Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubátor.

Dobrý den, mám dva chameleony jemenské a už před týdnem jsem zjistila, že se začínají pářit, dneska se to opakovalo. Už jednou se spářili(před rokem touhle dobou) a snůška byla neoplodněná. Chtěla bych si doma postavit inkubátor, ale nemůžu si dovolit výhřevný kabel(žere moc elektřiny) tudíž bych se Vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaký návod na sestavení inkubátoru bez výhřevného kabelu. Když už by to jinak nešlo, nezbude nic jiného než ho koupit. Inkubátor bych chtěla koupit nebo zhotovit hned, ale bojím se, že když ho koupím, snůška bude neoplodněná a já z toho nic mít nebudu. Mohly by být vajíčka 1den nebo 2dny po snůšce mimo inkubátor, než by došel ? Obávám se, že asi ne :(

Předem děkuji za odpovědi.

Hm.. zerie vela elektriny.. Cim dalej, tym viac mam pocit, ze sem chodi sama socka. Ludia, to vas tych 50kc mesacne za 15W kabel naozaj zabije? Preco chovate zvierata, ked nieste ochotny do nich investovat...?
Pane boze.
Mimo toho, predpokladam, ze chovate chamiky v jednom terarku. Je len otazka, do kedy...:-/

Vajicka daj do krabicky z vlehkym vermikulitom, narob do nej dierky a poloz ju na terarko. Tak, aby teplota v krabicke bola cez den tych 27-28 stupnov, v noci pokles na izbovu teplotu. Ak budu vajicka oplodnene a substrat nebude prevlhceny, vyliahnu sa aj takto.

Mockrát děkuju-kdosi mi nakukal, že kabel bude žrat hoodně elektřiny-ale teď mi to připadá velmi málo. Super. A bude stačit, ten 15w?

Ano chamíky mám spolu, ale mám na to dost velké terárko. Vím, že to hodně lidí nedoporučuje, ale moje samice si se samcem poradí, když nechce, samec se k ní ani nepřiblíží :D Až přijde čas snůšky, dám samici do kýble s rašelinou a pískem-vlhkým. Aby měla klid.

Ono i když snůška bude oplezená a podaří se inkubace,tak z toho nebudete nic mít,spíše naopak! Ono krmit tolik prcků není žádná legrace a o prodeji se Vám v dnešní době může tak leda zdát!Jemeňáky všichni už mají a všichni je množí.Hodně štěstí.Jo abych nezapomněl,musí se vlhčit.

To jako, pro to nemám udělat vůbec nic ??? Kdybych to neudělala předtím, určitě už samičku nemám. Měla problémy snůšku vyklást. Zajela jsem s ní k veterináři a celý týden, den co den jsem tam s ní musela jezdit. Dostala celkem 4 injekce oxitocinu a byla třikrát na rentgenu. Platila jsem přes 600 Kč a snůška byla neoplozená-právě proto jsem založila toto téma..

u odchovu jemechamíků počítej s tím, že je to mraky práce a hlavně je to těžce ztrátové- taky je dneska většina lidí už odchovává hlavně z nadšenectví, než kvůli kšeftu. Protože mláďata už jsou prodejná jen za pakatel, který absolutně nepokryje náklady (energie, čas, krmení a v neposlední řadě si taky na burze musíš zaplatit stůl ;-) a když prodáš za celou dobu burzy 1-2 chamíky, budeš ráda. takže si od toho moc neslibuj, že z toho něco budeš mít a hlavně počítej s tím, že tomu budeš muset obětovat dost času i fínancí, takže to "abych z toho taky něco měla" je dost mimo. při chovu skoro čehokoliv, ale těchhle levných druhů zejména je potřeba počítat s tím, že chov je hlavně o financování zvířat s minimální nebo vůbec žádnou vratností nákladů ;-)

tak to prostě je, se s tím smiř. Nic jiného než se s tím smířit se s tím dělat nedá ;-)

Inkubátor neřešte, udělejte to přesně, jak radil Danio007 - vejce na vlhký vermikulit do plastové nádobky s děravým víčkem, položit na vrch terária - ne do blízkosti žárovky. Občas navlhčit vermikulit, pozor na skapávání vody z víčka na vejce. A za cca. 8 měsíců se oplodněná vejce vylíhnou.
Jinak nouzově jdou inkubovat i při pokojové teplotě, tedy pokud příliš nešetříte na topení, pak to trvá i necelý rok.
A případná mláďata hned po rozkrmení vždy nějak udáte, i když žádný velký kšeft neuděláte a třeba na stůl na burze si nesjpíš nevyděláte.