Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocny hroznys

dobry den mýli chovetele mam nemocnyho hroznyse , veterinari nam na zaklade testu krve a kuze rekl ze to je geneticky dane ze to je jak lidska lupenka ma na krku z vrchu ze spoda a na zadech je uplne bez supin mazeme to lekazskou vazelinou a mato lepsi ne o moc ale ma svleky tech mela 5 na sobe v dobe kdy sme se lecili u veterinaze ktery nepoznal co to je za hada ale prej odbornik jela sem na služ . cestu dala sem hada zname a vratilas sem se a meli jsme vysloveni od jinych doktoru a rekli ze je to geneticke !!! prosim poradte foto vlozim potom na zaklade odpovedi

O "hadí lupénce" jsem nikdy neslyšel. Ta fotografie je mizerné kvality, ale vypadá to jakoby pokousané od potkana, který byl ponechán s hadem v teráriu delší dobu bez dozoru. Co jsem viděl, tak plísňová onemocnění a mykózy vypadají trochu jinak. Aby se dalo v tomto případě poradit, je třeba udat přesnou definici poranění/infekce/onemocnění.

1) k vetovi co bulikuje, ze had chyti lidskou lupenku bych uz v zivote nesel.
2) zname kera mi zmasi takhle hada bych sprerazel ruce
3) kvalitni fotka by bodla - tohle neni nic moc.

Osobne tipuju na potkana (jak psal BlackFlame), nebo popaleni od vyhrevneho telesa - zarovky.

Lekarska vazelina je na 2 veci. Tohle chce okamzite bezet k vetovi co se vyzna a ne k nejakymu samanovi s kosti v nose. V zavislosti od stavu lze nasadit ATB, hodila by se kalciova mast.

Projedte vlakna na TP - pokousani od potkana, spaleni zarovkou a pod se tu resila.

ATB, držet zvíře v karanténním (hygienickém prostředí), ... Mazat třeba tou kalciovkou nebo nějakou antibiotickou mastí.

A hlavně za veterinářem - odborníkem na plazy. Být Vámi už bych mazal. A z kamarádky vytřískat, co se vlastně stalo. Taky by mě zajímaly fotky celého hada... Má to na celém povrchu těla?

boa: Mně se nezdá ani těch pět svleků na sobě. Nedosvleky tam (i když je to v bídné kvalitě) nejsou nikde vidět. Když se podíváš na ty rány, tak podle okrajů to vypadá na ohryzané. Je to prostě čistá práce do masa. S tím, co píše zadavatel je to docela... divné.

Hele, jdi za veterinářem, který rozumí plazům. Všechno ti vysvětlí. A budeš to mít vysvětlené od odborníka. Případně řekni, odkud jsi a někoho ti tu poradíme (většina lidí tu nějaké lepší veterináře zná). On také provede diagnózu poranění a naordinuje ti léčbu - všechno ti vysvětlí a ty to budeš dělat tak, jak on říkal.

Říkáš pod dohledem. Poptej se té kamarádky, která se ti o hada starala.

Poslední odpověď. Už mě nebavíš. Tečka.

Konkretne Vam porazeno bylo... Ze se Vam odpoved nelibi je Vas problem.

Co se tyce cteni - problem mate spis Vy s Vasim psanim. Anebo nemam naistalovan spravny prekladac do cestiny...

AD Black Flame - sorac, ale z ty fotky sem rad, ze se rozeznal hada... Jsetli byl pokousanej, nebo spalenej je v konecnym dusledku jedno. Tak jako tak musi k poradnymu vetovi - ne k borcovi co tvrdi ty bludy...

Uznávám, že se to teda luští strašně ... ale já to pochopila tak, že zadavateli had "onemocněl" ještě, když ho mě u sebe. A že u sebe krmí pod dohledem (krysama?) a hlodavce s hadem nenechává. Pak se objevila nemoc, šel za veterinářem - ten mu řekl, že se jedná o lupénku. Zadavatel pak doma hada chvíli léčil, pak odjel na služební cestu a dal hada známé a když se vrátil, nic se nezměnilo, až na to, že si s sebou přivezl i vyjádření jiných veterinářů (kteří hádali asi dle fotky, když by had u známé?) a na to, že usoudil, že antibiotika správně nezabírají (::)). Proto Vás neposlouchá, když mu říkáte, že je pokousaný ... protože had neonemocněl u známé, ale u něj a on ho hlídal (?). ... tak to chápu já
Tak jen abyste si rozumněli.
Jinak zadavateli, jdi ke správnému veterináři, zeptej se známé, jestli ho nespálila, nebo nenechala pokousat, nauč se psát ... a ano, vypadá to jako pokousané, tak se nediv, že ti lidé nevěří, že ze dne na den takhle najednou onemocněl.

Nechtěla jsem útočit na Vaše ego, jenom Vám naznačit, že by bylo vhodné používat interpunkci, jelikož když ji nepoužíváte, lidi Vám nerozumí. V jakémkoli jazyce
(to máte tak ... věta "I want to kiss you 6 times" ... se bez interpunkce vysvětlí taky dvěma způsoby "I want to kiss you, 6 times." nebo "I want to kiss you 6, times.")

Aha, už to chápu. I want to kiss you six. Fajn. To je ok. Ale to "několikrát" právě v tomhle případě nejde říct takhle. Nedává to smysl. Tady by šlo třeba: I want to kiss you six for several times.

Takže buď: I want to kiss you six times. To je jasné. Nebo: I want to kiss you six for several times (for + few times, ...). Potřebuješ tam tu předložku for.

Nechci zase být v pozici kata. V pohodě. Nic k smíchu na tom není. Úmysl byl dobrý. Za pitomce jsme někdy všichni. Taky si sem tam užiju svou "chvilku slávy.":-D

V té první větě máš tu četnost určenou číslovkou six. V té druhé větě ji nemáš určenou přesně. Takže to "několik" tam potřebuješ vyjádřit - several, many, few... K tomu ta předložka for se tam hodí v rámci významové korektnosti.

taky jsem to z toho příšerného textu pochopila takhle. Ono by neuškodilo, kdyby zadavatelka používala interpunkci. Píše fakt příšerně a jak jí má člověk poradit, když je problém po ní pochopit text.

Co se týče toho zranění, tak lupénka a genetický původ je hovadina- jak už psal Boa- k takovým veterinářům nechodit. Je to infikovaná rána neurčitého původu- kousanec velkého rozsahu, spálenina...těžko už říct. Ale je v tom infekce, proto se to nehojí. Aby se to začalo hojit, tak je potřeba nejdřív zlikvidovat tu infekci. Buď u veterináře, co fakt rozumí plazům, ne nějakého, co to o sobě tvrdí- oni odborníci přez hubu jsou skoro všichni a málokdo přizná, že o tom prd ví. Odebrat vzorek z té léze a udělat kultivaci a test citlivosti, a na základě toho to potom léčit. Ale co se týče celkového podávání antibiotik, tak s tím mám u kožních potíží špatné zkušenosti- většinou to nefunguje a je potřeba to léčit lokálně.

Já osobně bych koupila mřížku Innadine, nastříhala ji přesně na velikost těch ran, rány s ní překryla a přelepila. Mřížku je nutné každý den měnit. Až se zlikviduje infekce, tak pak potírat peruánským balzámem, aby to zarostlo. ničím mastným nemazat, tyhle infekce na ranách způsobujou většinou anaerobní bakterie a když se to napatlá nějakou mastí nebo vazelínou, tak se to většinou akorát zhorší.

Čau, nejsem sice veterinář ale vypadá doopravdy jako pokousány had od krysy nebo podobné kořistí.
Co se tyče lupenky tak ta vypadá jinak a navíc pokud vím tak díky hadům se da i léčit (z jedu se děla lék) a navíc jsou proti tomu imunní.

Byt tebou udělám tohle:
1)Udělám hygienické terárium (vyčistit, podestýlka papírové utěrky)
2)Vše o co by had mohlo poranit ještě více odstranit
3)Nedávat mu bazének (kvůli to mu že se do něj muže vydělat a mohlo by se to dostat do rány) stačí jen nádobka na pití.
4)Každý den mu terárium čistit a nechat ho v klidu
5)Bacha na rány aby nemokvaly

Léčeni ran:
Zašel bych si k pořádnému veterinářovy, který hadům rozumí, pokud žádného takového veterináře nemáš kolem sebe tak postačí si zajít k veterinářovy, který ti da tuto mast Bilrotova mast asi tak 20 kubíků (není moc drahá) je to taková černa pasta která se uchovává v chladu(lednicí) a každý den mu to potírej tak aby to plně zakrylo rány. Tato mast má dezinfekční účinky a hojiví efekt.
Ale byt tebou zajdu k pořádnému veterinářovy který se nějak zabývá plazi a rozumí jím.
A zajdu k pořádnému Veterinářovy který ví co děla!!!!
Koukni na par odstrašujících přikladu chovatelů co nejsou při smyslech a nechají krysu cely den v teráriu i když had o ni nejeví zájem:

[http://www.ifauna.cz/images/mforum-foto/foto/20110    2/4d4be4b6df1ab.jpg]
[BoaWithRatBites.JPG]
[http://bellsouthpwp.net/j/b/jbuncc/dont%20feed%20l    ive1.JPG]

podstatnou složkou té Bilrothovy masti je právě ten peruánský balzám, o kterém jsem psala v příspěvku výš. je to vynikající na vyhojení hlubokých ran- jenže se to nedá použít na rány, v kterých je rozjetá infekce. Páč tahle mast je jako dezinfekční činidlo poměrně slabá, zato způsobuje růst granulační tkáně a může dojít ke 2 věcem- buď se v ráně uzavřou bakterie a budou tam pak vznikat abscesy, nebo se rána vůbec nezavře a naroste tam "vojenské maso"- vypadá to trochu jako květák ze živého masa, je to zmnožená infikovaná granulózní tkáň. Nic pěkného. proto je potřeba nejdřív vyléčit tu infekci a pak teprve mazat něčím na zahojení. Třeba tou Bilrothovou mastí, nebo jenom tím peruánským balzámem.

promiň nějak jsem si nevšiml infekce, to že to má pořádně dezinfikovat tak to ho snad napadne. Navíc si myslím že když už je to v takovém rozsahu že doma nic nezmůže a že by měl urychleně vyhledat pořádného veterináře který tomu rozumí.

jak mam vysvětlit že sem krmila akyru a nikdy ji to netrvalo dýl než 5 minut než ho sejmula a vždy sem seděla u terarka a ve zverimexu mi nic neřekli jak ji krmili a když jsem jela na služebku tak uz se nutila žrat po 3 tydeni aplikaci antibiotyk ted to ma lepši...

malinka oprava textu ma to lepši než s antibiotickou lečbou

mne ted napadla jina vec. Nektera antibiotika, pokud se aplikuji nespravne (pod kuzi misto do svalu), zpusobuji reakci, pri ktere se v okoli mista vpichu vyznamne narusi kuze a ta pri dalsim svleku muze vytvorit podobne mokvajici rany, ktere se v lepsim pripade zajizvi, v horsim zaniti. Dokazu si predstavit, ze by to mohl byt i tento pripad. Pro jistotu se zeptam - dostaval had atb injekcne? Pokud ano, tak by mohla byt pricina na svete a to i bez potkana. Veterinar byl evidentne "odbornik" a hadovi lecbou spis uskodil :-(

no pokud had byl píchaný do míst, kde jsou teď ty léze, tak to bude tak jak psala JaBula- některá špatně aplikovaná antibiotika někdy způsobují lokální nekrózy (ikdyž to je spíš častější u ještěrů) a odumření kůže, která se pak při svleku sloupne, to je fakt. Nicméně léčba jak už bylo psáno výše- je potřeba potlačit infekci a lokálně ošetřovat, aby se to zhojilo.

K veterináři, co opravdu rozumí plazům by to určitě chtělo zajít. A řekni mu, jak se to stalo a proč - že had byl předtím léčen antibiotiky (řekni mu jakými kvůli čemu) a že se stalo toto. A že ti tu bylo doporučeno, co s tím. A pak se řiď tím, co on ti k tomu řekne.