Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starostlivost o krmny hmyz

Ahojte, chcela by som sa Vas opytat. Zatial sme pogonu krmili len cvrckami , v obchodoch sa toho moc neda zohnat. Konecne som nasla vhodneho chovatela alebo krmneho hmyzu kde som objednala svaby- dubie a sarancata, nech ma pestrejsiu stravu. A moja otazka znie ako sa starat o hmyz, aby co najdlhsie vydrzal a do akej velkej nadoby dat cca 60 ks svabov a do ake asi 20 ks saranciat.
Dakujem pekne za akukolvek radu

Je to furt dokola. V rubrice bezobratlí je to snad nejpočetnější téma chov/péče dubii(cranifer tartar atd.) . Buď google nebo políčko hledat na TP .60Ks dubii můžeš mít v malém kyblíku od barvy .Třeba do 10l kýblu jich dáš 100 i více. Jestli nejsou na chov tak stačí jen krmit ovocem co sní za 1-2 dny :-)

když tam těm dubiím k tomu ovoci nasypeš trochu granclí pro psy nebo kočky, nějaký piškot, tvrdý rohlík atd, tak budou na zkrm výživnější. Víko na ten kyblík nepotřebuješ, nelezou po hladkém. Dovnitř stačí proložka od vajec nebo několik roliček od toaleťáku. saranče jsou trochu náročnější a na kýbli musí mít víko s pletivem. Hlavně ten kýbl musí dobře větrat. dovnitř zase proložku od vajec, a´t mají na čem sedět a krmení hlavně seno a třeba ovesné vločky + třeba list čínského zelí. Ale s tím čínským zelím pozor- musí být ze středu té hlávky, ne ty vrchní listy, protože to bývá zvrchu ošetřené proti hnilobě a ten postřik je pro saranče jedovatý.

Dakujem pekne...no dufam ze to bude papat, lebo stale zrala odkedy ju mame ako blazon vsetko co bolo a dnes nechce nic, kupili sme take zvlastne cvrcky,su strasne velke ,prve dni ich jedla v pohode a dnes si ich vobec nevsima, jedla len zeleneho trosicku...teplo ma na vyhrevnom cosi cez 40, mimo nejakych 27,uvb tiez aj v dobrej vzdialenosti, na noc teplota klesa na nejakych 23 ( izbova teplota) tak neviem cim to je, mozno je len nazrata zo vcera. Snad si da neskor