Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor - záškuby těla

Občas u svého hroznýše pozoruji jakési záškuby těla, které jsem u něj dříve nepozoroval. Není to nějak časté ani pravidelné, ale docela mě to zneklidňuje. Chtěl bych se tedy zeptaj jestli někdo náhodou neví o co jde a je-li to předzvěst nějakých problémů, nebo mám-li být v klidu.
Dík ;-)

Občas jsem podobné záškuby vídal u několika hadů (guttaty), vždy je vyvolalo nějaké vzrušení, např. pach myší při krmení. Jinak se tito hadi projevovali normálně. Nevím, co bylo příčinou, možná deficit nějakého vitamínu nebo minerálního prvku. Zkus přidávat při krmení nějaký vitamíno-minerální přípravek (roboran, vitamix). Je pravdou, že se většinou jednalo o hady, kteří nebyli ve špičkové kondici a dokonalých podmínkách. Tím nechci říct, že u tebe je nemají, jen tam byla větší pravděpodobnost nějakého problému, který ovšem může nastat i v dobrých podmínkách

Když sem to pozoroval tak to bylo vždy po tom co byl had nakrmenej a vyhřejval se. Když to hodně přeženu tak to vypadá jako nějaké škytnutí. Stalo se to tak třikrát.
Každopádně to budu sledovat a kdyby se to opakovalo tak se raděj navštívíme veterinářem.

P.S. Napadla mě ještě jedna věc. Jelikož se to vždy stalo když had ležel na římse která má celkem hrubý povrch (imitace skály), jestli nemůže být příčina v tom, že se šupinama na břiše nějak zachytil třeba při nějakém drobném pohybu vzad o tento povrch a to způsobilo to škubnutí ?