Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocny zebrovnik

Ahoj, nesetkal se u vas nekdo s nemocnym zebrovnikem, ktery by mel cele telo znacne napuchle otekle, ale ne nafoukle. Vcera jsem si vsiml, ze jeden prave takovyto natekly je. Nemuze se ani pohybovat, kdybych ho nechal ve vode, tak by se byl utopil. Ted je na sousi s vlkym podkladem - ma natekle snad vse, krome prednich koncetin, jedna zadni koncetina mu dokonce praskla a z rany vytelko male mnozstvi krve, ale uz nekrvaci. Fakt nevim, co to je, byla to jedna z mych malo samicek a ted spise pripomina housenku. Dik za rady.

Bohuzel nevim co s tim, snad by pomohla antibiotika, kdyz se nafouknou, je uz pozde. Nepozorujes na jejich tele bile tecky, ktere se posleze zmeni v krvave vredy - jsou casto na tlamce, koncetinach, ocase nebo brichu. V minulosti jsem tenhle problém měl a jeden samec mi pošel:.(

Ahoj, jsem veterinar co se zabyva mj. nemocemi obojzivelniku.
Mam pro Tebe spatnou zpravu - vypada to na mloci mor. Samozrejme - zebrovnika jsem nevidela a diagnozu by to chtelo potvrdit krevnim a bakteriologickym vysetrenim. Ale jestli je otekly a praska mu kuze...
Jestli jeste zije, ozvi se mi na mail (xenopus@centrum.cz). Drzim pesti.

Ahoj.Mám stejný problém,který jsem konzultovala se specialistkou na obojživelníky,která mi poradila:Píchnout antibiotika Enrofloktacin 10lmg/kg žebrovníka do přední nohy.Píchne ti je tam i obyčejný veterinář,který většinou s mločím morem nemá moc zkušenost.je to opravdu malé množství dávk,které se dává každý druhý den dohromady 5krát.Doma žebrovníka dáš do nádoby s vodou,která má 18°C a osolíš ji(jedna zarovnaná lžička soli na 5 l vody)..po tomhle by se jak ten můj,tak i tvuj žebrovník měl uzdavit..já budu doufat.:-)

ahoj rosničko.já měla takovou radost,že na to někdo zná lék,že jsem to okamžitě někam musela napsát,at se uzdraví i ostatní...no a můj žebrovník snad bude ok.jelikož bych řekla,že se mu to nezhoršuje,ale zase na druhou stranu mu to tělo ani neodtěká.ještě v pondělí ho čeká poslední dávka a pak už bude snad ok..ted vipadá pořád stejně,není mu ani huř..ale zase ani nijak extra líp...jestěže se mu to nezhoršilo.:-)

Promiňte že jsem se vetřel .musim zaklepat ty mý holky jsou jako rybyčky .Ale zajímalo by mě jak je to u žebrovníků s věkem .Mám dvě samičky jedný je 9 a tý druhý typuju tak 13 ale nevim to jistě tu starší jsem dostal už odrostlou .:?: Canis.dei

taky myslím že 20 a více...ale těžko říct.jo a když se vrátím k tématu o mločímu moru,tak ten můj nemocný žebrovník bohužel v něděli zemřekl i přes mou veškerou snahu ho z toho dostat...škoda.snad bude mít někdo jiný větší štěstí.:-|

Dobrý den, mohla bych se taky zeptat? Mám zebrovnika, ale celý den se nehýbe, polyká vzduch velmi ztěžka jako kdyby ho to bolelo..ani nezere.. Nic..co s ním je nevíte? Dala jsem ho mimo akvarko s malým množstvím vody, aby se mohl sám nadechnout..děkuji moc za odpověď..

AW