Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov potkanů

Zdravím , vůbec si s chovem potkanů nevím rady , nejprve jsem zkoušel klasika s dumbo , furt do sebe šli , tedkom jsem si koupil k samcovi klasikovi samičku potkana skinného , cca stejně velký , možná trošku menší , (100%víc jak 2 měsíce , všichni 3 potkani) no a zas šli do sebe vůbec nevím jak je mám dát dohoromady.Prosím o radu.
Upravena velikost písmen. (Kurt)

loading...

Takže šli do sebe znamená , že pištěli , a vrtěli se po zemi , zkrátka se rvali , to jsem četl , že je normální, ale taky jsem četl , že když potkan vyrůstá sám tak si v dospělosti na přítomnost druhého potkana nezvykne , jinak klec mají 70x30x30 (dxvxš)Je to 1 samec a 1 samice (samec klasický , samice skinná ) , samice trošku menší , možná vypadá menší kvůli srsti .

Je nesmysl, že by si jeden potkan nezvykl na jiného potkana jiného pohlaví. Potkani jsou skupinová zvířata a pokud se opravdu jedná o pár, tak bych to vůbec neřešil a nechal je spolu.
Ty boje můžou mít několik faktorů, proč k tomu dochází, určitě ale nepůjde o nic vážného, při čem by jeden zaplatil životem.
Může jít o říji samice, kdy samec se jí pokouší pářit, ale samice ještě není připravená a tak ho odmítá , nebo si pouze ujasňují postavení v hierarchii.
Zkontrolujte ještě jednou pro klid v duši, že se opravdu jedná o pár a pokud ano a samice je větší než samec, tak bych to neřešil, pokud je ale větší samec a samice ještě není zcela dospělá, oddělte a založte tuto skupinu za měsíc až bude mít samice aspoň 3 měsíc života.
Dál , asi nebude to nejlepší, nechávat je spolu neustále, neboť samec bude samici chtít neustále pářit, proto by bylo dobré buď samce oddělit a pouze připouštět při odstavování potomstva, nebo udělat větší skupinu s množstvím samic.
Bedna 70 x 70 x 30 ( dxšxv ) skupina 1,4 vyhovuje.
Takto chovám potkany já a bez problémů můžete dělat oba způsoby chovu.
PB

Kde se dá, ale vesměs každý už má tak nějak vlastní zdroje odkud si bere chovný materiál a to není nic laciného.
Pak nemusíme řešit dotaz typu: proč se mi málo množí? Proč mají málopočetné vrhy? atd...
Chce to sehnat opravdu velmi kvalitní myši a potkany a pak je na nějaký čas klid a po čase, když se krev zdegeneruje, chov se obmění.
PB

Řešil jsem to tak, že jsem odebral vrh od těch plešatých a hodil jsem ho ke kojící samici chlupatých potkanů. Vše bylo v pohodě a odkojila to. Vzhledem k tomu, že pro mě byly ty fantomasové nerentabilní, tak jsem se toho zbavil. Jinak nechápu, proč by se nemohli křížit mezi sebou, ale asi to bude tím, že nejsem nanynka:-D a potkany mám jen a pouze na krmení

Len je problém v tom že tieto potkany sú podstatne drahšie ako klasika mi predávame čistých sphynx 10-12€ a fuzz 6€. Aj sa tažšie chovajú, majú viacej zdravotných problémov hlavne s očami lebo nemajú žiadne mihalnice. Nemožu sa chovat na hoblinách, ale napríklad na novinovom skartovanom papieri. Teplota musí byt viššia ako u normálne osrstených, minimálne 16 stupnov lebo velmi lahko prechladnú.

Dobre vieš ako to je sú nezvičajný a takých nemá každý takže aj preto je taká cena je to ako s šlachtenými psami, doma mám mopsa s ktorím musíme stále behat vetovi musí mat fajnové žrádlo lebo dostane sračku atd. a máme aj orecha ktorému za 6 rokov nič nebolo a može zožrat aj klinca a všedko v pohode :i: ale tý potkani majú aj výhodu že ich možu chovat aj ludia s alergiou na srst :-D

šlachtenými psami, doma mám mopsa s ktorím musíme stále behat vetovi musí mat fajnové žrádlo lebo dostane sračku atd.

A právě o tom to je. Není to tak dávno, co se u papírových plemen nechávalo pouze 8 štěňat (možná byl ten počet jiný) a dnes, na úkor zdravotního stavu, přešlechtění atd se nechává vše, protože pseudoochránci zasáhli a vytvořili zákon o týrání zvířat. Neříkám, že s tím stoprocentně souhlasím, ale zkus dnes sehnat originál pitbulla nebo i kvalitního ovčáka. Jsou to sparchantělí a zdegenerovaný psi, který trpí na alergie a kdejaké svinstva jen kvůli tomu, že ti někdo určuje s kým a za jakých podmínek můžeš připouštět. Nemluvě a standardech plemene, které se rok od roku mění, protože pan předseda klubu "kvalitních" psů s PP zjistil, že jeho štěňata daného standardu nedosahují.

Pavle o to vůbec nejde. Jen jsem debatu na úrovni, v čem je můj fantomas bez PP horší, než ten s PP už jednou prodělal. Samozřejmě bez výsledku. Dodnes mi to nikdo nevysvětlil a asi ani nevysvětlí:-D. Debata skončila urážkami (ne z mé strany) a tímto končím a v podobných úvahách se už angažovat nebudu. A neboj, nerozčiluju se, tohle mne nechává absolutně klidným:-D. Vlastně rozdíl v nich je, cenový:-D

Snbáku:-D
1.takový lidi jako jseš ty mi sem zase brzo vrátí.
2.ad.fantomase:-D tak tohle ti vysvětlím úpně bez problému(pokud máš na mysli..),to ona byla divná:-D:-D.
Letos si udělám udělám register na Ch.s.myší,vymyslím standart a budeš to dostávat s papírama.Výhody myši zkrmíš a papíry?s těch bude alespon teplíčko :-D:-D
3.Je opravdu velký rozdíl mezi "hambatým" a normál potkanem co do krmení:-D:-D:-D
4.psi neřeš-ty pseudoochranáři:-D:-D