Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbor trusu - postup - Praha

Mám několik gekončíků nočních - v oddělených teráriích z různých zdrojů - jedni jsou super vyžraní a druzí ve stejných podmínkách se pořád nemůžou vyžrat. Jsou to doslova popelnice, krmím je často a poměrně hodně. Chtěla bych udělat bakterku - tak jak postupovat? Stačí odebrat vzorek do sáčku a odnést na veterinu? Máte někdo tip na veterinu v Praze? Kolik tam asi stojí rozbor trusu? Stačí zajít k obyč vetovi nebo musím někam, kde dělaj plazy? Díky

sebrat čerstvý nezaschlý trus, je možné na něj kápnout malinkou kapku převařené vody nebo fýzáku, dát ho do čisté lahvičky nebo z nouze igelitového pytlíku a co nejdříve ho odnést na rozbor. Pokud to nejde hned ten den, tak vzorek vydrží třeba do dalšího dne v chladničce (pokud ovšem je zbytek rodiny tolerantní ke gekončímu bobku v lednici :-D) Já si dávám rozbory dělat v SVÚ v Lysolajích, ono tam dost veterinářů stejně ty vzorky posílá. Za kolik přesně udělají konkrétní rozbor na bakterie to nevim, já si tam nechávám dělat i kultivace a test citlivosti atd (páč to je většinou od importů) a tam už se to navyšuje o tuhle cenu, ale není to nějak zvlášť drahé.