Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formaldehyd

Zdravim, chtel bych se zeptat na formaldehyd ,hodne sem o nem hledal ale moc sem nenasel jako treba jak moc je teda skodlivy kdyz s nim delam obcas, cim ho mam naredit, a nejak vseobecne jak se snim dela, jestli je lepsi nez lih, apod, moc dekuji za pripadne odpovedi, PT

zalezi na co ho chces pouzit. Od toho se odviji vhodnost samotneho formaldehydu i vhodne redeni. Driv se pouzival jako konzervant v potravnarstvi (hodne redeny). Ma ale dost karcinogenni ucinky, tak se od nej ustoupilo. Urcite neni dobre ho ani dychat, ani s nim pracovat bez rukavic. Naleptava sliznice, "fixovana" kuze na rukou praska a docela boli.

CAu, s formecem delam docela dost, takze - pouziva se vetsinou naredeny na 4 procenta, je to sajrajt, potvrzeny karcinogen, ale az nedavno a neni to az takova slava. Kdyz se polejes, sleze ti stara vrstva kuze, napisi je hodne neprijemny... Redi se normalni vodou. Jestli je lepsi nez lih je otazka, zalezi, za jakym ucelem ho pouzivas - treba na konzervaci pavouku je lepsi lih... VH

no celkem dlouho preparuji bezobratle, pouze spendlenim a tim co k tomu patri, a ted chci uchovavat kusy na pozdejsi urceni, dam je normalne do zavarivaci sklenice a zaliju formalinem zavru a hotove? co kdyz se to nezredi a pouzije se misto 4 procentniho 10 procen., co by to melo za nasledek s exemplari? A jeste jedna vec jak poznam ze uz je naredeny na 4 procenta, je nejake meritko jako 1 ku 5 treba?

Spocitat koncentraci je trojclenka, to snad zvladnees, ne? :)

Vicemene se to dela tak, jak popisujes. Ty 4% jsou zvoleny proto, protoze jinak ti to matros totalne vysusi a zkrehne, takze je nepouzitelnej na jakoukoliv praci. Na skladovani je lepsi zvirata z jednotlivejch odchytu ci lokalit (atd.) davat do skumavek, ty zaspuntovat vatovym spuntem a hrdlem dolu dat do zavarovacky a to cele zalit - samo, ze v tech zkumavkach musi byt formec... Na tohle je ale obecne vyrazne lepsi lih.

VH

Před pár dny mi dožil štír a chtěl bych ho nějak konzervovat. V tomto starším vlákně doporučují líh. Je myšlen klasický technický líh? Ředí se v nějakém poměru, nebo hned neředěný? Zachová si štír touto konzervací barvu a celkově dlouho vydrží?