Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamíny a minerály

Ahojky,
chtěla bych se zeptat na vaši praxi v obalování cvrčku ve vitamínech a minerálech (setkala jsem se s dost různými názory a radami, tak sbírám další zkušenosti:).
Používám reptivite a bylo mi řečeno, že k němu není potřeba používat extra minerály, vím ale o lidech, kteří ho o minerální látky přesto doplňují... Jak často a do čeho tedy obalujete cvrčky vy?
Předem moc díky za každou odpověď:)

ja pouzivam kvalitne krmeny hmyz.. to je asi zaklad.. u jedne zde aktivni chovatelky je i navod na sestaveni takoveho krmeni pro hmyz..
jinak.. pondeli,utery,streda,ctvrtek podavam vapnik.. (biominH -Lekarna) lehce zaprasim krmny hmyz. Pak je patek hmyz bez jakehokoliv sypani. sobota taky a v nedele je den kdy obaluju v reptivitu .. dalsi tyden to same.. ale davam misto reptiviti nutrimix..
snazim se chama krmit rozmanitou potravou.. zrat celej zivot cvrky musi bejt nuda..
svabi,male lucni kobylky,belasky a vse co nachytam na louce.kdyz mam smykanej hmyz,davam vitaniny a vapnik 1x za 14 dni.
Tak to delam ja.. kritiku neberu :-)

já to dělám jednou za týden používám nutrimix a to tak že přichystaný hmyz zavřu do menší krabičky s vitamíny nebo mineráli(používám drcenou sépiovou kost CALVIREP) a protřepu a nechám je tam třeba tři hodinky a až pak je dávám do terárka a jeden den půst a když dávám červy tak neobaluji tak to dělám já a řekl bych že to je přesně to co psal milde

z minerálů používám mletý vápenec, na veškerý hmyz (krom smýkaného hmyzu) a zelené pro většinu zvířat. Z doplňků Roboran H+Plastin. Ten ale nepodávám pravidelně, spíš když si vzpomenu, ale je to tak 1x týdně- 1x za 10 dní. Mláďatům a samicím v období březosti a po snůškách častějc. Občas taky používám mletej Pangamin.

Všechno co mu běhá v krmítku, je obaleno ve vápníku (Biomin H) a občas mu dám na zeď i nějaké neobalené. Jednou týdně nebo méně mu do krmítka sypnu směs Plastinu a Roboranu.

Ale přemýšlím, že bych smíchal ten Biomih se směsí Plastin-Roboran, tak v poměru 6:1 a výsledný produkt sypal do krmítka. Nevím no, zatím jsem se k tomu neodholal.

Je to dobrá myšlenka nebo raději nemíchat vitamíny s vápníkem? Ono se mi to v tom krmítku stejně promíchá všechno, takže myslím, že by to mohlo být jedno :-)

Reptivite, NutriMix, Roboran a k tomu vápník buď v tabletkách nebo Biomin. Ale nemíchám to nijak na poměry, dávám co mi přijde pod ruku. Prostě mám něco nasypanýho v obalovacím kelímku a občas dostanou něco i bez posypu.
(+ tam, kde nemám UV dávám jednou za čas Hydrovit a u anolisů jod do vody).
a taky se snažím většinou krmit dobře krmnej hmyz.

Zatím to tak funguje, tak nemám důvod měnit.

Zdravím, hloupá otázka, ale známá uvažuje taky o chamčovi ale šťítí se hmyzu a ptá se jestli může krmit jen sušeným hmyzem, s tím že by obalovala ve vitamínech. Dle mého soudu je to kravina, páč nemá žádný výživový hodnoty takto nasušenej hmyz a ještě "mrtvolky" ani nebude zvíře chtít??? Má někdo nějakou zkušenost, názor..ať vím, co ji říct díky

Ne, krom všeho ostatního by to chameleon pravděpodobně ani nežral, máloco je taková popelnice, aby to žralo mrtvý cvrčky. Buď ať se překoná nebo nekupuje plaza. Když není ochotná překousnout ani krmení hmyzem, nevěřím, že by byla ochotná v něčem jiným.

On chamík mrtvej hmyz nechá bez povšimnutí. Uvidíš, až ti třeba někdy chípne cvrček v krmítku.
Hele ale já taky dřív nebyla zrovna milovník hmyzu, naopak, a teď se o ty cvrky a šváby starám skoro s láskou, chodim je pozorovat...;-) Tvojí známé bych doporučila, aby si nejdřív(pokud fakt chamíka chce) na zkoušku koupila jenom cvrčky, dala si je do nějakýho plastovýho boxu a chvíli se o ně starala a zvykala si na ně. Třeba zjistí, že je to menší "peklo" než čekala;)

díky.. myslel jsem si! A jinak pro mládě (2-4 týdny) koupit mikro cvrčky? za 200,- prodává chovatel 1dcl.. tak nějak jsem si rozmyslet hmyz pěstovat/chovat :D smýkanej hmyz teď sice bují :) ale mládě to asi nedá, vzhledem k velikosti.. takže bych potřeboval poradit co do začátku :) díky

Tak záleží na velikosti mláďat. Už si to moc nepamatuju, jak jsou v tomhle věku velký, každopádně rostou před očima, tak nákupy mikro nehrozí na dlouho (jestli vůbec). Právě teď se dá nasmýkat dost malých sarančat, daj se líhnout mouchy... Ćhce to přebrat a dát jim jen velikostně vhodnou kořist. A proč tak mladý? Kupovat takhle malinkatý mládě není dobrej nápad, raději si připlatit za starší.

to už jsem řešil s kolegou teroristou :D prostě tak.. možná hloupá odpověď, ale jde o to, že chci malé opravdu malé a ne 3 měsíční. Je to jako adoptovat 18ti leté dítě, co už vlastně není dítě.. O peníze za velikost vůbec nejde. Prostě chci mít mládě od mláděte. Než abyste mi teď nadávala, tak raděj nepište nic ;) vím, že to bude náročné a možná dělám chybu, ale chci to zkusit..

jako adoptovat 18ti leté dítě, co už vlastně není dítě

To je příměra uplně mimo mísu. To mládě má být odrostlé proto, protože musíte počítat s tím, že prvních pár dní v novém prostředí bude např. špatně žrát. Jenže několikadenní mládě musí ale žrát několikrát denně, protože nemá ještě žádné tělesné rezervy, takže ten několikadenní půst je pro něj neskutečná zátěž, kterou velké % mláďat vůbec nezvládne a pokud ano, tak většinou ale s následkama. Další věc je ta, že tímhle způsobem snadno koupíte krypla, protože čím je mládě mladší, tím hůř se dá určit, jestli vůbec funguje jak má. Pokud si chcete vyzkoušet vypiplat mláďata, tak si kupte pár a časem si je rozmnožte. Ale kupovat takhle malé mládě je holý nerozum.

Víte, ono je hezké, že něco chcete zkusit. Ale měl byste si uvědomit, že to budete zkoušet na živé bytosti. Která ačkoliv je levná, tak pořád je to živá bytost, která cítí bolest a utrpení. Podle mne je celkem neetické zkoušet, jestli dokážete odchovat malé mládě za cenu toho, že ho možná (ne možná, ale s velkou pravděpodobností) zabijete.

Já moc nechápu, k čemu má být staré? Pochopím, když někdo nechce ročního psa nebo tak, ale u chámíka je to přece jedno? Rostou zhruba do roka, to, že jsou dospělí už takhle brzo nic neznamená... Svoje odchovy jsem prodávala až ve velikosti dlaně (v těle)- a víc. Hlavně čím menší jsou, tím větší plašani to jsou. Větší chámík se sice rozčílí, ale nepadne z větve jak švestka a nebude půl dne "trucovat". A je tříměsíční a tříměsíční - na burze jsem viděla tříměsíční chámíky, kterým bych nehádala ani měsíc. Prostě kupovat tak nějak podle velikosti - když už nemá tenoulinký nožky a je celkově mohutnější.

:-D Jeste jsem o tom zadnou studii necetl, tak u me plati, ze kdyz neco umre a i pres to se hejba, tak je to stale mrtve.. :-D TV jeste mam, spis jako kulisu a do kina se chystame, az prijde cas. Ted ma zrovna premieru onen film a ten rozhodne za kino stoji.. Ale to uz zas nejni o Reptivitu, kterej moc mrtvi-nezivi (prevazne chamici) casto nevidi.. :-D