Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon nežere, vajíčka nebo nemoc

Dobrý den, jak poznám u chameleonice že má v sobě vajíčka?Máme v práci chameleonici a je zesláblá, nežere týden nic a předtím toho moc nedala, barvu má zelenou, stáří 6-8 měsíců/přišla k nám z jiného zverimexu, ale je u nás už 3 měsíce a byla v pohodě, vitamíny dostává, stolice řídká, pije hodně přímo do tlamičky, polehává na zemi, nehrabe, v tlamičce žádné boláky nejsou, dnes jsem do ní dostala 4 moučné červy když jsem jí je vložila do tlamičky-spolkla je, může mít v sobě vajíčka?a jak poznáme že je správný čas dostat je ven, kdy ji dát do písku.V
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Ještě bych doplnila k tomu co napsal kolega- taky březí smaice má "březí" zbarvení, třeba takové. I pokud mají neoplozenou snůšku. Pokud je zesláblá a má průjem, tak je spíš nemocná než březí. Zvířata ze zverexu bývají nemocná často. Chtělo by to urgentně udělat rozbor trusu. Fotka zvířete a terárka by nebyla?

HNED JE SEM DÁM,DNES JSEM SI JI VZALA DOMŮ, TERARKO FOTO NEMÁM ALE DĚLALA JSEM JÍ HO ASI PŘED MĚSÍCEM, DOMA MÁME CHAMELEONA(KLUKA) TAK VÍM JAK TO MÁ VYPADAT, TAKY SE JÍ KLEPOU NOŽIČKY NENÍ SI JISTÁ KDYŽ LEZE,TAKY SE NÁM ZDÁLO ŽE POSLEDNÍ DOBOU MOC NEVYPLAZOVALA JAZYK

Povedal by som, ze to bude dlhodobo zlymi podmienkami. Trias bude pravdepodobne z nedostatku vitaminov, co sa tyka teutin tak dehydratacia, pripadne problemy z ladvinami. No a potom samodny fyzicky stav, je dost vychudnuty.
Tu pomoze len velmi rychla naprava podmienok (ak sa vobec da dokopy ak uz je v stave ked nieje schopny chodit).

Na prvej fotke mi pride ze ma na zadnej nohe ostruhu. ked, tak mu skuste vyfotit pri lepsom svetle tu nohu a poslite mi fotku. Ale aj podla prilby by som to povedal na samca.

Dajte ho pod UV, zradalo obalujte stale vo vapniku, plus 3x do tyzdna vitaminy. Mucnaky, no na rychlejsie pribratie by mali byt ok, ale nemalo by sa nimi krmit dlhodobo. Skuste ho na nieco nalakat nech si vezme sam( cvrcky, sarancata, svaby, smykany hmyz). Nasilim ho budete zbytocne stresovat. A akym pije, dopriat mu vodu, ale neroste zbytocne vela. radsej mu dajte rovno z rositka, nech nema este aj respiracne problemy.

kapeme mu do tlamičky vodu 2x denně kolik vypije rosíme vlažnou vodou UVA i UVB má,je pořád zelený, budeme se snažit nechám si ho doma abych měla jistotu že vše dostane jak má, když jsem ho dnes skusila dát k našemu samci tak se okukovali a tento lezl po tom našem, ten náš nesyčel

když jsem ho dnes skusila dát k našemu samci tak se okukovali a tento lezl po tom našem, ten náš nesyčel

Smankote, Vy jste dala evidentne nemocne cizi zvire ke svemu zdravemu? Tak to doufejte, ze jste si na sveho chameleona nic neprenesla a radeji nechte podle rady vyse udelat u toho nemocneho zvirete rozbor trusu. Prujem muze byt zpusoben kokcidiemi, amebami nebo jinymi breberstvy, kterymi jste si ted mozna nakazila i sve vlastni zvire. Neriskujte zbytecne podobnymi nesmyslnymi akcemi a drzte zvire v karantene oddelene.