Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov chameleona- před nákupem-dotazy,na které jsem nenašla odpověď

Dobrý den,

omlouvám se předem, pokud zde někde odpověď je a mě se ji nepodařilo najít.
Moji synové přišli s tím, že by rádi chameleona. Mluví o něm již delší dobu a vzhledem k tomu, že si na něj i na zařízení,které bude potřebovat sami našetřili, již musím v tuto chvíli řešit aktuální otázka, zda chameleona ano nebo ne.(chtěli by chameleona pardálího-samce, otázkou je, zda je vhodný pro začátek)
Je mi jasné, že v tuto chvíli velký díl péče o zvíře bude na nás rodičích,což akceptujeme a rádi s tím dětem pomůžeme. Ale nerada bych pořídila jakékoliv zvíře a potom zjistila, že vlastně u nás trpí, protože mu třeba některé podmínky pro jeho kvalitní život nebudeme moci splnit.

Tak k mým dotazům- pravidelně (jednou za 14 dní) jezdíme na víkend pryč. Co jsem zjistila, tak mládě do jednoho roka se má krmit denně.Jde toto nějak řešit? Pokud bychom měli pardálise, který-pokud jsem dobře zjistila-potřebuje více vlhkosti,tak to asi jde zařídit nějakým rosícím zařízením, že? Ve dnech,kdy bychom tu byli bychom rosili sami dle potřeby..Je tedy vůbec schůdné pořídit si takovéto zvíře vzhledem k životnímu stylu rodiny?

Až by vyrostl a byl by mu jeden rok(což by -pokud bychom ho koupili nyní ve stáří tří měsíců -vyšlo na příští léto), tak jak řešit dovolenou. Zatím jezdíme většinou na 7 denní až 10 denní dovolené.. Je to vůbec potom u případného dospělého jedince možné? (pokud bychom nesehnali nikoho,kdo by nám byl ochoten zvíře zkontrolovat-nedávno jsme se přestěhovali a zatím nemáme v našem městě nikoho,komu bychom s důvěrou svěřili klíče od domu)
Do toho léta bychom mohli delší dovolené vypustit.

Vhodné terarium- pokud bychom uvažovali o rozměrech 75cm šířka,40 hloubka a 100-140 výška (ta lze libovolná-klidně i větší), nebyla by tedy problém ta relativně menší hloubka? (mluvím samozřejmě o teráriu pro dospělého jedince,mláděti bychom udělali provizorní menší)
co se materiálu týče- vzhledem k tomu, že by bylo v obýváku a tak trochu máme i požadavky na estetiku, je možným materiálem i spárovka? (myslím tím kombinaci skla a spárovky místo OSB)

Co se týče potravy- vůbec nemám představu,kolik toho může takové mládě a potom dospělec sežrat.A ráda bych si i udělala obrázek o finanční náročnosti krmení (na pořízení si synové našetřili dost,ale ráda bych měla představu i o tom, kolik pak stojí "provoz".. ceny si dohledám,ale nevím,za jak dlouho můžou dojít vitamíny,vápník ,.. a jak dlouho mu vydrží krmení-kolik toho průměrně spase... )

A taky nemám představu,jak se krmení řeší- jednou týdně zajdu do obchodu a koupím zásobu sarančat a cvrčků na celý týden, nebo je potřeba kupovat častěji, protože by to mezitím doma pošlo? V tuto chvíli nepředpokládám vlastní chov krmiva, v létě si naopak umím představit, že by měl i smýkaný hmyz-to určitě nebude problém zajistit...

Omlouvám se za možná až primitivní dotazy,ale než dětem dám "zelenou", ráda bych se zodpovědně rozhodla podle informací. Nerada bych koupila zvíře a pak zjistila, "že se vlastně k nám nehodí" a že u nás třeba chřadne a trpí.
Předem všem děkuji za odpovědi :-)

Opravdu VŠEM velké díky za váš čas.. vážím si toho. Padlo tu pro mě spoustu tipů, rad a každou jednotlivou odpověď jsem si několikrát četla a určitě každá rada i názor je pro mě důležitý.. :-)..
Musím říci, že jsem už narazila na různých webech na úplně odporující si rady,takže jsem ráda za toto forum, kde se sejde více lidí a navzájem na sebe reagují, doplňují se atd...

pro zajímavost- např. jsem našla informaci, že mohu s sebou chamleona
vzít na dovolenou na chatu v přenosném látkovém terariu,což předpokládám není dvakrát dobrý nápad, vzhledem k tomu, že tyto změny chameleoni těžko zvládají..;-))

Nyní se prokousáváme informacemi,jak udělat vhodné terárium a čím vším ho osadit a vybavit,abychom vytvořili chameleonovi optimální podmínky.. Až si všechny informace v hlavě porovnáme, srovnáme atd,tak budu ráda, pokud na náš návrh někdo zkušený koukne a upozorní na případné chyby,kterých si coby začátečník nemusím všimnout...

Děkuji zatím za vše :-)