Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uhynulá zvířata k pitvě

Zdravím,

mám na Vás takový nevšední dotaz, doufám, že tím nikoho neurazím. Nebudu chodit okolo horké kaše: co děláte s uhynulými kusy zvířat?
Studuji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno (obor veterinární lékařství), a v rámci předmětu "Srovnávací anatomie" se učíme o exotických druzích zvířat (malí savci, ptáci, papoušci, plazi, obojživelníci, atd). Vzhledem k tomu, v jaké menšině se oproti psům a kočkám tyto druhy nachází, máme pomálu čerstvých preparátů, tudíž není na čem studovat.

Našel by se zde někdo, kdo by byl ochoten "darovat" nám uhynulý(é) kus(y)? Byla by na něm provedena pitva - pod dohledem doktora. Snažili bychom se i o určení příčiny smrti - pouze v rámci patofyziologických změn v organismu (nedělají se žádné testy na patogeny).

Děkuji :-)

Právě jsem zjistila, že mi uhynula samička gekona Paroedura picta:-((( Cca rok stará, bez zjevného důvodu, bříško má na pohmat měkké, zadržená vejce nevidím. Žila ve skupině 1,3. Nabízím ji k pitvě, máte někdo zájem? Pokud ne, uspořádáme jí řádný pohřeb...
Zítra jdu na Fauna trhy Ostrava, mohu předat na místě.