabat. Proto k nim dávám víc úkrytů, polštáře mechu a místo k zahrabání s větší vrstvou rašeliny. Schovat se je pro ně hlavní. Chci jim proto umožnit si vybrat i podle jiného kritéria než "nebýt vidět". Navíc se mi líbí ten tankodrom, co z toho udělají.

danio: Při jaké teplotě a podmínkách se ti nachladil? Informativně...

Substratu tam maju celkom dost. A zahrabany su v nom v podstate stale. Vyliezaju iba vecer.
Priatelka im tam dala nejake ukryty (za pol roka som ich v nich videl asi 2x) a mali tam este kokosovy orech, ktory som ale dal prec ja.Najprv sa dnu natlacil samec a potom samica tak, ze som nevedel ci samec este zije. Takto vydrzali kludne aj 2dni (ked boli nakrmene).ked som im dal 2 orechy, zase sa vpratali do jedneho.
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_4281.jpg]

Mně se nejvíc osvědčila rašelina. Skvěle drží vlhkost a hlavně se jim v ní geniálně hrabe. Na část dám ještě polštářky mechu, takže si mohou vyhrabat úkryt dle libosti. Mám tam ještě dva výklenky ve stěně a jeden úkryt. Oni jsou s tím cpaním se někam úplně neuvěřitelní. Cpou se všude hlava nehlava. Dávám asi dva roky starou fotku. Teď už je to kus.:-D

Snad jen ještě k tomu nachlazení. Dal si mu to Cčko preventivně nebo se opravdu nachladil? Sorry za otravování, ale zajímalo by mě, jak jsou náchylní. Naštěstí je mám 100% fit.

Ja substrat obcasne rosim, ale vodu do misky dolievam takmer denne. Kedze je pod nou podlozka, celkom sa to odparuje, takze vlhkost mam vyriesenu.
Sem tam este najdem samca na zadnej stene napchateho za rastlinou, ale to tiez len raz za cas.

Preventivne ako som pisal davam napriklad bicovkam do rositka. Ale to fakt len sem tam.
Cenchriakom, bc, atd nedavam ziadne pripravky pokial to nieje nutne. Radsej pestru stravu. Radsej potkana pred krmenim nakrmim jablkom, mrkvou atd...

Bol to zaciatok prechladnutia. Dost zaslinena a trosicku pootvorena papula a sem tam nejake to pisknutie. C-cko som dal v priebehu tyzdna asi 2-3x plus trochu zmena podmienok a ok.

Sorry za otravování, ale zajímalo by mě, jak jsou náchylní.

V pohode :-)
Myslim, ze to niesu ziadne citlivky, ale chcu dost teplo a vyzsiu vlhkost. Inak su to bezproblemove zvierata. Sice mlade zvyknu vyvraciavat potravu, ale to sa da zvladnut.

nočnú teplotu zdvihni na 26°C.

Máš na mysli jí zvednout pouze v době léčení nebo na trvalo? Trvale by mi to přišlo strašně moc. Spiloty nejsou chondra. Ale možná jsem Tě jenom špatně pochopil.
Mimochodem dnes v noci jsem v hodinových intervalech teplotu v teráriu měřil a ta neklesla pod 23,2°C.