Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro brodivé vodní želvy vs. účinná filtrace

Ahoj lidi,
chystám se dát dohromady nové terária pro moje želvy rodu clemmys guttata. Jak je známo, tyto želvy jsou hodně špatní plavci a tak je potřeba mít pro ně relativně mělkou vodu - cca 10 až 12cm. Před lety jsem si slepil z obyčejného akvárka akvaterárium se samospádovým filtrem pro mělké vody. To bylo pro mláďata clemmysek.

Finta byla v tom, že jsem udělal dvojité dno a voda natékala do filtru samospádem, které byl uložen níže, než vrchní dno. Bohužel jsem to jako amatér špatně slepil, a tak se mi mezi dvojité dno dostala voda. Dneska bych tuto dutinu vyplnil přesně říznutým polystyrenem

Poučen z chyb minulých jsem navrhnul terárko pro tento druh, kde je dvojité dno i dostatečná (dostatečné hluboká) souš jako kladiště vajec.
Filtr počítá i s určitým odparem vody a výkyvem vodního sloupce, což je u mělké vody celkem časté.

Třeba by se tento plánek mohl hodit i jiným chovatelům brodivých želv, nebo ostatním teraristů, kteří ocení filtrovanou mělkou vodu...

Odkazy na nákresy zde :

terko1.jpg
terko2.jpg

Ještě doplním, že na krycí sklo bude nalepena korková kůra, a pod šikminou pro výlez bude schovaná hadice od vodního čerpadla. Terárko je navrženo jako samonosné. Větrání bude tedy na zadní stěně.

kdo by měl nějaké věcné připomínky, prosím hoďte to sem, víc hlav víc ví.
Jen do mě :)

Mám prototyp, bez dekorace a výlezu přes kryt filtru, odlaďuju mouchy...
[p1010400c.jpg]
[p1010412p.jpg]
[p1010413n.jpg]
[p1010414e.jpg]
[p1010415v.jpg]
[p1010416d.jpg]

Terárko se bude muset přeďelat, stačí dvojité dno 5cm, prijde dodatečná zářivka, a taky teče dvojité dno.
Jinak filtr funguje jako hodinky, budu muset koupit jen silnější čerpadlo
Život je boj :-)

Nějaké postřehy ostatních?