Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkan pokousal (ožral) hroznýše

Dobrý den, stala se mi nepříjemná záležitost, která je určitě moji vinnou. Vůbec mě nic takového nenapadlo že by se mohlo stát, za 13 let co chovám doma plazi jsem to jestě nezažila :( Jedná se o 4 letého hroznýše královského, který je normálně žravý, nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém. Nemá ani před svlekem ani po svleku a je zvyklý pravidelně dostávat žrát (v dobu kdy dostává se plazí po teráriu jako ďábel). Přivezla jsem domu potkana kterého jsem mu dala do terária a šla jsem obstarávat ven ostatní svá zvířata...cca po 4 hodinách jsem přišla domu a potkan ožíral hada (had se snažil uniknout po větvích ale to pro potkana nebyl žádný problém). Had má poměrně dost vyžraných fleků kůže, ne masa. Rány jsem vyčistila a vydesinfikovala ajatinem (to mi kdysi doporučit vet, když myši při škrcení hada pokoušou..), terárium jsem vyčistila a místi lignocelu jsem dala látku nepouštějící chlupy. Had se plazí neustále po teráriu (i když ho to jistě velmi bolí) a myslím že hledá potravu (tak jako vždy). Nevím co víc bych pro něj mohla udělat a jestli vůbec mu teď mám nabízet potkana (teda mrtvého, do budoucna po této zkušenosti už nikdy živého neuvidí). Prosím o jakoukoli radu či zkušenosti, cokoliv. Předem vám moc děkuji!!

terárko jsem celé vyčistila hned jak se to stalo, rany vyčistila i vydesinfikovala.... ale furt se po terárku plazí jako divej..v klidu určitě není :/ vitamíny třeba do vody nebo rovnou jemu?? Mam vitaminy v prášku nutri mix, šlo by??

lepší než hadr bude papír, buď noviny jak bylo psáno výše nebo papírové utěrky. V závislosti na tom, jak vypadají rány- pokud tam nejsou patrné známky infekce, tak na rány je výborný peruánský balzám, krásně se to po něm zatahuje a hojí. seženeš ho v lékárnách, kde míchají masti. Pokud tam je infekce, tak to chce nejdřív vyřešit ji, mně se na to osvědčila betadine mřížka, kousek se dá na rány a denně se mění. Když se zlikviduje infekce, tak se to pak dá doléčit tím balzámem, posílám léčení ožraného samce situly

http://www.myzoo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/ poraneni-1_0-e_-situla-

moc děkuji, je to asi nejcenější rada... zatím to bez infekce vypadá, nemá zásah vůbec do svalstva, žádná krev netekla, jedná se "pouze" o vyžrané ostrůvky šupin.. balzám si ihned pořídim a vyzkouším. Mockrát děkuji i za názorný příklad!