Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon obrovský

Dobrý den chystám se si pořídit Gekona obrovského (Gekko gecko) Mám pro ně v plánu výrobu terária o rozměrech 60x60x100 myslíte že jsou pro dva gekony rozměry dostačujcí? potom jsem se chtěl zeptat zda je vhodné pod zadní stěnu nainstalovat do jednoho místa topnou podložku, a taky zda je vhodné osvětlení nejak mírně zastínit například rostlinami atd. Jěště by mě zajímalo zda je možné nějak rozeznat samce od samice. Všem moc děkuji za dopovědi.

loading...

Ano, terárko jim stačí, zadní stěnu vytápět nemusíš a ani ti zadní stěnu nedoporučuji, páč ti ji gekoni počase zase*ou a moc to z ní nejde vyčistit... Stačí obyč žárovka se stínítkem např. květináč... Pokud chceš kytky, doporučuji spíše tvrdolisté např. tchýnin jazyk atd... A ano je možné rozeznat samce od samice..

Terárko je pro pár luxusní, sám je mám v menším a stačí jim to. Pozadí mám z lepidla na kachličky natřené lakem na dětské hračky. Nepřije mi, že by bylo nějak moc zasraný, vybrali si v terárku jedno místo a tam chodí pořát, takže to stačí jenou týdně vyčistit. Ve skoro stejným teráriu mám Phelsuma grandis a tam to je katastrofa.... na to jak jsou ještě malý uělají oproti gekonům stašnej bordel.
Na topení mám na terárko 35*50*100 jednu 25w žárovku a jsou spokojení :)

Já přemýšlím že bych pozadí zhotovil z kůry nebo z třeba břidlice nebo štěrku. Jako úkryt jsem přemýšlel že bych použil plastovou trubku kterou bych zvenčí polepil kůrou o pruměru tak 5cm. Co se osvětlení týče uvažoval jsem o zářivce na osvětlení terárka a žárovce kvůli teplu, zářivku i žárovku bych zastínil.