Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Větrání plastových boxů

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně větrání plastových boxů, jedná se konkrétně o tento typ: http://www.noto.cz/domacnost/boxy-a-dozy/box-s-vik em-heidrun-14-l-.html. Potřeboval bych vědět, zda vyvrtat díry do boků nebo do stropu? Popřípadě, jestli je to úplně jedno. Mám zkušenost u malého boxu, kdy se mi celý zcela "zamlžil", i když byly díry po celém stropě. Druhý dotaz je, zda vůbec vrtat nebo vyříznout díru a nalepit do ní nějakou síťku? Mám obavu, že by mi prcci (třeba B. fuliginosus) dírama utíkali. Díky za odpovědi.

watch

Na tomto videu je mnoho inspiraci, jak udelat ventilaci v plastakach, treba of 04:33 minuty.
I kdyz jsou to RACKY, snad ti z toho neco pomuze.

Obecne tezko radit, kazdy bude vice-mene radit dle svych zkusenosti. Ja je nemam, jenom sem narazil na tohle "videjko"
a vcelku me tam mnoho veci zaujalo.

S lepením sítěk na plast. boxy nemám moc dobré zkušenosti ,pač mi to skoro vůbec nedrželo .. :( S vrtáním dírek je více práce ,ale pro mě je to asi nejideálnějšín .. A co se týče toho utíkání přes navrtané dírky,tak není problém koupit slabší vrták ne ?

hledám s rovným víkem. Líp se tam cokoli vlepuje. Pro gekony stačí použít na vlepení síťky tavná pistole a drží to dobře. U racků pro krajťule bych si nebyl tak jistej. Vrtání dírek je docela naprd. Málo to větrá. Bok nebo vrch je na tobě, záleží jak budeš stohovat případně co ti bude míň vadit při manipulaci.

Mám to podobně jako Cejna,jen místo mřížek tam je nalepená plastová sítka proti mouchám.Tavná pistole je na tento způsob lepení ideální.Silikon nedrží.Když jsem tam vyvrtal jen dírky,tak se to mlžilo a všechno uvnitř chytlo okamžitě plísen.V bednách chováme cvrčky a šváby.:-)

Zdravím přesně s těmito boxi jsem také řešil problém čím lepit. Nakonec se mi jako nejlepší a najlevnější řešení ukázalo vzít pájku na letování elektrických kabelů udělat si na konci s drátku očko s jednou stranou rovnou vemu drátěné muší pletivo a pájkou ho opatrně zahřívám a lehce zatlačuju do palstu. V místě kde se pájka dotýká pletiva a plastu, plast lehce tavý a po odendání pájky hned tvrdne.
větrací otvory jsem dělal do krátkých boků na obou stranách šířky cca 1-2 cm, a nic se mi nemlží.
PS. do boxu je možné i pomocí pájky vyřezávat díru která pak bude tvořit větrání. jen je třeba vše dělat v dobře větraným prostoru, jelikož ten plast při tavení dotst smrdí.

já to vrtám normálně vrtákem, akorát otvory potom přejedu nožem kvůli odstranění hoblin. Ještě se mi o vzniklé otvory nikdy nikdo neodřel, a to v tom chovám ledascos.

Ja mam doma asi jeste 50 boxu ruzne velikosti, ktere cekaji na svoje vetrani.Pouzivam krabice od Ikei ( http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7010297 2 ), kde do vyka vyrezu velky otvor a plepim nerez sitku. Da se to pak postavit na sebe, takze ideal. S cim mam ale problem je delaji tech der. Krabic tam mam jeste pak 50a nad kazdou stravim hromadu casu. Rezu to pajkou, tak ze spicku zabodnu do plastu a obkreslim pozadovany tvar. Bouzel plast se netavi tak rychle jak jsem doufal ani na plny vykon a po par krabicich je pajka zahrata tak, ze mam strach, ze zacne horet. Zkousel jsem rucni pilu, vrtacku, kdyz jsem jel vrtakem do strany, ale vsechno je hrozne pomale.Nenapada vas nekoho neco? Dik

Já na to používám po radě někoho tady na poradně horkovzdušnou pistoli a normální nůžky, případně nůž. Pistolí zahřeju plast na takovou teplotu, aby byl plat měkký, pak to krásně jde uříznout nožem, nebo ustříhnout silnějšíma nůžkama (používám takové ty kuchyňské). Funguje to výborně, plast nepraská a řeže se dobře.

Dobrý den, doufám že nevadí že využiji vlákna, chtěl bych se zeptat kolik a jak velké větrání udělat do boxů SAMLA? Mám ty 22 a 11 litrové, v 11 litrových budou štíři (P.imperator) a budu se tu líhnout cvrčci,a v 22 budou dospělí cvrčci a odchovy lugubrisů. Vyhřívat boxy budu odspodu topnou folií a nevím jestli stačí větrání jen ve stropu, nebo bude potřeba i na boku?? popřípadě i jak velké? (budu používat železné síťky proti muchám s oky 1x1mm) Nebo v těch nižších 11l stačí jen ve stopě a v těch 22l i úzký proužek na bok?
Děkuji předem za rady!