Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V nejbližších dnech vychází nové číslo TERAmagazínu - nezapomeňte si přihlásit odběr

Vážení,

dovoluji si Vás upozornit, že v nejbližších dnech bude vycházet nové číslo online časopisu TERAmagazín
TERAmagazín vznikl přejmenováním původního projektu Reptilmagazín, čímž bychom rádi tento projekt zpřístupnili i dalším oborům teraristiky jako takové.

Při změně názvu vznikly i nové webové stránky na adrese teramagazin.cz.
Za zřízení domény a hostingu bych tímto rád poděkovalu p. Tomáši Vorlovi
Na stránkách je možno se přihlásit k odběru časopisu, tento Vám následně bude chodit přímo do e-mailové schránky vždy v den vydání (autorům a spolupracovníkům časopisu 5 dní před uveřejněním, tj. 25 v měsíci).
Na stránkách je spuštěno diskuzní fórum, kde se můžete po registraci vyjádřit k časopisu, případně podat námět na zlepšení atd.
Pro komunikaci s redakcí časopisu nově, prosím, používejte info@teramagazin.cz

Dále nás najedete na facebooku

1.4.2012 vychází již čtvrté vydání TERAmagazínu. Na co se můžete těšit?

Ještěři
Leguán zelený
Bc. Kateřina Bergrová, Klub chovatelů leguánů zelených, o.s.

Hadi
Neúspěšný pokus o odchov Ahaetulla prasina
Aleš Kozubík

Tera osobnost
Ing. Ivan Vergner
Rozhovor uskutečnil - Jaroslav Forejt

Zoologické zahrady
Za kolegy do Plzně
Jaroslav Forejt

Veterinární rubrika
Stomatitis ulcerosa
MVDr. Lucie Žiháčková

Příroda
Žáby Hondurasu – 1.část
Ing. Ivan Vergner

Recenze
Kniha – Můj život mezi hady a jinou havětí
Jaroslav Forejt

TERAatlas
Agama vousatá (Pogona vitticeps)
Jaroslav Forejt

TERAatlas
Krajta zelená (Chondropython viridis)
Jaroslav Forejt

Fotgrafie
Pagekon řásnatý (Rhacodactylus ciliatus)
Jaroslav Forejt

Informace ke změnám v tomto časopise
Jaroslav Forejt a Aleš kozubík

V neposlední řadě je pro Vás připravena také vědomostní soutěž o hodnotné ceny - terarijní vybavení, topný kámen, kryty na světlo a další. Vše od kvalitních výrobců. Ceny do soutěže věnoval p. Michael Čapek - e-shop TeraShop.cz. Tímto bych rád vyjádřil poděkování ze strany redakce za podporu projektu.
Podmínkou pro zařazení do soutěže je přihlášení odběru časopisu.

V současné době stále hledáme autory, či členy redakce, kteří by se chtěli podílet na tvorbě časopisu. Nejde jen o články samotné, ale hledáme i lidi se zkušeností s grafikou a další. Veškerá spolupráce je bez nároku na finanční odměnu, jediným zadostiučiněním může být pocit z dobře odvedené práce pro komunitu.

Odběr časopisu je ZDARMA. Jediné oč bych Vás chtěl požádat, pokud o časopis máte zájem, nepřeposílejte si ho mezi sebou, ale přihlašte si odběr. Počet odběratelů je jediná odměna za vynaložené usilí jak pro nás v redakci, tak pro externí přispěvatele. Dále je počet odběratelů výborným argumentem při vyjednávání s potencionálními partnery projektu, kteří nám následně pomáhají s propagací. Díky za pochopení

Doufám, že se Vám změny v časopise budou líbit a věřím, že společně dokážeme další číslo ještě vylepšit.

Za redakci TERAmagazin.cz
Aleš Kozubík
Redsnake

[http://tera.poradna.net/file/view/11494-titulka-jp  g]

Pokud moderátoři uznají za vhodné alespoň dočasné přišpendlení, budu jedině rád, ale posouzení nechám na Vás.

Dobrý den,

děkuji, těším se na rozhovor s panem Vergnerem i další články :)

Chtěla jsem Vám napsat mail, ale nemám outlook a tak jsem se nedostala ke kontaktu, takže Vám to píši alespoň sem..

Na úvodní straně máte celkem vtipný překlep:

Tera osobnost - Ing. Ivan Vergner

rozhovor s autorem vynikající knížky Gekoni 1., bible teraristiky která by neměla chybět v knihovně žádného terOristy!
Rozhovor uskutečnil - Jaroslav Forejt

trochu jsem se u toho přitopila čajem.. :)

Díky za podporu:-)
Dovolím si vlákno upnout, ať nám nezapadne, bylo by to myslím škoda.
A aby můj příspěvek měl nějakou informační hodnotu, přihodím oč se bude od prvního dubna soutěžit:)

1.)Repticare® Rock Heaters - topný šutr 25x15x5 cm
2.)Zoo Med Wire Cage Clamp Lamp
3.)Rohová miska z pryskyřice, barva Láva

Soutěž bude zveřejněna 1.dubna na webu projektu, tzn. www.teramagazin.cz společně s podmínkami soutěže.

Jinak během zítřka dostanou spolupracovníci a autoři vydání, jak jsme slíbili, o pět dní dříve než ostatní odběratelé. 10.dubna bude čtvrté číslo doplněno do archívu volně ke stažení.
Snad se Vám bude líbit.
R.

Tak, přihlášení odběratelé by již čtvrté číslo měli mít ve svých e-mailových schránkách.
Doufám že mi prominete chybu v newsletteru, nikdy jsem nebyl češtinář:)
A paní doktorce Zicháčkové se omlouvám za zkomolení jména.

Snad si příjemně počtete. Pro zajímavost, v současné chvíli je přihlášených 115 odběratelů a dalších pár desítek lidí přímo, či nepřímo podílejících se na tvorbě časopisu či těch, kteří přislíbili články. Pokud máte možnost, rozšiřujte podvědomí o tomto projektu, čím víc odběratelů, tím větší váhu budeme mít a díky tomu se nám může podařit přesvědčit kvalitní autory článků, sponzory soutěže a další záležitosti které nám pomohou propagovat časopis.

Věřím, že i s Vaší pomocí bude páté číslo ještě lepší než to dnešní:)
Nezapomeňte na soutěž a Ahoj!

Tak jsme otevřeni konstruktivní kritice, co byste rádi zlepšili, případně co se Vám líbilo, máte náměty na pokračování?
Taky můžou modové odšpendlit, už je po, zas za dva měsíce a do té doby si musíme vystačit s obyč diskuzí.
Díky za přišpendlení.

Pro zajímavost, za včerejšek a přes 40 nových odběratelů. To potěší :)

Tak ja mám prevažne slová chvály, časopis som doslova hltala očami :-) Grafika je pekná, obsah zaujímavý a informácie prínosné. Ak by som mala násilím hľadať niečo na kritiku, tak snáď len to, že nie všetok text je zarovnaný do bloku, ale to je naozaj iba kozmetická drobnosť ;) Prajem veľa úspechov a mnoho ďalších krásnych čísel a ešte viac odberateľov!

njn, to neovlivníme. Není v našich silách to už odesílat ručně.
Hlavně že se to našlo.
Během dneška a včerejška se nashromáždilo dalších pár desítek odběratelů, takže pokud jste časák nedostali a máte přihlášený odběr někdy na přelomu 31.března a 1. dubna, tak pro Vás budu dělat ještě jeden mailing, abyste nemuseli čekat do desátého na archív.

Každopádně všem díky za přihlášené odběry, doufám že se nám z toho povede časem vybudovat zajímavý časák.

Jsem taky překvapen. Už se mi to líbí podstatně víc. Obsahově je to celkově zajímavější (noví spolupracovníci se ukázali v dobrém světle). Jde to tím směrem, kterým jsem si přál. Teď už jen vstřebávat inspiraci a proměnit ji ve skutečnost a dál to zdokonalovat. Pokud kritika, tak... Sem tam stylistika a malá gramatická chybička... Jinak mě to překvapilo tak mile, že dnes mám jen slova chvály a přání budoucího růstu a rozkvětu. Doufám, že jednou mi časopis přijde fyzicky do schránky. To by byla pecka.:beer: Díky a hodně zdaru!

Nebudu mluvit v množném čísle, protože mluvit za ostatní z redakce mi nenáleží, ale jsem rád, že se časák líbí.
Bez třiceti odběrů jich teď máme 300 a každým dnem to roste. Uvědomuji si, že nás čeká ještě spousta práce, ale stoupající odběry a ohlasy od čtenářů jsou ta nejlepší motivace proč to dál dělat.

Pokud se bude chtít kdokoliv zapojit, ať už publikací nebo se přímo podílet na tvorbě časopisu, budeme jedině rádi.
Ideálně kdyby tu byl nějaký sazeč, grafik, schopný pracovat v TEXu, či InDesign, protože jestli takového obětavce nenajdem, budu se to po večerech muset učit sám :D

Ve mejlove schrance mi ted nedavno naprosto necekane (hnedi vedi :-) pristalo ctvrte pokracovani magazinu, a ackoli ted nemam casu nazbyt, rozhodla jsem se zbezne omrknout, jak projekt pokracuje. Jako mistni "hnidopich" mam hned nekolik pripominek (ktere tu asi nema smysl rozebirat a napisu je redsnejkovi do mejlu), co mne vsak velmi tesi, je zmena pristupu k pripominkam, navrhum a kritice ze strany ctenaru, coz povazuji za zasadni krok spravnym smerem.

Mám malou poznámku k článku v č.3 o posthibernační anorexii u želv - je tam dle mého názoru až moc zavádějících info (např. nezimování do 3 - 4 let, rychlý přechod do vysokých teplot aj... aj.)A při vší úctě k paní MVDr.je to NICMOC. Nechci vám samozřejmě radit, vím, že to není jednoduché, ale dle mého soudu by jste měli věnovat větší pozornost výběru autorů.
(např. pro mne třeba J.Cerha - jeho články o želvách jsou skoro ala Anděrová a tím pro mne ztrácí důvěryhodnost i v oborech ,kde to neumím posoudit... :-|, ale prostě si říkám, když blábolí u źelv...)
tož asi tak a nic ve zlém ;-)

Co vím, tak pan Cerha k želvám nepsal. Psal článek o krajtách a jestli se někomu nelíbí, může samozřejmě napsat článek, ve kterém může panu Cerhovi odporovat, na základě argumentů a ve vší slušnosti.
Želvy ani jeden z nás co jsme v redakci neděláme, takže není v našich silách posoudit relevanci všech informací.
Pokud máš článek lepší, rádi jej zveřejníme v některém z příštích čísel.
A.

prosím nečilte se ;-)
pana Cerhu osobně neznám a byl uveden jen jako příklad, jeho články jsem dříve docela rád četl, než jsem se dostal k tomuto
např. http://www.ifauna.cz/clanek/terarijni-zvirata/zelv a-ctyrprsta-zelva-stepni/883/
a tím u mne prostě ztratil důvěryhodnost...vůbec mu neupírám znalosti a zkušenosti v jiných "oborech" tera..
(jen mu už nevěřím, což se tímto přenáší i dál...)

Já se nečílím, asi to z psaného projevu nevyzní. Možná by pomohlo víc používat smajlíky.
V TERAmagazínu pan Cerha o želvách nic nepsal, pouze tam měl článek o krajtách, který byl dle mého ok, až na genetiku, ke které má pár lidí připomínky.

Přesto jak říkám, pokud máš lepší článek, prosím, pochlub se. My z redakce budeme jedině rádi a čtenáři to určitě taky ocení.
Btw. už je nás něco kolem tří set:)

Kdo si nestihl přihlásit odběr před odesláním časopisu a zatím nečetl, má možnost nově stáhnout čtyřku v archívu.
Mimochodem, soutěž pořád běží, takže jestli chcete, zapojte se. Vyhlášení výherců bude na konci měsíce a jen připomenu, že se hraje o ceny, teraristické vybavení.
Právě připravujeme páté číslo:)

Pořád hledáme autory a spolupracovníky, takže jestli má někdo chuť se zapojit, ozvěte se prosím na ales.kozubik@teramagazin.cz - i když odměna zatím za práci není, dostanete alespoň slušivou e-mailovku:)