Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup such. želvy - rady a tipy

Dobrý den,
dostala jsem za úkol koupit na burze such. želvu, nejraději T. hermanii. Vzhledem k tomu, že želvám moc nerozumím, nevím na co při koupi dát pozor, jak poznat zdravotní stav, co musí obsahovat dokumentace. Případně jaká je obvyklá cena těchto želviček.
Děkuji za rady

Měla by být aktivní a šmejdit, jasné nezalepené oči, nesmí jí téct z očí nebo nozder, pevný a nezdeformovaný krunýř, při držení byste měli mít pocit, že něco váží, nesmí být příliš lehká. Je to cites A, takže se mohou prodávat pouze s tzv. výjimkou, to je takový žlutý certifikát. Měla by mít na papírech průkaznou fotku (spodní části krunýře - plastronu) a ta samozřejmě musí souhlasit se vzhledem želvy. Musí být vyplněné údaje - datum narození, jméno a adresa majitele, fotka orazítkovaná z KÚ. Cena mláďat se pohybuje od cca 1800 Kč u soukr. chovatele až po cca 3500 Kč ve zverimexu či u prodejců. Záleží i na velikosti. Raději kupte odrostlejší mládě (8 až 10 cm), než čerstvá mimina.