Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská

Ahoj chtěl bych se zeptat, mám agamy kočinčinské 1.2 jsou zvyklé na šváby, samec bez problémů ale obě samice mi je nechtějí přijímat. Jedna žere celkem pravidelně,ale pouze slimáky, šneky, zophobasy a nejraději potemníčky, po tom se vrhne okamžitě,ale švába se ani nedotkne a druhá samice žere jen tak občas asi tak 1x - 2x týdně a šváby také nechce. Nevíte někdo čím by to mohlo být a jak je naučit zase zpět na šváby. Je jim kolem 6 let. Jo a ještě se zeptám, jestli kladiště mohu nechat v teráriu umístěné celoročně? Díky za rady

loading...

pokud žere takhle málo, tak jí dej udělat rozbor trusu na parazity (ostatním zvířatům v nádrži taky). A nešikanujou ji ta ostatní zvířata? neni to třeba nejslabší zvíře? Co se týče toho nežraní švábů, tak zvířata mají taky chutě, některá jsou popelnice a zblajznou cokoliv, jiná pokud maj možnost tak si vyberou. hladovka to samozřejmě může odbourat, ale ne u každého zvířete.

No ptal jsem se toho chovatele od kterého jsem je koupil a říkal, že je žrali všichni, dával jim jen občas prý nějaké holátko. Jo občas jí napadá ta menší samice, ale to u něj prý normálně dělali také a občas prý ty samice měli období, že prý strašně málo žrali, tak nevím,ale měli by být normálně zdravé, přivezl jsem je od něj a dal do úplně nového terária, ve kterém ani jiná zvířata nebyla, stavěll jsem ho úplně nové a ty švábi mám také od něj, takže nevím z čeho by dostala ty parazity

ale měli by být normálně zdravé,

ten podminovaci zpusob je na miste pri koupi kazdeho noveho zvirete.
Co pohlavi? Jste si jisty, ze ta druha samice je opravdu samice? Uz se tu resilo nekolikrat ze jeden samec umoril druheho,pripane ze nekdo pres inzerci nabizel jistou samici a nakonec z toho byl samec. Jak jsou zvirata stara? Uz samice u byvaleho majitele kladly? Nemuze byt nezravost u te jedne samice (pokud to samice je)zpusobena tim, ze ceka snusku?

takže nevím z čeho by dostala ty parazity

pokud jsou zvirata puvodne z importu z farem, tak ty jsou zacervene velmi casto, jen u nekterych jedincu trva dele, nez se paraziti nakumuluji do neunosne miry kdy delaji problemy.
Moznosti, proc to posledni zvire dela problem je x, tak zkuste vyloucit ty vyse zminene.

Děkuji za info, ale jak je psáno hned na začátku, zvířata jsou stará kolem 6roků, byl to odchov z Jihlavské zoo a ano je 1 samec a 2 samice, prý už měli snůšky obě dvě. Ale jestli čeká snůšku nebo ne, neumím poznat, vždy jsem choval jedince, takže pokud se nějaké snůšky někdy dočkám tak to bude má první, čili s tím žádné zkušenosti nemám. Pareni jsem zatim nepozoroval,ale tak je pravda ze nejsem taky porad doma a ze jestli jsem ji koupil jiz naparenou nevim,ale nic nerikal.

no, ta horni samice na spolecnych fotkach(predpokladam, ze to je ta co je focena i samostatne)je tlustsi (brezi by byt mohla), ale prijde mi i trochu "presla". Ale muze to byt i fotkou. Chtelo by to vedet kdy kladla naposledy. Kazdopadne bude potrebovat klid a kladiste (ano, muze byt v terarku celorocne. Kazdopadne bych upravila terarko, hlavne co se tyka poctu a umisteni vetvi k lezeni a vyhrevu.

Ano to je ona. Nevim sice jak presla, ale normalne je ziva dost, furt beha a i venku kdyz je pustena tak je dost cila. Je to asi tim ze se bala toho fotaku. Nevim sice jak,ale vyhrevna mista maji dost a ty vetve jsou dost clenite, takze myslim ze by mely byt dostacujici, navic tam maji jeste 3 odpocivajici police.

Ještě jsem se chtěl zeptat, to kladiště stačí větší plastová nádoba, která je umístěná v rohu a je v ní mezi 15 a 20 cm rašeliny smíchené s trochou písku? Hlavně furt nevím jak poznat jestli je březí nebo ne? Dá se to třeba poznat nějakým způsobem jako třeba že je břicho tlustší jakoby spíše u zadních nohou? Hrbolky tam žádné nevidím. Jinak jak poznám že se jedná už o zadrženou snůšku?

JJ, já jako kladiště používala větší plastbox s vrstvou lignocelu, kterej jinak v tera normálně nepoužívám, ale do kladišť dobrej. je docela dobrý jim navrch hodit kusy kůry nebo mechu, ony po zahrabání povrch maskujou jak byl, tak ať to můžou zamaskovat pořádně :-) Co se týče březosti, tak holka nabere hlavně v bocích směrem těsně před zadníma a ty vejce bývají vidět. Ale pokud je obézní a vajec málo, tak to nabrání objemu nemusí být nijak velké. Ikdyž ona ta holka mi přijde buď zatučnělá, nebo s nějakýma jinýma potížema, než jako březí. je taková přešlá, jak už psala Jana. Nemá jasnou kůži a takový divný posed, navíc v porovnání s těma dalšíma zvířatama vypadá obézní- ale to může být otok.

Co se týče zadržené snůžky tak holka přestane žrát, nasadí streslé barvy- většinou ztmavne až zhnědá, propadnou se jí záda v kostrči, bude sedět na jednom místě v takovým shrbeným postoji a na bocích může mít jasně viditelné boule vajec. Většinou to je provázený nápadným zhubnutím, takže zvířeti třeba vylezou kyčle.

No ale řekl bych, že je celkem dost aktivní, leze, koupe se, hrozně ráda běhá i po obýváku. Dával jsem sem ještě jednu fotku i jak je na podlaze. Tam na té společné foto na té větvi sice možná vypadá přešlá,ale takto ležela jen když jsem ji fotil, nevím jestli se nebála toho foťáku, protože takto se přikrčila až když jsem tam přišel. Jinak tato samice prý snáší většinou jen 1x ročně, ale ta druhá ta menší prý i 3x ročně, tak nevím. Mám je doma zatím měsíc. Předpokládám, že páření asi krom zimování se u nich jinak nevyvolává že? Když to na ně přijde tak začnou prostě sami. Jsem docela zvědavý jestli se dočkám alespoň jedné snůšky