Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jake tiche zvíře?

hezky den všem teraristům a milovníkum zvířat :-)
Doufam že mi někdo poradí jaký druh zviřete nebo zviřat bych mohl nastěhovat do skřínky u postele.
Měl bych takovou představu že by hlavně mělo byt doopravdy tiché, aby mě a hlavně přítelkyni nevadilo když půjdeme spát, dále by nemělo byt náročne na vlhkost měla by mu stačit pokojova vlhkost :) take by to mělo byt zvíře kterému by nevadila celodení tma.

Přemýšlel jsem nejdříve o švábech ale ti bohužel sou stále slyšet jak lezou takže švaby necham kde jsou. Pak mě napadlo tam dat R. brevicaudatus ale ten by asi měl mít alespon trochu světla. Had by asi taky nebyl dobra volba.

Dale mě napadá: gekončík noční, Pagekon řasnaty

S dovolením zamykám, co bylo potřeba říct se řeklo, zadavatel stejně dál trvá na svém, takže řešení to nemá. Pokud bude chtít udělat opravdové terárko může založit nové vlákno... (Roker)

take by to mělo byt zvíře kterému by nevadila celodení tma

Dale mě napadá: gekončík noční, Pagekon řasnaty

- jakože ty podle tebe v životě neviděj světlo?
Edit: A gekoni taky v noci dělaj trochu bordel. Nehledě na to, že potřebujou nějakej výhřev.

Na Rampoleony zapoměň taky, svítit se jim sice nemusí, ale denní světlo samozřejmě potřebujou.

Do skříňky u postele doporučuju nastěhovat knížky, oblečení, plyšáky apod. Zvířata nemusej bejt všude, obzvlášť když není ani ta nejmenší ochota jim obětovat ani píď z vlastního pohodlí.

no Rampoleony sem sám zavrhl! Ty si taky pořidím ale dam je jinam do pokoje už kvuli světlu!!! Nejvíc by se mi asi zamlouval ten pagekon řasnaty, nějaky topný kabel bych mu tam dal, ale nemam sním zkušenosti. Gekony sem již měl a nepřišlo mi že by dělali rámus, ale byli v obyváku a tam přes noc nebyvám, co se světla tyče tak dení zvířata bych umístil v pokoji jinam :) O hluk de hlavně kvůli přítelkyni aby zas neměla moc kecu, ja už si na trochu hluku zvykl :), nějaké světlo by tam šlo přes větrací mřížku ale to je málo světla, takže světlo vypouštím jako by tam nebylo. Sklípkany si ted' další nechci pořizovat a na ně mam už samostatny misto :)
Děkuji za reakce ikdyž šlo spiš o kritiku nechci žadné zvíře trápit :) zviřatum se snažím vždy zařídit to co potřebuji :)

Ono jde tak trochu i o celkový přístup, pokud v podstatě požaduješ něco co zavřeš do skříně, bude to mít 23,58h denně tmu (pokud ji zrovna přes den neotevřeš), nebudete o tom vědět (hluk, případně zápach), velký pavou ale ne, šváby jsou hluční atd., tak je vskutku těžko radit, i po morální stránce... Jak psali jiní, gekončíky určitě ne, když pominu nulovou cirkulaci vzduchu, tak i ten gekončík občas přes den vyleze, případně je schovaný na místě kde vidí denní světlo.

Pokud by jsi napsal do nenáročného terárka na skříň, při pokojové teplotě a aby nedělalo hluk, dalo by se bavit, ale toto je trošku extrém... V podpisu máš

Láska ke zvířatům je to nejkrásnější na světě :)

, tak by bylo dobré se toho hesla držet...

V tomto případě mě napadá jedině si někde pod paletou odchytit pěkného (kua není možné, že jsem JÁ toto slovo ve spojení s pavoukem použil :-D:-D ) pokoutníka a pokud ho budeš krmit, ten by to měl dát úpně v pohodě, ale jiné SMYSLUPLNÉ řešení, mě na základě Tvých kritérií nenapadá...

Ono jde tak trochu i o celkový přístup

No přesně, to že nechceš hlučný zvíře, protože ho budeš mít u hlavy postele, to bych chápala. Ale když už tam nějaký zvíře potřebuješ, tak prostě buď dám skříň pryč a místo ní hodim terárko, nebo skříň upravim tak, aby se dala nějak smysluplně terarijně vzužít (tzn. půjde tam denní světlo, zajistíš cirkulaci vzduchu, umožníš nějaký svícení/topení atakdále). Pokud nic z toho nechceš/nemůžeš udělat, nechápu, proč tam musí nějaký zvíře bejt.

Další věc je, že v jinym vlákně píšeš, jak tě s*re pitomý cvrdlikání. Pak nechápu, že vůbec uvažuješ o gekonech, pavoucích a jinejch tvorech, který cvrdlikající stravu požívaj.

Cirkulace vzduchu není problém, psal sem o větrací mřížce, no třeba u tich švabu šlo o to že přeci jen třeba 1000 švábu děla větší hluk než 10 :) V podstatě chci tu skřÍnku předělat na "terárium" ale také chci zachovat pevná dvířka, představuji si to jako rack s přední a zadní stěnou z větrací mřížky ve skřince a v te skřínce samozřejmě také větráni a to zadní stěnou, rozměry sou cca 1000x600x400mm.

oni sou fakt hlučny? ja si myslel že to budou klidasove :(

Tyvole tak chceš noční zvířátko a pak se divíš, že tvor s NOČNÍ AKTIVITOU bude mít tu drzost bejt v noci aktivní. A zrovna u gekonů se tak aktivita neprojevuje tak, že se pečou někde pod lampou a celej den blbě čuměj. Jsou to rychlý zvířata, budou ti v noci nahánět hymz a tak vůbec.

Proč vlastně chceš noční zvíře K POSTELI, když chceš mít naprostej klid na spaní?

protože sem chtěl si pořidit zas něco jinyho :) ty pagekony si stejně pořidim ikdyž nevim jestli je dam zrovna do tehle skřínky nebo na skřín. no naprostej klid mit asi nikdy nebudu to až budu pod kytkama maximalně :D chci něco na co se mužu koukat když nebudu moc spat nebo jen tak :)

lilek: ;-) tolerance musí bejt

coleopter274: Dej sem foto té skříně a toho jak a kde je umístěna. Ještě pro tebe můžeme udělat maximálně to, že zhodnotíme, jestli to půjde nějak upravit, nebo předělat na PLNOHODNOTNÉ terárko, nebo pryč se skříní a udělat tera od píky.

Buď chceš poradit, nebo si pojedeš svoje...! Prostě na "zavření do skříně" je s přimhouřením obou očí "vhodné" max něco bezobratlého, žádný ještěr ani had!!! Takže buď foto a řízení se radami, nebo dělej jak myslíš, ale zvíře bude trpět... ;-)

Ciliáti moc v noci potichu nejsou. Loví, páří se (kupodivu u toho nemlčí:-)), skáčou... A světlo nějaké potřebují, sice to nemusí být zrovna silná žárovka, ale kvůli rostlinám by tam něco být mělo. A co se týče krmného hmyzu, tak jsou pro ně asi nejlepší cvrčci - na rozdíl třeba od dubií se nezahrabávají, ale vydrží jim jako celonoční "zábava" k lovu.

Hele, uprimne - delas blbost. Jasne, se soupackama (sklenenyma) + zadni vetraci stenou by to "slo". Jenze je to zbytecne komplikovanejsi. Jak budes resit vlhkost? Co spary a napadanej bordel (musel by si na spodku udelat "vanicku")? Atd... Proste - po case to pude do kytek = zbytecna prace + namaha a zvire se tam moc dobre citit nebude... Skratka mi to pripomina McGywera kerej se z hovna snazi udelat tortu (bez urazky), ale realnej zivot funguje jinak.
Jednodussi je dat pryc dvirka a soupnout tam terarko... Ale stejne si myslim, ze nej moznost je dat tera proste jinam.

Čoveče na jednu stranu řešíte mutační cenchrie (o kterých jste měl najspíš představu, že vyjdou na 1500,- max) a na druhou stranu nejste schopen vymyslet normální terárko a vymýšlíte blbosti se starou skříňkou.. To mi hlava nebere. Mimochodem, ten dotaz se náramně podobá již jednomu položenému dotazu jednoho experta z nedávných dob..

no ti hadi sou muj životní sen, schanim onich hlavně informace rad bych příští rok si je pořidil, dřív nemůžu ted mam max na jednoho, přeci jen na to padne dost peněz, ikdyž doma mam ve zvířatech již větší penize ale nikdy sem nedal pomalu 100.000 tisíc za jedno zvíře. Ale chci si už konečně jit za svym snem ikdyž vym že semyto nemusi vyplatit ale pro penize to fakt nedělam.

Taka pi...ina tu teda uz dlho nebola.
V nadpise je tiche zviera... Keby to bolo tak jednoduche.....
Namiesto vymyslania daj prec tie dvierka, daj dnu normalne terarko z vetranim z predu, svetlo a mozes tam dat x zvierat. Elektrinu ti zozerie aj ziarovka,aj kabel. A na noc hadam ziarovku vypnes nie? Cela zadna stena vetranie. A skrinka bude pritlacena ku stene co?
Kua, na tvojom mieste by som taklm dal fakt plysaka.... a svaby robia hluk. No, myslim ze nieje raz za cas problem odobrat cast kolonie a zkrmit alebo predat.

ano co se ceny tyče čekal sem troch nižší častku a to tak 50.000kus ale hodlam si za tim jit, doma mam pomalu 4 pary kakaduu ty taky nebyli za 1500 nybrž 15000ks, zvířata sou u mě doma jako rodiný koníček a ne jen přimo u mě doma ale i u příbuzných.