Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarska

Dobrý den,

mam problém se svou felsumou madagaskarskou už asi 2 tydny nechce žrat cvrčky,asi týden už nejí ani přesnídávku kterou ji davam s vitamíny.Zpozoroval jsem klepáni nožiček což je nedostatek vápníku,nevím zda jsou práškové vitamíny dostačující,nebo bych si měl koupit lampu s ultrafialovým zářením.Tak bych prosil o radu jakou si mám koupit nebo jestli by ji někdo neměl na prodej.

Předem Děkuji.

Můžete si koupit sépiovku, tu převaříte, usušíte a nastrouháte. Mě se ale lépe osvědčil Biomin H, dá se koupit v lékárně, je to jemný prášek a dobře drží na hmyzu. Případně se dá ještě sehnat mletý vápenec na burzách.
Vápník dávám především do kašiček, kašičku s Roboranem mi zvířata nežerou, kašičku s vápníkem přijímají bez problémů. S tou AD3 opatrně, předávkování je velmi snadné. Já přidávám jednou za měsíc až dva kapičku do kašiček.

Podejte vápník do tlamky. Buďto jako kašičku z Biominu H anebo ve formě sirupu Calcium chloratum, já mám zkušenosti s tím prvním, ale kamarád zase používá ten sirup. Namažte jí to trochu kolem tlamky, ona si to slízne.
Obávám se ale, že už jí asi nebude pomoci..

Přes víkend sem se mu snažil dat co nejvic přesnidavky s Nutrimixem kterou sem mu pomazal tlamku a tudiž to sliznul.Po vikendu jsem si koupil si sirup calcium chloratum a dal sem mu ho asi 5krat ale moc mu nechutnal...dneska už začal bez problemu lizat vodu oslazenou medem i přesnidavku :)už sem nezpozoroval ani žadne křeče ani brnění :) vypadá spokojeně,hezky je zbarvený.Doufám že se už bude jen zlepšovat.Ještě jedna otázka ten sirup mu mužu normalně přidávat do kašiček a jak často?jestli třeba nehrozí předávkování vápníkem.

Děkuji moc za vaše rady bez nich bych mu už asi nepomohl :)