Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přemluva

Ahoj potřeboval bych poradit jak přemluvit rodiče abych měl korálovku sedlatou , ale boji se ji celá rodina tak mi prosim vás poradte jak je přemluvit.A jestě něco bych potřeboval jak udělat cětrání pro korálovku sedlatou??.. Díky za odpověd.:)
Změna předmětu, původně: Jarda. Schválně jsem nechal "přemluva", bo se mi to slovo líbí. (GG)

loading...

To je zase dotaz :-). Rodiče si musíš přemluvit sám. Nikdo je tady nezná, takže nevíme co na ně platí :-). Třeba jim slib, že budeš ze školy nosit samý jedničky, že si budeš po sobě uklízet bordel, nezačneš (nebo přestaneš) fetovat, atd. atd....

jak udělat cětrání

Jestli myslíš větrání tak to je jednoduchý. Stačí myslet. Logicky vzduch sklem, OSB deskou ani žádným podobným materiálem, ze kterýho se běžně terárko vyrábí, neprochází. Tudíž základem větrání je díra. A aby ti had neutekl musí ta díra být zakrytá něčím, čím vzduch prochází. Třeba nějakej děrovanej plech, větrací mřížka z obchodu, pletivo, atd.... (záleží z čeho bude tera).
Pro lepší cirkulaci vzduchu v terárku je dobrý tu díru udělat např. vepředu dole a druhou díru na části stropu.

můžeš se domluvit s nějakým chovatelem, nebo terakroužkem a vzít rodiče na exkurzi (ale předem jim raději neříkejte kam jdete :-D) ... třeba až uvidí hada na ruce chovatele, nebo tvé, uvidí, že to není jen zákeřná, krvelačná bestie, ale tvor, jako každý jiný. Třeba si ho i "pohladí". No a ty se zároveň o ní můžeš něco přiučit.
Jen jim prosímtě neukazuj raději krmení.

No tak jedáky snad ne ... to bych mu taky nedovolila jako rodič :-D ... na to by člověk měl být plnoletý, samostatný, rozumný a zkušený. Jestliže bydlí u rodičů, o plnoletosti se dá pochybovat. A vzhledem k tomu že rodiče nechtějí povolit nic, tak o zkušenostech taky. Nehledě na to, že ve svém ohrožuje jen (skoro) sebe, kdežto u rodičů i nedobrovolně rodiče, či sourozence (nedejbože mladší a hloupé).
Předpokládám nějaký rozum ... a Hlavně pokud to rodiče nedovolí, tak přesto holt vlak nejede (ale já když sem bydlela ještě u našich, tak se mi taky taťku, který hady fakt nemusí, usmlouvat. Jen sem mu neříkala, když utek :-D)

to ji musis vzit na nejakou burzu, nebo k chovateli, kde az uvidi gabunu/chrestyse/kobru jak si ji chovatel bere na ruku, tak

uvidí, že to není jen zákeřná, krvelačná bestie, ale tvor, jako každý jiný. Třeba si ho i "pohladí". No a ty se zároveň o ní můžeš něco přiučit.

Omlouvam se Anicce za vytrzenou citaci, ale kdyz Bahno tak hezky nahral... Proste sem nemoh odolat :-D

jj, boomslang je super. Ja sam nevim, uprimne nikdy nic jedovatyho sem nemel v ruce, ale na druhou stranu nebejt climy od krakena, kterou me nasypal do ruky se slovy:"ta je nejaka nervozni vem si ji..." tak me nikdy nic nekouslo. Nervozni a kousavy mi nevadi, spis naopak, mam divny pocity kdyz sem hadovi sumak.
Spis si myslim ze u my drahy je to v nejaky psychologicky rovine a je jedno jestli chci Telescopus fallax nebo Ophiophagus hannah - je to jedovatej had a tecka. Pritom treba do vcelina vleze v tricku s kratkym rukavem a bez klobouku, a ze takovejch 30 zihadel muze zamavat i s nealergickym zdravym jedincem vi.
Na to se bude muset jinak... jenom nevim jak.

Co třeba začít něčím co má čtyři nožky. Mám zkušenost,že člověk, který hada eeeee, tak na ještěrku se kouká jinak. Třeba takový gekončík, není moc náročný ani na velikost a zařízení terka, energie(elektrická)taky nic moc a krmení, v létě zadarmo a v zimě nějakej ten cvrk ze zveráku.

To je dobrej skok, z metrovýho hada na ani ne 10 centimetrovou ještěrku :-D U Phelsum rozhodně nepočítej s tím, že se s nima budeš nějak mazlit, někdy je čkověk rád, že je v tom terárku vůbec aspoň vidí. Ale krásný teda jsou, to zase jo. Kromě nákladů na samotného gekouše (velmi zhruba tak 600, liší se podle pohlaví, stáří, chovatele), počítej s terárkem, bambusama, kytkama atd. na vybavení terárka. Phelsumám se taky celý rok svítí, pokud možno i s UV zářením, což taky něco stojí. No a musíš myslet i na to, že budeš kupovat / chovat cvrčky, ty musíš taky v něčem mít, budeš je obalovat ve vitamínech, něčím krmit, manipulovat s nima třeba pinzetou, občas se dává místo cvrčků ovocná přesnídávka. To všechno holt něco stojí, i když samozřejmě ne majlant. Pak přijdou taky nečekané náklady, například zjistíš, že ti 4 dny po sobě phelsuma utekla a musíš ji lovit z pod lednice, ve vestavěné skříni atd. (osbní zkušenost z nedávné doby :-) ) a musíš investovat do silikonové pásky do dveří terária, atd. atd.
Řakla bych, že rodičům nakonec budou ze všeho nejvíc vadit cvrčci rozlezlí po celém bytě včetně příborníku v kuchyni a skříní s oblečením.

Mně to doma nechtěli taky dovolit, tak jsem korálovku našel na netu a ukázal že není nebezpečná. A dnes už máme páreček a i jsme loni měli mladý. Taky jsme pořídili užovku a sháníme další do páru. Tak co z toho plyne, stačí jen přesvědčit, že nejsou nebezpečné. Souhlasím s tou exkurzí u nějakého chovatele!!:-)