Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kajmanka supí

Kajmanka patři podle ČR práva k nebezpečným živočichům k jejichž chovu je třeba povolení. Je v praxi problém získat pro chov této želvy povolení od veterinární zprávy, nemáte s tím někdo zkušenosti? To povolení je asi třeba mít dříve než želvu, nebo ne, aspon teoreticky? Prodají mi kajmanku bez povolení (tipla bych si že bez problému)?

Nemáte tu někdo nějaké zkušenosti s chovem těchto želv?

loading...

supačku jsem měla jen asi 3/4 roku "na hotelu" a normálně v bytě, ale serpentýny jsem měla v zahradním jezírku v podstatě od mrazů do mrazů. Bylo to v Jizerkách, kde to zhruba tak vycházelo- ten duben-září, páč tam je docela drsné podnebí, ale želvy v pohodě fungovaly. Přežívaly v pohodě i to, když už se udělala na hladině tříšť. V nižších polohách s mírnějším klima by tam myslím mohly být i dýl.

zas na 2 str, když se člověk koukne na oblasti výskytu, tak že by se tu objevily ty středoamerické poddruhy zas tolik nehrozí. To co se sem vozí jsou nominátky. O těch floridských jsem fakt nikdy neslyšela, že by je někdo někdy přivezl...navíc ty by měly být od těch serpentýn poměrně dobře odlišitelné.

Zdravím! Mám takovou prosbu či spíš dotaz. Už dlouho pokukuju po kajmance supí, načetla jsem si informace, zařídila ubykaci a v sobotu se vydala na tera burzu s tím, že si jí konečně koupím. Jenže chybička se vloudila - žádná kajmanka na celé burze nebyla, natož pak supí. Ptala jsem se tedy prodejců želv, ale bylo mi řečeno, že žádnou nemají a ani mít nebudou.
Tak tedy....může mi někdo poradit kde sehnat mládě, cca do 10 cm??? Jediná co jsem na netu našla má něco přes 25 cm. Chci malou, abych se s ní naučila manipulovat dřív, než bude skutečně nebezpečná. Teorie je jedna věc a praxe druhá, že... Předpokládám že to nebude tak jednoduché jako s mými trachemiskami :-) Moc děkuji za případné návrhy kde koupit.

Ted v Holešovicích byl celkem macek, od oka 25-30cm, u týhle velikosti si připrav 7-10.000,- za kvalitní zvíře. Jinak trošku prezentace mý celebrity z youtube: watch
Dále k tomu co se zde píše ohledně toho co kajmanka supí žere. Doporučuji více studovat a méně psát, kajmanka dravá je mnohem nebezpečnější, supka je jen líný hovado dokud jí něco nestrčíte přímo před nos, má i takovýho speciálního červíka kterým loví. Doporučuji napsat mejl Velenákovi do pražský zoo kdy je bude krmit a hodit na to očko a taky projít videa na youtubku, takový zvíře prostě a jednoduše aktivně lovit nemůže. (Samo čokla pokud vleze do vody by měla dát vpohodě pokud je velká)
K přežití v zimě... Nevím, kdo tu vymyslel ten nesmysl ohledně toho, že je nějaké měkké a tvrdé zimování v přírodě a že je pro želvu rozdíl mezi -10 a +6. Podle mého názoru je právě těch +6 pro želvu mnohem horší. Opět doporučuji menší samostudium. Pokud želva zimuje, jediné pro ni podstatné je to, aby do ledu nezamrzla, normálně chrápe zalezlá v bahně nebo leží v úkrytu na dně. Měkké zimování je podle mě jen teraristický název pro startování období rozmnožování u tera zvířat, ne něco, co je přirozené. To je to samý jako snížení hladiny, délky svitu apod... Pokud doma nechám želvám nižší teplotu, nižší vodní sloupec a chvíli nesvítím a najednou je začnu vyhřívat a dám jim více vody, vlítnou na to jak vzteklý... Takže tak, ale těch názorů je samozřejmě více...
Podle mě se u nás můžou normálně i doinkubovat stejně jako jsem slyšel že někde se vyinkubovali snad i trachemysky, ale určitě to není za úplně standartních podmínek (třeba nákej rádoby skleník pod nákým černým plastem nebo podobný svinstvo zvyšující teplotu) a určitě bych to viděl jen na pár míst a jen v hodně teplých letech, ne pravidelně a s velkou úmrtností (a o počtu a pravidelnosti páření kajmanek nemluvě, trachemyska je v každým rybníku že...)