Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žížaly

Zdar,chcu chovat žížaly a chcu se zeptat jestli můžu chovat aji normální žížaly ze zahrady,aby se mi třeba aji rozmnožili,nebo jestli musím koupit nějaké chovné ?Popřípadě kdyby tu byl někdo ochotný a mohl mi popsat chov.Dík

Čao, já měl klasické žížaly (rousnice).
Měl jsem starou vanu, kterou jsem naplnil pěknou zeminou a smíchal jsem jí s kompostem a do toho ještě dál kousky kartonu a proložek od vajec, na žrádlo jsem jim tam dal nějakou tu trávu, ovoce, zeleninu atd..

Každý možný večer, jsem vyrážel na lov a sbíral je všude možně. Nasbíral jsem tam pouze veliké žížaly cca 200ks.
Byli v garáži kde teplota byla kolem 18-20°C max.
Nechal jsem je vklidu a cca po měsíci jsem se začal v hlíně prohrabovat s tím, že jsem chtěl jít na ryby a venku bylo takové sucho, že žížaly nešli nikde najít.
Ve vaně jsem měl spoustu velkých žížal co jsem si nachytal, ale i spousty malých, které jsem tam vubec nedával. :-)
Je nutno udržovat hlínu stále vlhkou.

Na ryby přesně...taky vždycky sedím u vody nic nebere a že zkusím žížalu-jenže kde ji najít ?? hledáš pod kamenama a nic,ten chov je asi lepší !...žížaly bych chtěl mít normálně doma v terárku-šlo by ? A jak to myslíš večer ? Jako že jich je večer dost ? Nebo si měl čas jenom večer ? Dík

Na lov rousnice se chodí za letních nocí,nejlépe po deští nebo za deště.V době tepla po 22.hodině.Lov probíhá na osvědčené lokalitě,s baterkou a kyblíčkem.Baterkou nalezená rousnice se musí bleskurychle uchopit jinak uniká jak poslední kapesné.Když se ti podaří uchopit jají konec, musíš mírným tahem jedné ruky za účasti tření těla rousnice ruky druhé,jí postupně uvolňovat z její nory.Jinak hrozí její roztrhnutí.