Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dve campbelky zakousnuté v sobě

Dobrý den,
dneska jsem přišla z venku domů a čekalo mě nemilé překvapení...zaokusli se mi do sebe dva jedinci l. t. campbelli apricot...nechápu, co se stalo...pravidelně je krmím (krmené naposledy minulý týden ve středu), mají prostorné terárium, takže "boj o místo" nehrozí..no prostě nechápu...nakonec se mi je podařilo odervat od sebe, byly zakousnuté hlava v hlavě, ale mladší se naštěstí nedal a statečně bojoval..nevím jak dlouho už takhle mezi sebou bojovaly. Samice vypadá celkem v pořádku akorát jí to asi bolí, otevírá tlamu. Samec nevím, nechce se nechat prohlédnout, ale asi má i nějaké zranění v tlamě myslím, že jsem viděla nějakou krev, když jsem ho dala do terária..hady jsem dala od sebe...Co mám dělat? Budou muset být odděleně? Nevíte někdo, proč se to mohlo stát?? Normálně s nima nikdy nebyl problém, na netu se píše, že u tohoto druhu nebyl nikdy pozorován kanibalismus...na ruku nejsou agresivní ani jeden.

Když jsem pořizovalal loni na podzim druhého hada byl čtvrtinový, měli třetinové terárium a nic se nestalo...a teď...mají pořádné terárko a dělají takové blbosti...mladší had skoro dorostl do délky starší, je akorát štíhlejší. No nedává mi to smysl...nemám moc prostoru abych je mohla mít odděleně..takže buď budu muset jednu prodat nebo nějak vyřešit přepážku ve stávajícím teráriu..ale pořád mi nedochází, proč by se chtěli dva nažraní hadi sežrat...

Občas se to stane. Hadům do hlavy nevidíš, takže je těžký přijít na to, jaký nedorozumění mezi nima vzniklo. Mě se třeba u jednoho páru E. carinata, který mám celej rok spolu, každej rok minimálně jednou pokusí samice sežrat samce. A většinou když je napářená. Po nějaký době se zase uklidní a pak už spolu fungujou normálně v klidu :-).

že u tohoto druhu nikdy nebyl pozorován kanibalismus nic neznamená, pořád jsou to korálovky ;-). Navíc ono u řady druhů něco do té doby nebylo pozorováno, než to někdo pozoroval...mně se takhle požral 1,1 Crotalus cerastes, který spolu žil x let a měli každý rok mladé. No a pak jednou na stará kolena samice sežrala samce, který byl cca o 5cm delší jak ona. A to se chřestýši mezi sebou taky běžně nežerou. Prostě je odděl a je to ;-)

To mi připomíná, jak nám v kroužku samice anakondy žluté chtěla sežrat samce, taky po x letech co byli spolu...

Tomu věřím, sám jsem viděl anakondu žrát constrictora. Podotýkám v přírodě. V zajetí se do sebe pustí lecos. Nemluvě o tom, že druhy hadů, které se buď přímo jinými hady živí, zpestřují si jimi jídelníček, případně samice odklízí mrtvě narozená mláďata a neoplozená vejce pozřením (anakondy, cenchrie), k tomu mají silnější sklony.

na netu se píše, že u tohoto druhu nebyl nikdy pozorován kanibalismus...

no net není vševědoucí, případně jsi špatně hledala. Já o případu kanibalismu u campbellek psal vícekrát. Mě zabila adultní samice apricota svou sestru. Ostatně, psalo se to i tady, jako na ifauně atd..