Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o radu-užovka červená

Chci se zeptat včra po 60dnech inkubace se mi začala líhnout první užovka červená.
Dnes ráno jsem kontrolovala další vejce ale žádné další se nelíhlo a to předchozí je propadlé,jde z něho trochu bublinek a zdá se mi že mládě netrčí z vejce tak jako včera když jsem ho poprvé našla.Myslíte že mám ještě počkat pár dní a nebo vejce nastřihnout nebo mu nějak pomoci.Jak dlouho může trvat než se začnou líhnout i další a než se vylíhne tohle.
Děkuji za každou odpověd užovky chovam poprvé tak bych nerada něco pokazila.

Počkej. Nic nenastříhávej. Co má vylézt, to vyleze. Než se vylíhnou všechny může trvat třeba týden (+-). To že se hádě schová zpátky do vejce je normální. Stačí když se trochu lekne-třeba když otevřeš inkubátor. Až se uklidní, tak ji zase vystrčí. Většinou to je tak, že jeden den vystrčí hlavu a druhý den vyleze (aspoň u mě to tak je, když je nikdo neruší)

Až vylezou, chce to ze začátku větší vlhkost v terárku. Po 10-14 dnech se svléknou, pak teprve nabídni krmení - novorozená myšata, nejvýše jednodenní.
Nejlepší je háďata pro krmení v teráriu rozdělit na noc do krabiček, tj. jedno hádě+jedno myše a nechat v klidu. Ráno se uvidí :-)