Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broučci v rašelině

Ahoj, kontrolovala jsem u ciliátů misku s vlhkou rašelinou a objevila jsem tam nějaké brouky - nevíte prosím co to je, odkud se to vzalo (byla to rašelina z květinářství, ne hlína z venku), jestli to škodí a jak se toho zbavit? A jestli to je jen ve vlhké rašelině nebo může být i jinde.
Děkuji
[http://www.nahraj-obrazek.cz/dm-16139719480816.png ]

prodávaná rašelina je obvykle normální "živý" substrát obsahující různé mikroorganismy, stejně jako třeba zemina. Pro použití v terárku to neva, v přírodě žije v substrátu taky mraky breber. Tyhle mikroorganismy tam žijí z organických zbytků, zvířatům neškodí.