Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nachlazení?

Dobrý den v neděli se mi slíkla krajta kobercová a včera jsem si při tom když byla venku že při plazení tak trochu jakoby chrčí mám obavi aby to nebylo nachlazení výtok nemá ani z nozder ani s tlamy a tlamu má zavřenou ale při lezení občas tak jakoby funí pokud je to nachlazení tak sem zvíšil teplotu ale s podáním celaskonu mám celkem problém jelikož on skoro z misky nepije a když pije tak pouze ze stěn terária které mu musím rosit díky za radu

Dovolím se připojit. 1.0 M.S.Cheynei NZ 2013, v mé péči od září 2014, několikrát za den jakoby "odfrkne", není to zkrátka normální syčení. Jednou uchvátil kořist a "spadl" s ní do misky s vodou, když po jejím udušení hledal odkud ji pozře opět bylo slyšet frkavé-syčivé zvuky...

Teploty přes den: výhřev 26-30 °C, chladnější část boxu kolem 25 °C. V noci teplota neklesne pod 23°C. Je v 21 litr. boxu (rozměr podložné plochy 39x28 cm). Průvan podle mne není příčinou.

Rosím jen při svlecích, někdy se ale voda nestihne odpařit, a tak do druhého dne leží na mokré papírové utěrce. Samice má stejnou péči a "nechrčí".
Vlhkost se bez rosení bohužel nedaří držet nad 40%, ale spíše kolísá až k 32%. Při rosení se zvedne na 70%.

Ocením jakékoli tipy. Nerad bych o hada přišel kvůli "rýmečce".

PS: Bubliny u nozder nemá, ani jiné příznaky, jen to "chrčení" (neumím to lépe popsat).