Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paludarium - kdo neplave

Ahoj všem,

můj dotaz je stručný, ale bez odpovědi se zatím nemůžu posunout dál. Zajímá mně - plavou žabky Dendrobates (a jim podobné, např. Mantella apod.) a plavou Phelsumy? Nejde mi samozřejmě o přeborníky v plavání, ale o to, jestli když spadnou do vody, jsou schopné vyplavat a vyškrábat se na souš. Přechod mezi souší a vodou bude samozřejmě velmi pozvolný.

I zde na Poradně se dá najít, že dendrobátky neplavou i plavou. Např. na Teraechis jsou terárka pro Dendrobates s hlubokovou vodní částí, na českých webech o paludáriích se dají najít fotky felsum na předním skle terária těsně nad hlubokou vodní plochou. Ale stejně tak i opačné názory.

Jak to prosím je?

Díky!

Ahoj, já mám doma Dendrobatky v paludáriu, kde mám i ryby a nikdy se mi žádná neutopila. Několikrát jsem viděl kdy se při snaze polapit kořist skutálela do vody a bez větších problému se vyškrábala na souš.