Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uchycení objímky ve stínítku

Dobrý den, mám dotaz.. Jak řešíte uchycení objímky na žárovku v květináči? Necháte viset celou váhu květináče na drátech co vedou proud k objímce, nebo to máte nějak vychytané? Bojím se, že by se časem dráty z objímky vyrvaly vahou toho květináče.

Záleží jak to světlo chceš mít uchycený, já to dělám tak, že koupím objímku, která má otvor na závitovou tyč http://www.terashop.cz/wp-content/uploads/2014/09/ E27_se-zavitem.jpg. K tomu se dá koupit většinou hned přímo ve stejném regálu taková krátká závitovka s dvěma matkama http://www.elektro-svitidla.com/zavitova-trubka-se -zavitem-m10x1-20mm-ean072471-skup20205.php. Našroubuješ do objímky, dáš na to širokou podložku, na to jednu matku, na to květináč, pak protáhnu otvorem ve stropu, z druhé strany podložka, druhá matka a mám květináč pevně přišroubovaný ke stropu. Ta závitovka je dutá, takže se tím krásně protáhne káblík k objímce a pohoda. Mám to většinou natěsno ke stropu, v jednom terárku to mám cca 3 cm od stropu a nahoru na květináč se mi chodí ohřívat cordyláci :-). Každopádně drží to perfektně, ale má to nevýhodu, že je to použitelné na případ, kdy bude květináš přímo u stropu. Stejným způsobem by ale určitě šlo najít něco co se k té závitovce přidělá a pověsí na řetěz a květináč tak nebude viset na kabelu, ale na tom řetězu.