Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov želvy čtyřprsté společně s Agamou vousatou, ano či ne?

Ahoj, mám doma cca 1,5 roku starou želvu čtyřprstou a již několikrát jsem viděla, chovat je společně s Agamami vousatými.
Uvažuji, zda je moudré, pořídit k naší želvě agamu. Má s tím někdo zkušenost? popř.-co hrozí, čeho se vyvarovat, či jak zařídit terárko? Terárium mám dostatečně veliké i vysoké (d150xv80xh55).
Děkuji za jakoukoliv reakci.

s tou mikroflórou, která želvám nevadí ale ještěři na ni mohou klidně kejchnout to je 1 věc...a druhá je ta, že ono ani tak nehrozí zranění želvy agamou, jako spíše naopak. Ony želvy a horsfieldky zvlášť nejsou zas tak pomalá a mírumilovná zvířata, jak se může zdát. Naopak, před časem mi někdo s podobně blbým nápadem posílal fotku šnejdráka, co ho dal ke stepačce - resp. fotku toho, co z něj zbylo. Šnejdrák je za normálních okolností dost velký a rychlý scink, nicméně želva mu zvládla ukousat všechny 4 nohy i ocas, zůstala jen hlavička a pokousaný trup. To ubohé zvíře ještě žilo, tak se dotyčný ptal, co s ním má dělat. Tak jsem mu poradila dát ho na mrazák a příště nevymýšlet hovadiny.

tak sem to myslel jen sem to blbě napsal už sem to psal někde

Zdar nedávej k těm gekončíkům nic už se tu na poradně řešilo že někdo dal k varanovy nebo scinkovy želvu a ráno z něj měl hada(ukousaný nohy). Nevím co je to za módu furt dávat něco k něčemu. Buď je měj odděleně nebo tu želvu nepořizuj. jestli z toho pocítíš hrubost tak promiň ale pak řešit co s gekončíkama bez noh.

asi si to byl kdo to psal a já si to jen tak zapamatoval a napsal to svými slovy..