Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uv lampa

Dobrý den. Předem se omlouvám za svojí otázku ale moc by mě to zajímalo a nevím jak jinak to zjistit. Chtěl jsem se zeptat na uv lampu do terária,jestli když je v místnosti kde se i spí není to záření nějak škodlivé pro člověka. děkuji.

No, je...když to s ním přeženeš;-).

Ad UV lampa - problém by být neměl, obecně je dobrý to těchhle zdrojů moc nekoukat:-) Ale když spá nek, tak asi v noci, kdy je lampa vypnutá, ne? A nějaké vyzařování člověka neohrozí...koneckonců pod tím prosperují zvířata...

Uv lampa není člověku nijak nebezpečná, pokud si neustelete s hlavou 10 cm od výbojky a nebudete do ní před usnutím koukat. Pořád je to jen náhražka slunečního záření - to byste nesměl v létě vyjít z baráku. Čili verdikt: Užívání UV výbojek v místnosti je zcela bezpečné (nemluvě o tom, že tyhle lampy mají spíše "bodový" charakter, vytvářejí jen poměrně malý kužel světla přímo pod sebou, takže když sedíte vedle terárka, už jste zcela mimo dosah UV).

Dobrý den. Prosím vás, v práci lepíme sklo UV lepidlem, cca 5 hodin v kuse jsem si pod UV lampou (cca 20 cm pod jinak nekrytou žárovkou) brala kusy skla a balila je do papíru (při tom balení jsem byla mimo UV světlo, jde jen o to chvilkové natáhnutí pro výrobek), celkově cca 700x jsem pod lampu sáhla..teď večer jsem zjistila, že mám ruku zarudlou, pálí a je na dotyk teplá, může mě to nějak vážně ohrozit na zdraví?..nebo je to jako když se spálím na sluníčku?...docela se divím, že někdy tam nechají někoho lepit třeba i 12 hodin v kuse..děkuji za odpověď.

Upřímě, tyhle průmyslové výbojky jsou dost silné...to se s nějakýma terarijníma světýlkama nedá srovnávat, co se týče síly. Určitě si tu ruku ošetři nějakým prostředkem proti popáleninám na sluníčku (funguje třeba oranžový Bepanthen). Jinak bych se asi poptala, jak je to s bezpečností práce na pracovišti, popř. s nějakýma ochrannýma prostředkama, že máš tyhlety a tyhlety problémy. My používaly na škole na lepení skla pod UV lampama ochranné brýle, ale je fakt, že ruce jako takové jsme tam moc nestrkaly. Ono to není moc sranda, dlouhodoběji to je o raka.

Sakra, to mě nepotěšilo :(..achjo...no namazala jsem to infadolanem, je to na regeneraci pokožky po popáleninách I. stupně...bylo to jen dneska výjimečně, včera jsem pod to sáhla jen párkrát a už mě taková práce nikdy nečeká...každopádně si zítra promluvím s vedením, škoda jen, že mám noční a že tam nebude ředitel. No asi si teď budu ruku dost dlouho "zkoumat" :(..když se spálím od sluníčka, tak to mám většinou do rána zhnědlý a nebolavý, tak doufám, že to bude taky tak a že to bude v pořádku, když to bylo jen jednou, ale dost mě teda překvapuje, že tam klidně nechaj lepit někoho i těch 12 hodin, třeba dneska paní tam byla fakt 12 hodin, ale měla dlouhý rukáv, tak nevim, jestli ji to spálilo taky nebo ne, i já to mám spálený jen od zápěstí k loktu.

V zasade je to jako spaleni od slunicka a ta rakovina by nejak hrozila pri opakovany expozici - pro jednou se nic moc nestalo. Ale promluvit si s vedenim je docela dobrej napad, pro trvaly lepice to musi bejt docela zahul. To je jak se svarovanim - dyt to tu jenom heftnu, na to se nebudu oblikat... a jeste tuhle... sakra me nejak palej ruce - prd, ochrany pomucky nejsou znamka slabosti ale zdravyho rozumu.

Určitě jim to řeknu, sice už to ráno (snad) nebude vidět, ale řeknu jim to..i když s tím nic dělat nebudou, tam je to každýmu jedno, je tu taková nezaměstnanost, že zaměstnanec sem, zaměstnanec tam...no doufám, že to bude v klidu, jestli to do úterý nezmizí, tak jdu na kožní. Blbý je, že tam není zítra ředitel a směnovej mistr se na to vykašle. Tohle je fakt hrozný a dost nebezpečný bych řekla, hlavně když ženský pod to pořád strkaj ruce (minimálně od zápěstí dolu) a zrovna tam se moc popáleniny neprojeví, prostor mezi zápěstím a loktem je podle mě náchylnější...no včera jsem pod to strčila ruce max. 100x, ale vždycky jen na okamžik (dát pod to vázu) a dneska to byly taky jen okamžiky...a jinak nikdy předtím a už nikdy to ani dělat nebudu. Tak doufám, že nedostanu rakovinu, možná si zítra zajdu aspoň k obvodní doktorce...

Ono Luma i Bahno maj pravdu, pro 1. se toho zas tolik nestalo..já Tě nechtěla vyděsit, to spíš fakt kdybys tam měla do toho šmátrat opakovaně po delší dobu. Pokud se ti neudělaly puchejře, tak by to mělo normálně zmizet bez následků. Jinak ono co se týče individuální vnímavosti, tak záleží na několika faktorech, mj. jakej jsi fototyp. Někdo snáší v pohodě delší dobu, jinej se připeče hned...ono pokud jsi třeba přírodní blondýnka, nebo máš světlou kůži, tak to je celkem jasné. Já sice blondýnka nejsem, ale mám dost světlou kůži a připeču se taky hnedka. Jinak myslim že by pomohly i třeba jenom hadrové nebo slabší kožené rukavice, aby to nepralo přímo na tu ruku.

Tak to do rána nezmizelo a dost to bolí, to se divim, sluníčko mě může spálit jak chce a vždycky je to do rána dobrý :(...puchýře se neudělaly, naštěstí...a právě se divím, protože jsem brunetka a málokdy se spálim...no někomu to tam dneska řeknu, ale asi to na nic moc nebude...achjo :(

Ono přecejen tohle je silnější zdroj a navíc zblízka, než sluníčko. Ještě si to mazej, ale zase kdyby to bylo víc než to podráždění, tak se udělaj puchejře (další stupeň). Určitě to tam ale někomu řekni a kdybys tam zase musela šahat, tak si pro jistotu vezmi tu rukavici a něco s dlouhým rukávem...

Rakovinu kuze z jedny akce fakt nechytnes(a i kdyby, kdybych si mohl vybrat tak melanom na ruce je to nejmensi zlo - neprehlidne se a kdyz se vynda vcas tak nadeje na vyleceni je blizka 100%).
Jeste me napada - vzhledem k tomu ze kolegove tam pracujou normalne a nic se jim nedeje - nemuze to bejt zesileny nejakou fotochemickou reakci? Nejakej krem na ruce (stavu z bolsevniku asi muzem zavrhnout, ale co treba trezalka?), nejaky leky(mj antibiotika)?

No budu si tu ruku fakt zkoumat, jak se znám...no právě, že jsem na ruce nic neměla, léky v sobě žádný a celej den jsem pila jen čistou vodu, zeptám se na to dneska v práci, jak je to možný...ono celkově ta lampa byla taková srandovní, vypínala se i když jsem jen lehce zavadila smetákem o kabel (vypínače jsem se ani nedotkla), když se na kabel jen sáhlo, tak začala blikat...evidentně děsně stará...no v tý práci dneska končím a ještě jsem si to takhle na poslední chvíli zkomplikovala. Jinak omlouvám se, že můj předchozí příspěvek je tu dvakrát, spadnul mi net a takhle se to poslalo pak znovu.

ono celkově ta lampa byla taková srandovní, vypínala se i když jsem jen lehce zavadila smetákem o kabel (vypínače jsem se ani nedotkla), když se na kabel jen sáhlo, tak začala blikat...evidentně děsně stará...no

Na to stačí jenom špatnej kontakt, ani nemusí být až tak stará a těžko říct, jak moc, pokud vůbec to souviselo s tím popálením. Pokud už pod tím dělat nebudeš, tak ok...pro 1 z toho raka nedostaneš, fakt zas tolik se toho nestalo, když to je jenom pálení a zarudnutí a nic horšího ;-), ikdyž věřim že je to nepříjemné. Kdyby se to nechtělo hojit, tak si s tím zajdi na to kožní, ale myslím že pár dnů mazání by to mělo zpravit ;-) Každopádně určitě bude dobrý na to upozornit vedení, už kvůli ostatním lidem co tam dělaj...

Tak v noci v práci to teda bolelo dost, tak mi na to dali pěnovej panthenol a dost se to zklidnilo a dneska už je to o hodně lepší, tak snad to bude v pořádku, jen si asi budu teď kontrolovat pihy, co na tý ruce mám :)...díky moc za rady, názory a podporu :)..jinak vedení jsem to řekla, docela koukali, tak snad s tím něco udělaj...