Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větší nebo menší terarko pro maleho chamíka

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda bych měl z teraria rohového vysoké 80x120x120x170 přemístit chameleona velkého 10 cm a starého cca měsíc a půl do měnšího co jsem více hledal je to pro menšího chamíka lepší. Mam, ale k dispozici jen takový skleněný poklop kde by byli dvířka i větrání na jedné straně rozměrově 85x35x20 (vxdxh). Také už mam objednanou vybojku solar raptor 70W flood, ale ta by snad mela jit do toho mensiho pokud ne uveďte mě raději v omyl. předem díky za odpovědi

Tak obecně by prcek měl být v menším terárku - snáz bude shánět potravu, ty budeš mít lepši přehled, jestli a kolik žere (nebo jestli se mu všechno jen někam poschovávalo), jak kadí...

Ale podle mě je menší zlo velký a vhodně zařízený terárko než malý a zařízený blbě. Možná by pomohlo dát sem fotku toho "poklopu" (nějak si to nedovedu představit, ale nezní to nic moc). Do něj každopádně tu výboju nedáš, max. nad něj, ale to by musel být strop z pletiva (což by tak teda být mělo).

Když mu věnuješ trošku pozornosti a vysleduješ kde se bude většinu dne zdržovat (ale ne, že ho budeš vyrušovat). Tak mu tam můžeš pověsit krmítko do těch míst (miska s hladkými stěnami) a krmit ho z misky. Osobně jsem nikdy nezařizoval menší terárko pro mladé a krmil je takto.
A jak píše Lilek, lepší větší a zařízené, než špatné ale malé...

e07485af7c

c256a78d5e

Tady je ten "poklop". Jinak ten strop by se dal udělat z pletiva jen bych prohodil sklo ze stropu za pletivo z horní části teraria. Zatím jsem krmil jen tak, že chamíkovi jsem dal cvrčka na list kytky nebo si ho vzal rovnou z pinzety. Každopádně krmítko asi bude mnohem méně náročný na čas

Hele mně se to moc nelíbí, je to strašlivě mělký, takovej komín, plus to větrání nic moc. Pokud máš to velký správně a přehledně zařízený, nechala bych ho v něm a udělala to, jak radil Radep.. A pokud ti chamík už takhle sám žere z pinzety, tak bych se nebála vůbec. Navíc 10 cm, to už není uplný mimino.. Zkus nějaký to krmítko, a pokud z něj bude žrát, tak máš vyhráno;)

Vlastně ho do malýho teraria dám jen na pár dní než 100% dodělám to velký. Jen se zeptám nebude ta 70W raptorka moc silná do toho malýho terarka? nebo jí stačí dát těch 30 cm nad terarko? je to totiž Floodka tak se před ní moc neschová leda do fikusu

Tak podle mě to na chvíli stačí... To, že je to mělký na tu chvíli až tolik vadit nebude, hlavně, že je to dobře větraný... Ale to osvětlení budete muset ozkoušet a kdyžtak to zavěsit výš - podle mě je to dost silný + pak případně dotápět terárko...

Jo, tak to je ještě prcek, většinou se udává velikost bez ocasu, tak jsem to i tak brala. Jako i kdyby to bylo bez, tak pár dní tam určitě vydrží, to není problém. Mně spíš přišlo, že ho tam chceš za každou cenu přestěhovat, že mu tím pomůžeš, proto jsem se nad tim pozastavovala, ale jeslti jde jen o to, že potřebuješ dodělat velký terko, tak bych z toho vědu nedělala..

Hele podle mě je to uplná blbost - dyť se bavíme o térárku, který je hluboký 20 cm! K čemu bude, když bude metr vysoký? To chameleona (a troufám si říct, že ani nikoho jinýho) fakt nevytrhne.. Bejt tebou tu věc prostě prodám;) Jako největší nouzovka ok, ale cokoliv do toho investovat mi přijde jako nesmysl.

Ano bohužel se to trochu zkomplikovalo chtěl jsem koupit ještě samce (jelikož jsem myslel, že mám samici) a na pár webech se psalo, že samec samička spolu mohou být a navíc když se neodplodní samička tak mohou nastat problemy, proto jsem pořídil samce, ale pak jsem stále zjištoval dal a dal o chovu a nakonec zjistil 2 věci první chameleon nebyl samice, nýbrž samec (moje blbost měl jsem si hned zjistit jak se pozná samec)
takže ted mám 2 maly samečky... ale už se o něj přihlásil muj táta jelikož ten zas díky mě zjistil, že má samičku :D (a to pry kupovali od chovatele SAMCE!!) tak oni aspon budou mít časem pár a terárek mají taky víc takže asi nebude problem. Jinak když už jsem ted zmínil mýho tátu co si myslis o soužiti chamíka a Agam vousatých v jednom terárku ??

Nezlob se, ale teď si trochu rvu vlasy.

na pár webech se psalo, že samec samička spolu mohou být

Ale néé :-/

navíc když se neodplodní samička tak mohou nastat problemy

To jo, ale samec se k samičce dá jen na napáření, pak hned pryč.

chameleon nebyl samice, nýbrž samec

Je to podobně těžký, jako kouknou, jestli má štěně pinďoura a je to tudíž pejsek nebo fenka. Škoda.

co si myslis o soužiti chamíka a Agam vousatých v jednom terárku ??

Proboha jen to ne!!! Zvíře z uplně odlišnejch biotopů, s naprosto jinejma nárokama na podmínky.