Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhřezlá kloaka. Co mám dělat?

Tak mám už asi měsíc krajtu královskou,je to zlatíčko,nedávno jsem musela řešit problém s terárkem,takže jsem krajtu přesunula do "provizorního" terárka- tzn. akvárko přikryté deskou. Dneska ráno jsem odešla do školy a vrátím se a co nevidím. Ráno jsem jí zapoměla desku zakrýt a Pája není tudíž v "terárku" naštěstí jsem jí našla během 5 min. ,ale zděsila jsem se protože jsem zjistila že má Pája na ocásku (no né přímo na ocásku,pardon v tomhle se nevyznám,prostě že jí z těla tam kde je řitní otvor čouhá červená boule a je zakončena šedivím hnusem) myslea jsem si že se jí sai chtělo na záchod nebo nevím,ale pořád to tam má,četla jsem si teďka něco o vyhřeznuté kloace,ale vůbec nevím jak to vypadá a jestli je to právě můj případ-co mám dělat?
Změna předmětu, původně: Co mám dělat? (halapremek)

jak tohle vzniklo

někdy se to stane ze stresu, při zácpě, nebo pokud je had jinak oslabený... těch důvodů je víc, ale většinou to bývá vedlejší příznak nějakých jiných problémů. Každopádně kloaku to chce co nejrychlejc dostat zpátky, v případě začátečníka určitě nechat ošetřit u veterináře. někdy je potřeba to i přizašít, aby se to hned neopakovalo.

Co vůbec dostala v poslední době nažrat (poslední 3 krmení)? Co má v terárku za substrát? Vypadá to na něco hodně vláknitého/chlupatého, takto normální trus regiusky nevypadá. Zřejmě ji to ucpalo a výsledek je aktuální situace.

pokud jste jí vyndala ten boban, který způsobil tu zácpu a výhřez a kloaku vrátila zpět, tak ji ale teďka dobře hlídejte, protože tam je celá řada rizik, jako infekce, překroucení kloaky, nekróza po oschnutí tkáně, poranění kloaky, opětovný výhřez při dalším kálení atd. jestli jste neodstranila ten boban, tak se to zřejmě bude brzo opakovat. Každopádně by nezaškodilo, kdybyste v brzké době s hadem zašla k veterináři, aby ho prohlédl..

Ta vlákna mi přijdou až moc dlouhá na to, aby to bylo z myší. Jestli jí máte jen měsíc, tak možná to bylo způsobené předchozími podmínkami/krmením.
Každopádně bych teď nějakou dobu raději krmil jen něčím menším, snadno stravitelným a minimálně chlupatým (cca 10 dnů stará potkáňata už jsou docela velká a ještě s minimem srsti). Trochu B-komplexu a Celaskonu by ji taky mohlo podpořit.