Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení pro Leguána

Čau
Chtěl bych se zeptat jestli je nutné mít nějaké povolení nebo nějaké papíry pro chov leguána zeleného.
Nevíte od kolika peněz se dá sehnat leguán zelený (mládě)?

Jo, bohužel, leguáni jsou poslední dobou skutečně až příliš "levní"... když se k tomu přičte přístup "ale tohle terárko mu stačí"...
Upozornění pro zadavatele - blíží se opravdové mrazy, takže převoz a pobyt leguána mimo temperovanou ubikaci může skončit škaredě. Rovněž tak pořizovací cena zvířete je v tomhle případě zcela zanedbatelná položka v porovnání s ostatními náklady...

Já ani ne tak kvůli té ceně, na to nemá moc smysl už ani reagovat, ale spíš kvůli tomu výrazu "chovatel". Ten kdo nakupuje zvířata u importéra jen k dalšímu prodeji pro mě teda není žádnej chovatel, ale spíš obchodník. Odchovů je naprostý minimum/zlomek. Letos jsou na fauně 2 inzeráty, z toho jeden dost pochybnej, já vím ještě o jednom chlapikovi - určitě jsou i nějací další, je to ale jen pár lidí. Na burze jsem viděl ochov l. zelených jednou v životě.
Na předposledním Ládví jsem viděl, jak si dva prodavači vyměňovali zkušenosti s "udržením leguánů v prodejní formě" (můj výraz) co nejdýl a to bylo taky !mňam!.

200x200x150 by bylo pěkné... ale tohle stačí, za předpokladu, že lego dostane semtam šanci si protáhnout nohy. Je pravda, že leguány lidi strkají do hodně malých terárek... jenže ono to roste. Jak z vody...
Co se týče ReptiGlo, o těch nic nevím... my máme v terku 150x200x60 (šxvxh) Replux UV Heat D3 160W... plus samozřejmě normální zářivky na dosvětlení, aby to stálo za to. Teď budeme měnit, láká mě Solar Raptor 150W...

Tvůj leg. je už větší - zůstal bych u 160W směsovek, jen bych neutrácel za repluxa, ale s klidem bych šel do Sylvanie, (Robimauzáci je maj teď dokonce za necelej litr) a spíš bych popřemýšlel, jak udělat v terárku světlo :-D. Ty 150W halidový raptory jsou super, ale na velký zvířata to pokrytím co do plochy nestačí a navíc dovnitř 200cm vysokýho terka by se ti (pro stromový zvíře) nevešla.

Jo, díky za tip... :-D:beer:
Na světlo tam ten dobytek má ještě dvě 90 cm podlinky se zářivkama, normálně položený nahoře před a za větrací mříží. Už ani nepamatuju, kdy jsme naposledy rozsvěceli lustr - v přední polovině pokoje svítí od 9 do 21 terárko a v zadní polovině světlo nad stolem s kytkama a akvárkama (přízemní byt s ohavným, velkým, slunce blokujícím barákem přes ulici)... když to večer shodí časovače, už svítíme jen lampičkou u TV...
Naja, akce za 990 Kč... ay caramba! Tak do toho ideme. Esli bude Lemrouchovi zima, vím kde si může stěžovat... ;-)

Věř mi, že tě zcela a úplně a komplexně chápu, soudruhu... ale musíš pochopit i ty mně! Pětiletka je přednější, než osobní zájmy!
Ne, smrtelně vážně, ty dvě podlinky jsou 21W, do toho ještě ten Replux... myslíš, že máme přidat ještě jednu? Či dvě? Já vím, že legouš by se měl rochnit ve světle a na sluníčku... tolik lamp a osvětlovacích těles, co máme po bytě nemají snad ani v botanický a ZOO dohromady...
Tyjo, teď mám brouka v hlavě... a budu doma zírat na leguána a dumat jestli mu není moc tma... jestli by se nahoru nevměstnala ještě jedna podlinka... :-/]:(:-D

Ne já myslím, že můžeš být uplně v klidu, 2x90cm trubky jsou v pohodě a myslím, že to osvětlení je dostatečný. Když to ale chceš porovnat s venkem, tak to prostě není uplně ono. Kdybys nevěděl co s penězma :-D, třeba u terárka tvojich rozměrů bych si pohrával s myšlenkou dát do stropu nějakej 150W halid (nebo 2x70) - něco s pěkným spektrem :-).

Tak to spíš tu 150W, nahoď nějaký tip... samozřejmě, že nevím, co s penězma, mám takovou malou firmičku v Růžové ulici na Praze 1... Státní tiskárna cenin tomu říkají... :-D
Zatím je to tak, že nad balkonkem, kde se ten lenochod maskovaný za leguána povaluje, visí ten Replux a nahoře je 2x90, takže v druhé polovině terka klidně může být něco... na dosvícení.
A ještě si pronajmu Dukovany... když už jsou tak hodnej a radijou mi! :puff:

samozřejmě, že nevím, co s penězma, mám takovou malou firmičku v Růžové ulici na Praze 1... Státní tiskárna cenin tomu říkají...

Uplně ti rozumim, já už doma peníze musím přehazovat vidlema, aby mi v rozích nechytaly plíseň...:-D
Tak jako kdybys ten 150W halid dal mezi ty trubice a doprostřed, to už by bylo moc pěkný. Nikam na bok už bych nic nedával, zas je potřeba to mít trochu po kupě, aby se to "slívalo". Akorát levný to fakt není a tady fakt končí veškerá sranda :-D - raději nebudu dávat prsty na numerickou, aby tě "nelátlo" :-D

Nojo, my jsme s tím už i vytapetovali, na záchodě to používáme místo hajzlpapíru... :-D Děcku do toho balíme svačiny do školy (ono je to poučný, aspoň si zapamatuje, kdo je Palacký a kdo Destinová a kdo Masaryk...) ... :))
Hm, přesunout lampu doprostředka by asi šlo...
Tak na mně nějaký návrh vybal... před Vánoci jsme dali skoro dvanáct tisíc za léčbu kocoura, takže to celkem ilustruje jak moc dokážu pro zvěř obětovat... a pořád lepší, když mi poradí echt profík. Leguánovi ještě není ani pět let, takovej větší mimísek, počítám, že s náma chvíli vydrží a chci, aby se měl dobře. K čertu se mnou a mým svědomím!
Sím, nestačilo by, dybisem mněl toho leguánka v akvárku, co mi v něm chcýpli závojnatky? Nevym co sem udělal špatně, bylo velký, asi 15x15x15 a byly tam jenom tři...
Ano, je mi už osmnáct, ačkoliv mé IQ je nižší. :-D

Hm, přesunout lampu doprostředka by asi šlo...

Počkej aby nedošlo k nějakýmu omylu... tu UV výbojku 160W bych nechal, tahle další 150W to jsem myslel jako podpořit tím trochu ty trubice :-D, ciže navíc.
Budu stručnej - když tam koupíš takovou výbojku, že budeš moc být klidnej, protože budeš vědět, že nic lepšího se tomu zvířeti normálně koupit nedá, tak za to světlo dáš byočko 3500kč - tj. svítidlo+výbojka+předřadník v kvalitě "rajská zahrada" :-D - dá se i levnějc

Tak mě nemať, chlape! No, 3500 sice nejni žádná láce, ale ze židle mě to nesestřelí - nedoplatek za elektřinu je podstatně horší... :-D
Takže, ať to shrnu, než se nám to jako úplně rozteče - nahoře na skle máme 2x90 cm a 21W podlinku (T8, myslím, že?)... mezitím po celé délce větrání, široké cca 40 cm a skrz něj dovnitř vedenou tu Replux lampu, v pravé části terária nad místem na slunění - a proti ní doleva by se dalo vrazit něco na dotlačení v stejné wattáži? Sakra, že já jsem tak blbě staromódní, že nemám ni digitál, ni foun s foťákem... taky za co ho pořídit, když mi prachy prožere zvěř, děcko a dáma... :-D

Jo, tak to jsme se shodli... myslím, že by se to vlezlo. A teď se pustíme do boje... :-D Legu na mě včera blbě hleděl, proč mu lezu po terárku místo koček já a co dělám s tou žlutou věcí (metr). Takže MH na prostředek, opejkací UV kde je a zářivky - uvidíme, abychom všici neoslepli. Tyjo... to bude věc! Díky a až bude, tak si někde půjčím foťák a pošlu to.