Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zoo prodejna katastrofa

Zdravím, pokud jste někdo z Písku nebo okolí, zajděte do zoo prodejny na Alšově náměstí. Pani prodavačka tam má chamíka, vůbec nevěděla , jestli je to samec nebo samice, má tam jednu uprděnou žárovku a víc nic. Když jsem jí řekla, co je špatně a že mu dávám maximálně dva měsíce, ještě se tvářila naštvaně. To snad ani není možný! Mně to tak naštvalo, že mám celý den v pr.

Samozřejmě se s tím něco dělat dá. Mně asi nejvíc vadí, že si chovatelé stěžují různě na fórech, jak viděli trpět chuďátko zvíře a tím to skončí. Takže přejdu k věci, hodně jsem tohle řešila ohledně fretek. Takže chameleon je obratlovec, tudíž se na něj vztahuje zákon 246/1992 Sb na ochranu zvířat proti týrání. Nemám zkušenosti s PČR, ale vždy jsme sepsali, co bylo v daném obchodě špatně, i se odkázali přímo na paragrafy se zákona a poslali písemně, myslím, že stačí i email, nejlépe s fotkou na MVS (městská veterinární správa) nebo SVS (státní veterinární správa). Případ šli prošetřit a daný zverimex podmínky musel zlepšit a to dlouhodobě, protože se kontroly opakují. A oni si pak v krámu dají pozor, nějaké i dobře míněné rady nepomůžou.

A k tomu pochopení prodavačky....je na každém, kde kdo pracujeme, jestli nám to nevyhovuje nebo to neumíme, tak to nemusíme dělat. A s týráním zvířat nemám porozumění ani v nejmenším. Jsou mnohem stresovější a náročnější zaměstnání než pidi zverimex.