Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Suchozemske zelvy

Ma dcera uz me dva roky presvedcuje ze bez zelvicek nemuze zit.Ja bohuzel nemam o chovu ani paru.Rada bych ji vzala k chovateli suchozemskych zelv ,ktery by nam o nich neco povypravel. Mou dceru bud odradil nebo jeste vic nadchnul.Bez poradnych informaci nejsem ochotna utikat do zverimexu a hned zelvicky koupit.Jsou to prece jen zive bytustky a maji se mit i u nas dobre.Bydlime v Uherskem Brode.Prosim znate nejakeho chovatele v okoli,ktery by si na nas udelal cas?

Tak zaprvé Vás musím pochválit za rozumný přístup.:-)
Pokud máte zahradu, či alespoň větší balkon, terasu apod. , tak by vytvoření velmi dobrých podmínek pro její
život neměl být zásadní problem. Píšu teda o nejdostupnějších druzích evropských testud. Další věc je možnost zimování atd. atd.
Hlavně taky nekupujte žádnou želvu ve zverimexu, v 99% jsou tam želvy chované v nevhodných podmínkách a tudíž zdravotně zdevastované.A také minimálně dvojnásobně předražené. Čili kupovat nemocné zvíře za nehoráznou cenu je mírně řečeno nerozum.Nejvhodnější je nákup přímo u chovatele. Jsou ale samozřejmě i mezi nimi lidé, kteří jen aby prodali, tak vám klidně budou tvrdit i nesmysly (např. pardálku do bytu apod.:-) )
Vše co potřebujete vědět, najdete na nej vebu v češtině a to je tento. Pořádně jej prostudujte a dle vašich možností se pak rozhodněte.

www.zelvy.wbs.cz
z toho jako 1) http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
pak http://www.zelvy.wbs.cz/Jak-zacitumisteni-a-chov.h tml

atd...atd..
o potravě
Zakladni-potrava.html

Pokud zjistíte, že je vše u vás OK pak seženem dobrého chovatele :-)

Tak to je dobře. Uvědomte si, (nevím, kolik je vaší dceři let) že želva není hračka a o nějaké "roztomilé"
pobíhání po pokojíčku mezi panenkami nestojí a ani to pro ni není to, co potřebuje. Může se stát, že malou slečnu po nějaké době přestane želva bavit, nebo bude mít v pubertě úplně jiné zájmy, nebo vyrazí do světa na studie, nebo se vdá někam do tramtárie a starost o želvu zbude na Vás.Je to závazek na cca 70 let.
A nebo se zrodí nová zapálená želvařka. :-)
Jinak přirozený způsob chovu (na zahradě) není nic složitého a jestliže máte možnost i kvalitního zimování,
tak není časově ani finančně nijak náročný. Je to na Vás.:-)

S tim zimovanim si trochu nevim rady ale musim s to jeste poradne precist nejak jsem to nepochopila.Ten zbytek by nebyl problem a pokud dcera opravdu selze tak ja mam zelvicky taky rada.Jen bych chtela aby ona sama pochopila ze to neni jen tak .Takze to ze bych ty zelvy rada i sama ji samozrejme rikat nemuzu.

Na zimování je nejlepší sklep "bramborák" kde jsou teploty 4 - 6°C, a ani v největších mrazech tam nejde teplota pod 2°C. Dobře je to popsané zde t887-zimovani-zelv
Pokud takový nemáte, jde to i v solo lednici jen pro želvy.
Také jdou vybrat druhy, které nezimují. Srovnatelně velké (i cenově a bez registrace) je třeba Indotestudo elongata,ty už jsou ale teplomilnější a venku jdou chovat jen v létě (výhodou je skleník),
nebo uhlířky - Chelodoinis carbonaria, ty dokonce nejsou až tak strikně býložravé.
To ovšem zase vyžaduje větší vnitří prostory - želví stůl, alespoň 2 X 1 m. Svícení UVB atd atd...
Je toho na studování mraky :-). Když tak mi napište na mail, pošlu vám "studijní materiály", popř. kontakty
na dobré chovatele.

zdravím,

Já jsem suchozemskou želvu kupoval v Želechovicích nad dřevnicí což máte z Uherského Brodu tak 40km. Nachází se tam nějaká společnost, která tam má velký barák, kde chovají snad všechny terarijní zvířata. Cena želvy mě vyšla o 1000kč levněji než ve zverimexu.

Přikládám e-mail paní Hertelové, se kterou jsem jednal a z vlastní zkušenosti vím, že když se sní domluvíte tak vám všechno ochotně vysvětlí a poradí a to i po zakoupení želvičky, když by byl nějaký problém.

e-mail: Hertelova@seznam.cz
Telefon: 776030005.
web:www.animalsholding.cz

Hezký den Honza :-D:-D

tam jsem kupovala taky a želvička po roce prostě zalezla do krunýře a umřela..nějaké vnitřní parazity......takže tuto paní bych opravdu nedoporučovala a podle toho co jsem slyšela a četla na internetu tak nejsečm jediná, která koupila nemocné zvíře, takže mi to příjde spíše jako velká chovná stanice všech možných druhů zvířat, která je jen na peníze.