Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posílání zvířat ze zahraničí

Zdravím,
jaké máte zkušenosti se zasíláním zvířat ze zahraničí? Konkrétně mluvím o hadech a Nizozemsku.
Bojím se hlavně platby předem, protože jde o celkem velkou částku, což je vždy risk. Potom mám strach o samotná zvířata během cesty, jelikož pořádně ani nevím, jak by s nimy při ní bylo zacházeno. Doprava by prý byla jakýmsi kurýrním autem. Má s tím někdo zkušenost, ať už kladnou nebo zápornou? To poslední co bych chtěl je nemít peníze ani hady, ale komu má člověk dneska věřit... Předem díky

loading...

Ahoj, nedávno jsem si nechal poslat 3hady z německa. Chovatel mi nabídl, že hady pošle expres poštou když zaplatím dopředu. Přišlo mi to jako risk, tak jsem si nejdříve proklepl chovatele na netu. Podle mailu jsem našek kupu dalších inzerátů a doplnil jsem si tak další údaje jako mobil, potvrdil jsem si tak i jím uvedenou adresu...
Potom jsem sepsal v angličtině závaznou objednávku (purchase order) a nechal ji podepsat chovatelem, taky jsem mu poslal předvyplněný platební příkaz (payment order). Když jsem měl oba dokumenty podepsané od chovatele doma, převedl jsem mu peníze a za pár dní dorazily hadi perfektně zabalení v termoboxu a zvlášť v krabičkách s mechem.

šlo o 200euro, víc bych asi neriskoval. Pokud se jedná o větší částku, tak bych dal dalších 100EURO za naftu a pro zvířata si dojel.

PS: Když máš v ruce podepsanou závaznou objednávku a fakturu (platební příkaz), tak se dá eventuální podvod nahlásit na policii. Ovšem za předpokladu, že ti prodávající uvede pravdivé údaje o své osobě ;-)

PS2: Nedávno jsem kupoval 3želvy od holandského chovatele, nemohl jsem vycestovat, tak jsem se domluvil s kamarádem, který jel na burzu do Hammu a dohodl jsem, že mi želvičky vyzvedne on. S holandským chovatelem jsem dohodl takovéto předání a nebyl problém. Tento způsob je určitě jistější, než posílání peněz předem.

Ahoj,letos mi konkretne z Holandska prisel dvakrat balik s hadama, platil jsem samozrejme taky predem a dopadlo to na vybornou, vetsinou zvirata posilaji pres Geovex Tierversand a opravdu je doruci do 24 hodin a pokud clovek neco kupuje od Holandana, tak se podvodu urcite bat nemusi jsou to vetsinou pohodovi lidi, treba pred tydnem jsem si v Hammu prevzal dve kobry(od Holandana), ktery jsem zaplatil pred dvema mesicema prevodem a protoze se mezitim jedna z nich ne zrovna nejlip svlikla (v krabici cestou na burzu), tak mi sam doslova vnucoval slevu, v Cechach by Ti nejspis jen strcili krabice s hadama do naruce a mej se... Bydlim v Nemecku a tady se konkretne hadi bezne posilaji postou jako expres balik s oznacenim krehke,parkrat jsem uz platil dopredu uplne cizim lidem a vzdycko to klaplo naprosto bez problemu, takze bez obav do toho.