Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta kralovska zcernani tlamy, prosim pomoc

Zdravim, pred vanoci jsem si poridil dvouletou samici krajty kralovske. cca par dni po prevozu se ji zakalili oci, momentalne je to asi 14 dni a had se ne a ne svlekat. Rosim ho pravidelne, v terarku ma 3d pozadi z lepidla na dlazdicky , ruzne kameny, klacky, jezirko s vodou, podklad je raselina. a poslednich par dni objevuju hnedou az do cerna skvrnu na jeho spodni tlame.
Prosim poradte, bojim se ze jsem poridil nemocne zvire a nebo sem neco posr**. Dekuji Kreczek

Krajtu královskou rozhodně nechovat na rašelině (předpokládám, že mokrá), žádné jezírko.. dejte nějakou fotku, ze které je to poznat. Tito hadi v přírodě velmi často "bydlí" v termitištích. Asi byste se divil, jak skvěle mají termitiště vyřešená ventilaci.

Odkalila se a ještě se nesvlékla nebo je už čtrnáct dní zakalená?
Nevidím důvod proč by rašelina měla být pod regiusky nevhodný podklad, sám jsem je na ní taky nějaký ten pátek choval a nikdy si nestěžovaly. Teď jí používám ve směsi 1:1 s pískem a stále bez problémů. Co reginám vadí, je dlouhodobě vysoká vlhkost a mokrý podklad, nejsou to pralesní(ani mokřadní) hadi.
Ještě by pomohly informace ohledně teploty, vlhkosti, intenzity rosení a ideálně fotka terária a hada.
Pokud je odkalená tak svlečku buď někde zašantročila a nenašel jste ji, mě se třeba často svlékají v úkrytu a tak se o svleku někdy dovím až při čištění, nebo se ještě nesvlékla, někdy jim to trvá dlouho.
Ještě bych jí zkontroloval, jestli na ní není svlečka přischlá, to by mohl být velký problém.
Ta skvrna může být spálenina nebo nějaká mykóza, tady by to opravdu chtělo fotku.

http://kreczek.rajce.idnes.cz/nastenka/#P1190413.j pg
http://kreczek.rajce.idnes.cz/nastenka/#P1190414.j pg

Bohuzel jsem nenasel zpusob vkladani fotek primo sem tak jedine odkaz pres rajce. Jinak ta raselina je pomerne docela dost sucha. jak je zakalena tak rosim 2-3x denne primo na hada a na substrat decentne a trochu na steny, kazdopadne nic neprehanim. to zcernani tlamy neni vubec videt ale nehci s ni ted nejak moc manipulvat, jednakm mi kazdej rika ze kdyz se svlika tak se ji muze potrhat kuze a udajne jsou agresivni v dobe svleku. dekuji za odpoved Kreczek

Tak se ve finale vcera svlekla svlecka cela potrhana, ale diky bohu. Nejaky ty kousky kuze na ni zustaly , ale vse jsem z ni sundal. Jedinej problem ze na jednem oku zustalo kus kuze, myslel jsem si ze to nejak zvladne treba do dalsi svlecky, jenze dnes jsem ji dal mysku a je videt ze spatne vidi protoze po ni trikrat vystartovala a ni jendou se netrefila a pokazdym pokusu mela plnou tlamu hliny. prosim poradte co s tim.

Tak se ve finale vcera svlekla svlecka cela potrhana

Máš tam malou vlhkost, před svlekem!

Nejaky ty kousky kuze na ni zustaly , ale vse jsem z ni sundal.

Nikdy to z hada netrhej!

Jedinej problem ze na jednem oku zustalo kus kuze, myslel jsem si ze to nejak zvladne treba do dalsi svlecky, jenze dnes jsem ji dal mysku a je videt ze spatne vidi protoze po ni trikrat vystartovala a ni jendou se netrefila a pokazdym pokusu mela plnou tlamu hliny. prosim poradte co s tim.

Bylo ti tu porazeno.. nějaká miska s hodně vlhkým rašeliníkem.. nebo hodně zvyš vlhkost na jednu noc!

Nikdy to z hada netrhej!

Jakože když se had špatně svlíkne, tak se na něm mají cáry staré svlečky nechat??::) To je zase rada nad zlato..:-/

K zadavateli - pokud se Ti to stalo porvé - nic si z toho nedělej.. Potrhaná svlečka není žádná tragédie.. Uprav podmínky v teráriu, ať se to dál neopakuje. Ideální postup je hada dosvléknout, tak jak jsi psal výš a to i oko. Jemně pinzetou starou svlečku odstranit. Pokud se na to necítíš, resp. pokud jsi začátečník, tak požádej nějakého zkušenějšího kolegu. Je to záležitost pár vteřin..;-).

ahoj z potrhané svlečky si nic nedělej hlavně to neztrhávej pinzetou jestli je tam ztvrdlá můžeš hadovy ublížit kor kolem oka vem si froté nebo obyčejný ručník namoč ho do teplé vody vyždímej a rozprostři ho do plastového boxu zavři tam sním hada (víko ať má díry) 6-10 minut a svlečky máš všechny dole a uvidíš že had ti za to bude i děkovat ;)