Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veterinář pro chamíka

Zdravím, mám v plánu jít s chamíkem k veterinářovi v Praze buď k Hnízdovi nebo k Slobodovi. Chamík má totiž něco podezřelýho na kořenu ocasu, je to jakoby vystouplý. No a chtěl bych se jenom zeptat, jak je to s cenama za prohlídku nebo za vyšetření, případně větší zákrok? Já se bojim aby chamík neměl DNU nebo křivici tak chcu rači k veterinářovi, ale potřebuju vědět kolik si mám vzít peněz. Předem děkuju za odpověď.

Tak už sem tam byl a je to prej tim jak rychle rostl, mám s nim přijít eště za dva tejdny což bude 1.9. jestli se to třeba nezvětšuje. Taky řikal že to neni neobviklý a že by to mělo časem zmizet, no tak uvidim.
Dyštak foto je zde :)

Sorry ale když ti veterinář řekne takovouhle kravinu k zjevně zkřivenýmu, rachitickýmu chamíkovi, tak to je na výměnu veterináře - to, že se rychle rostoucí zvíře zkřiví rozhodně normální není, jak máš vybavenou ubikaci a nějaký minimálně vápník dostává? Tohle už je docela pokročilá rachitida, která už se asi jen tak nespraví.

Fotka terárka a světel by nebyla?

Vápník dostává, světlo má UVB a dokonce sem ho měl i venku na slunci.
A je pravda že rostl rychle. Nevim teda jak rychle chamíci rostou ale dám sem fotku jak vypadal když sem si ho přivezl 12.5. (vylíhl se 22.1.) a dám sem i fotku jak vypadá teď za dva dny mu bude 7 měsíců. A foto terárka dám taky ale upozorňuju předem - výhřevný světlo má, UVB má, větrání nahoře + pootevřený dvířka aby to cirkulovalo.
A jak pojedu do Brandýsa nad Labem tak ho vemu i tam k veterinářovi pro jistotu, ale myslim si že ten veterinář asi něco ví a navíc to prohmatal a viděl naživo a ne na fotce

ja bych ho zacal poradne krmit... do jednoho roku neomezovat ve strave...takze pokud sezere treba 15 cvrcku... at je sezere... 3 je fakt malo.. pokud ho to v necem neomezuje,tak ktomu vetovi uz rozhodne nechod.... hlavne prosimte ..kdybys tam nahodou nekdy s chamem jeste sel... tak zadny injekce vitaminů :x:

Ano 3 je málo, ale muj chamík nedostává jenom 3, to sis zas asi špatně přečetl co sem psal. Takže ráno dostane 3 cvrčky, odpoledne venku nachytáme spoustu dalšího hmyzu (dohromady nevim kolik asi přes 10 určitě) a večer dostane další cvrčky podle toho kolik toho přes den nachytal venku. Takže já ho fakt neomezuju, dostává pestrou stravu, všecko co si venku chytí (mouchy, motýly, pavouky) a já mu chodim ještě na louku nachytat koníky. Opravdu hlady netrpí, myslim že toho za den sní dohromady přibližně kolem 20 kusů různýho hmyzu. Zítra ho zvážim schválně.
A ty vitamínový injekce: O vitamínech sem se s veterinářem bavil a on řek že když dostává pestrou stravu tak že to neni potřeba, že je to častej problém s těma vitamínama, stačí párkrát do měsíce. Takže si myslim že vitamínová injekce od něho nehrozí :)

Vápním drcený vaječný skořápky, ale když mu dám má u nosu krystalky, a když pak třeba 2 dny nedám krystalky zmizej. Znamena to že takhle vylučuje přebytečnej vápník že? A ještě sem slyšel že vápník vylučujou když kakaj tak to bílý je prej přebytečnej vápník je to pravda?
UVB mám Reptile UVB 100 13W
A jestli máš na mysli tu fotku s tim zakrouškovanym ocáskem tak to je starší fotka. Dal sem tady už fotky jak vypadá přímo teď. A ukážeš mi tvýho chamíka foto prosím? Pro porovnání :)

Nejsem si 100% jistej, jestli jsou pouze vaječný skořápky dostatečný. Raději bych koupil drcený vápenec.
Krystalky u nosu pokud vím, není vápník ale sůl. A to bílé ve výkalech není vápník ale močovina.
Reptile 100 13W bych spíše doporučil s větší watáží. To jest 25W. Ale chameleonovy by snad mělo stačit i 13W. To raději ať řeknou větší odborníci na chameleony (Milde, Lillek a spol).
Myslel jsem prakticky všechny fotky. V podpisu mám odkaz na své stránky kde je chameleon vidět v sekci "Náš chov". Popřípadě až dorazim domů mohu vyfotit současný stav. ;-)

Já když ho potřebuju vyndat (třeba kvuli slunění venku, chytání hmyzu venku nebo čištění terárka) tak ho nalákám na cvrčky tak aby mi sám vlezl na ruku :) protože když je v terárku tak po mě vyjíždí, ale jak je venku tak je v poho, a pak se mu ani do toho terárka nechce, takže ho mám do večera třeba na zácloně a pak když začne usínat tak ho du uložit do terárka jako malý miminko :D. Ale jinak samozdřejmě ho nevytahuju když neni potřeba.

Málo kdy, třeba když bylo venku teplo a on se slunil venku, tak k večeru když už slunce zalejzalo a já ho chtěl dát do terárka tak když se mu tam nechtělo tak sem ho nechal na zácloně. Teď jak už je venku chladno tak ho nechávám v terárku. A když chce ven tak na chviličku ho nechám ať se proběhne a pak zas do terárka i přes jeho protesty že tam nechce. Takže určitě to neni každodení rituál :), většinou i když třeba chce ven (a v baráku je na něho moc chladno) tak ho prostě nevytáhnu jinak by toho UVB moc nenachytal :) a navíc by mohl moc vychladnout