Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon spí na zemi

Chtěla bych se zeptat, jestli je správné že můj chameleon spí v noci na zemi?dříve spával na větvích ve výškách a poslední dobou jen na zemi.slyšela jsem že většina chameleonů spí na vrchu...poradtě prosím někdo
Změna předmětu, původně: chameleon (MadMike)

Je možné že hledá vlhčí a chladnější prostředí, když je zrovna to léto. Změna teplot v prostředí docela slušně hýbe i teplotu v teráriu. Skuste se podívat na teploměr jestli je vše ok. Popřípadě poroste trochu víc navečer a uvidíte jestli se jeho chování změní.

netvrdil jsem že je to normální, a navíc teploty se v tuto roční dobu budou spíš chýlit ke 30ti a ne k 17° :i: a podle velikosti větrání ta teplota docela i dlouho padá dolů že. Takže tak. Nebo to může být i provozem okolo terária ve večerních hodinách kdy má chameleon již zhaslé a někdo ho ruší, tak si najde klidnější místo na spánek. Taky možnost.

Nehádejte se, stejně je to jen spekulace :-) Meldo, každej to má jinak ale věř že jižní strana paneláku v 8. patře je mazec. Já mám barák a terárka na západní straně a stejně se mi i větráním odpoledne vhoupne teplota na 27°C v místnosti o terárkách nemluvím. To pak kompakt nebo zářivka dokážou vyhřát celkem kus prostoru :-) Možná bych se přiklonil k té druhé myšlence pohybu v okolí terária. Mláďata reagují útěkem a přikrčením na zemi když je někdo opravdu vyruší. Je možné že je to podobná reakce na večerní aktivitu v domě. Ale stejně je možné že je to cokoli jinýho :-)

Dobry den!! zalezi na stari vaseho chamika pokud uz je starsi 4 roky tak je to normalni ze vam spi dole uz nejsou tak cily!!!Ale pokud mate nejake mlade tak to normalni neni,svedci to o tom ze bude asi nemocni,tak bych vam radila vyhledat veterinare,nic vic vam takto na dalku poradit nemohu je mi lito!!!!!

Dobrý den,
nechci zakládat nové téma, takže to šoupnu tady. Před pěti dny jsem nechala mou samičku chameleona napářit samcem, vše proběhlo v pořádku, už po třetím spojení nahodila gravidní barvy a začala samce odhánět. Jenže od té doby mi spí na zemi, nikdy to nedělala, v teráriu má podmínky pořád stejné,nic se nezměnilo, dělá to už pátý den, právě od té doby kdy nahodila ty gravidní barvy. Jinak je v pořádku a chová se normálně, pije, jí a přes den je normálně ve větvích. Jen prostě když se blíží večer a doba zhasínání tak sleze na zem. V teráriu má Repti Glo 10, před pářením jsem jí cvrčky obalovala ve směsi roborahu H a plastinu, po napáření jí je obaluji v čistém vápníku. I když se jinak jeví naprosto v pořádku, tak to slézání na zem mě dost znepokojuje. Setkal se s tím už někdo, nebo tušíte čím by to mohlo být? Předem děkuji za každou připomínku. Tady přikládám fotku samice hned po nahození gravidních barev. http://imageshack.us/photo/my-images/29/2012030521 1101.jpg/

To je tedy barvička! To na mojí jsme poznala, že je gravidní až když ztloustla a rýsovala se jí vajíčka. Barvu měla pořád stejnou, možná malinko jinou, ale takhle jsem jí nezažila. Ani jsem se s tím chováním nesetkala. Snad poradí někdo jiný.

No tuhle barvičku nahodila když už zaháněla samce, jinak ve svém terárku kde na samce nevidí až tak krásně výrazné zbarvení nemá, ale pořád jsou velmi jasně zřetelné. Jinak pro upřesnění ještě, není to tak že by slezla dolů a hrabala, nebo rejdila po terárku, prostě když se blíží doba kdy jí zhasínám světla tak sleze a jakoby čekala, neumím to lépe popsat. Ráno když rozsvítím světla tak si vyleze zase na větve a celý den dolů nesleze, zase až navečer. Tudíž možnost, že by se na větvích neudržela jsem už vyloučila, úchop má na samici s prominutím jak s*iňa :D Vážně nikoho nic nenapadá?

Naši chodí taky spát jinam. Když se blíží zhasnutí, jsou na jiné místo, ale jeden výše, druhý níže, samec jemeňáka jde hodn nízko, ale vždycky zůstane na větvi. Na zemi mi nikdy nespali. Sice to může být náhoda, že tohle začala dělat až po napáření, ale spíše to má souvislost. Co máte za substrát?

Používám rašelinu smíchanou s pískem. Taky bych právě řekla, že to má nějakou souvislost, začala to dělat od toho dne, kdy nahodila gravidní barvy, do té doby vždycky spala na nejvyšší větvi. Jinak se má čile k světu, žere jako najatá, jestli to tak pujde dál tak nakonec sestřelí i mě. Ačkoli mám přečtených několik knížek, i celou diskuzi tady na poradně i jinde, tak na nic podobného jsem nikde nenarazila, tak už jsem z toho jelen.

To bylo první co mě napadlo, že hledá vhodné místo, ale že by to dělala od prvního dne napáření a jen večer...no holt člověk těm zvířatům do hlavy nevleze, možné je (skoro) všechno. Ale řekla jsem si, že to teda řešit nebudu, protože jinak je úplně v pohodě a žádný problém s ní není. Ale děkuji za připomínku :).

Tak ta moje už to právě dělat přestala :)) najednou prostě zase začala spávat na té nejvyšší větvi, přitom se nic nezměnilo. Takže pokud je jinak všechno ostatní v pořádku, asi není potřeba to nějak řešit (taky je otázka jak to řešit když je jinak všechno ok že ;) ).

Dobrý den,
Můj chameleon normálně taky spal na vetvich na hoře..Ale potřebovali jsme vimenit větve byly už cele suché a neudrželi by ho... Myslite ze to na něj nějak působí? Co mám dělat aby spal jako dříve? Prosím poradte :'(