Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma m.g. Se svléká ale nejde jí to

Dobrý den. Moje Phelsuma m.g. cca. 9 měsíců Se svléká ale nejde jí to už se pře tím svlékala mnohokrát a bez problému.Nyní jí tam udržuji co nejvyšší vlhkost ale ono jí to pořád nejde dolů :!::-( Hlavu má svléklou a nožičky taky. Jinak je celá taková odrbaná... :-( Pokud chcete zašlu foto.
Změna předmětu, původně: Prosim vás o pomoc. (Kurt)

Daj jej cas, to nejde za 5minut.

no, uprimne - pokud jde vsechno tak jak ma, svlekaji se gekoni opravdu klidne i behem nekolika malo minut. Takze tohle v poradku urcite neni a resit by se to melo.
Hlavni je, ze si zvire svleklo v poradku hlavu a tlapky. Pokud se mi neco podobneho stalo u ciliatu (s felzumama zkusenost nemam), dala jsem ho na par hodin do male krabicky s promocenym ubrouskem, zvire i steny krabky hodne porosila a pak se pokuila kuzi dosvleknout (pokud tak zvire uz neucinilo samo). Nekdy to slo lepe, nekdy hure, u felzum mozna jeste vic nez u ciliatu bude potreba davat pozor na jemnou kuzi a na ocasek.

Klid, na stres je vždycky času dost. ;-)
Pokud dobře vidím, hlavu má svlečenou a tlapky taky - nebo ne? Opravdu se tam má o co otřít? Na obou fotkách jsou vidět jen 2 velmi hladké plochy, o ty se vlhká svlečka moc nezachytí. Pokud intenzivně rosíš, viděl bych problém právě v tom, že chybí vhodný povrch, o který by se dalo kůži pomoci dolů.

Ak sa nezvlecie dlhsiu dobu, tak by som to riesil rucne.

osobne bych to resila hned. Cim je stara pokozka nesvlecena dele, tim vice prischne k nove kuzi a o to hur jde pak sundavat rucne. Pokud nepujdou dolu ta drobna oddelena mista na tele pryc, nelamala bych to pres koleno, nema se tam co zaskrtit a pokud bude vse ok, zbyky kuze se svleknou s dalsi svleckou, ale ocas by se svleknout mel, tam bych se obavala naslednych problemu.
Ostatni se mnou nemusi souhlasit, ale ja bych dala na noc felzumu do krabicky s vlhkym ubrouskem, porosila, dala na misto, kde bude v noci vhodna teplota a rano svlek poresila.

souhlasim s JaBulou. Akorát se to musí sundávat hodně optrně, felsumy někdy sundají i pokožku a podkoží.
Má ta felsuma UVčko? Tyhle špatné svleky u nich jsou někdy dané vrozenou vadou, pak to mají od mala a u dospělých se to dost stává zvířatům, kterým chybí UV, nebo když se to naopak přestřelí s vit. AD.